Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Ismael Boulliau

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

28 Sept 1605

Loudun, France

25 Nov 1694

Paris, France

Ettekanne
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Ismael Boulliau uuritud Loudun, siis läksid Pariisis, kus ta õppis filosoofiat, hiljem õpib õigust Poitiers.

Boulliau pühitseti aastal 1630, muutudes pastor on koguduse sealhulgas Loudun. Ta hoidis seda positsiooni umbes kolm aastat, mil ta läks Pariisi. Seal ta sai raamatukoguhoidja töötab pidajad Royal Library.

Tegutsev raamatukoguhoidja ta palju reisinud Itaalias, Hollandis ja Saksamaal ostavad raamatuid. Aastal 1657, pärast surma tema kahe tööandja töötajad, töötas ta sekretärina Prantsuse suursaadik Hollandis. Ta oli töö uuesti raamatukoguhoidja, seekord sama Prantsuse suursaadik, kuid pärast vaidlust temaga 1666 elas Kolledžis de Laon. Ta veetis viimased viis aastat oma elust samas ametis, kus ta alustas oma karjääri, hakates preestri juures Abbey St Victor.

Boulliau oli sõber Pascal, Mersennen ja Gassendi ja toetab Galileo ja Kopernik. Aastal 1645 avaldas ta Astronomia philolaica kes võtab elliptilised orbiidid on planeedid. Ta väitis, et kui planeetide liikumise jõud olemas siis peaks erinema pöördvõrdelises nagu ruudu kaugusel (Kepler oli väidetavalt esimene võimsus). Ta esindab kõige olulisem traktaat vahel Kepleri ja Newtoni ja seda kiitis, mida Newton tema Principia, eriti inverse square hüpotees ja selle täpsed tabelid.

Boulliau oli lähedane partner Huygensi ja Huygensi pöördus ta kõigepealt tema avastamist rõngad Saturni ja saatis ta pendli kellad.

Ta valiti välismaa partner Royal Society in 1667.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland