Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Lars Valerian Ahlfors

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

18 April 1907

Helsingfors, Finland, Russian Empire (now Helsinki, Finland)

Oct 1996

Pittsfield, Massachusetts, USA

Ettekanne
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Lars Ahlfors "Isa oli professor ja masinatööstus on Polütehnilise Instituudi Helsingfors. Traagiliselt ema suri sünnitusel, kui ta sündis. Ahlfors kirjeldab oma algusaastatel on:

Lapsena olin lummatud matemaatika ei mõista, mis see oli umbes, aga ma ei olnud kaugeltki laps ime. Nagu Tegelikult oli mul puudub juurdepääs matemaatilist kirjandust välja arvatud kõrgeima klassi. Olles näinud paljude prodigies rikutud ambitsioonikate vanemate, saan ainult tänulik isa oma turvasüsteem. kõrge kooli õppekava ei sisaldanud calculus, kuid lõpuks õnnestus õppida omal tänu salajase visiiti minu isa insener raamatukogu.

Ahlfors sisestatud Helsingi Ülikoolis 1924, ja seal ta õpetab Lindelöf ja Nevanlinna. Ta lõpetas Helsingfors 1928. Nevanlinna asendatakse Weyl Zürichis jaoks istungil 1928/29 samas Weyl oli puhkusel ja Ahlfors läks Zürich temaga. Zürich Nevanlinna loenguid Denjoy 's oletustele arvu asümptootilisest väärtusi kogu funktsiooni. Ahlfors tagasihoidlikult kirjutab:

Mul oli uskumatu õnn ja löömist pärast uut lähenemisviisi, mis põhineb konformne kaardistamisel, mis on väga suur abi Nevanlinna ja Pólya viinud tõend täielikult oletustele.

Ahlfors läksid Pariisis Nevanlinna kolm kuud enne tagasipöördumist Soome. Seal oli ta määratud lektor matemaatika Turus. Esitas ta oma doktoritöö aastal 1930, siis järgmised kaks aastat on ta teinud mitmeid visiite Pariisi ja teistesse Euroopa keskustesse.

Aastal 1935, Caratheodory, kellele Ahlfors kohtusid Münchenis ajal tema sõidab, soovitas teda pärast Harvardi Ameerika Ühendriigid. Ahlfors nõustus kolmeaastase katseaja jooksul. Aastal 1936 oli ta üks kahest esimesest saajate Valdkonnad medal rahvusvahelisel kongressil Oslos.

Aastal 1938 Ahlfors pakuti juhatama matemaatika on Helsingi Ülikooli ja on pigem keelatud koju, ta võttis selle asemel et jääda alaliselt Harvardi. Kuid raskel ajal oli lähenemas on II maailmasõja algamas. Sõda tõid kaasa tõsiseid probleeme Soome ja ülikoolid suleti. Ahlfors oli kõlbmatuks ajateenistuses nii, nagu ta väidab:

Paradoksaalsel kombel olin mina suuteline tegema palju tööd sõja ajal, kuigi ilma kasu raamatukogud.

Ahlfors pere oli evakueeriti Rootsi sõja ajal ja nii, kui ta oli pakutud tooli Zürich aastal 1944 tundus hea võimalus olema taasühineda oma perega. Ta kohtus üles oma perega Rootsi, kus Beurling andis neile palju aidata ja sõbralikke suhteid, kuid sõda tegi reisi Šveits peaaegu võimatu. Lend Stockholmist Prestwick Šotimaal oli korraldanud ja, märts 1945, tegid reisi. Glasgow ta reisis rongiga Londonisse, siis nad teinud raske mööda La Manche'i, kogu Prantsusmaa Pariisi kaudu Šveitsis. Ta kirjutab:

Ma ei saa ausalt öelda, et olin õnnelik siis Zürichis. Sõjajärgse ajastu ei ole hea aeg võõras juurduma Šveitsis. ... Minu naine ja ma ei tunne teretulnud väljaspool ringi meie kohe kolleegidele.

Pakuvad Harvardi aastal 1946 oli seega hea meelega vastu ja seekord ta jäi seal pensionile 1977.

Tema raamatud on püsiva tähtsusega. Nende hulgas on keeruline analüüs (1953), Riemann pindadele (L Sario) (1960). Loengud kvaasi-konformne kaardistamisel (1966) ja konformne invariants (1973). Lisaks teemasid, mida need tekstid, Ahlfors tegid tööd suure tähtsusega Kleinian rühmad.

Lubage mul [EFR] isiklik märkus Ahlfors "keeruka analüüsi. See oli teksti soovitas mulle Copson kes õpetas mulle keerulise analüüsi ja see on tõepoolest tunnustust Ahlfors et Copson, kes oli ise kirjutanud suurepärase raamatu keeruline analüüs, peaks soovitama Ahlfors 'broneeri asemel oma. Ma leidsin Ahlfors "keeruka analüüsi ilusti kirjutatud, näide väga kvaliteetse matemaatilisi tekste, ühendades selgus erutus teema jaoks.

Ahlfors saanud palju kinni tema silmapaistva panuse matemaatika. Sõlmimise esimese Valdkonnad medal, eespool mainitud, tuleb lugeda kõige olulisem, kuid mõni teine suur au oli sõlmimise Wolf auhinna matemaatika 1981.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland