Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Louis Victor Pierre Raymond duc de Broglie

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

15 Aug 1892

Dieppe, France

19 March 1987

Paris, France

Ettekanne
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Louis de Broglie 's isa oli Victor, Duc de Broglie, ja ema oli Pauline d'Armaillé. Louis õppis Lycée Janson de Sailly Pariisis täites oma keskkooli hariduse 1909. Selles etapis ta ei näinud ette karjääri teaduses, kuid oli huvitatud võttes kirjandusteaduse ülikoolis. Ta alustas Sorbonne Pariisis võttes muidugi ajalugu, kes soovivad endale karjääri diplomaatiline teenistus. Kell 18-aastasena lõpetas ta koos kunsti määral, kuid ta oli juba muutumas huvi matemaatika ja füüsika. Pärast määratud uurimisteemaks ajaloo ta otsustas pärast muret tunduvalt umbes otsuse õppida määral teoreetiline füüsika.

1913 de Broglie anti tema Licence ès Sciences, kuid enne oma karjääri jooksul on jõudnud palju kaugemale, I maailmasõja puhkemist. Sõja ajal de Broglie kätte armee. Ta oli lisatud traadita telegraafi osa kogu sõja ja teeninud jaama Eiffeli torn. Nende sõda aastat kõik oma vaba aja kulutab mõelda tehnilisi probleeme. Ta selgitas, kuidas ta oli huvitatud matemaatilise füüsika pärast sõda (vt näide):

Kui aastal 1920 ma jätkata oma õpinguid ... Mis meelitas mind ... et teoreetiline füüsika oli ... mõistatus, mille struktuur osakeste ja kiirguse oli üha ümbrisega nagu imelik mõiste quantum, mis kehtestati Plancki aastal 1900 tema uuringud võtta musta keha kiirgus, iga päev tungib sügavamale kogu füüsika.

Jätkuks teadusuuringute matemaatilise füüsika, de Broglie säilib huvi eksperimentaalfüüsika. Tema vend Maurice de Broglie oli sel ajal teostavad eksperimentaalset tööd röntgen ja see on osutunud väga huvitatud, et de Broglie esimestel aastatel 1920, mil ta töötas ta doktorikraadi. De Broglie oma doktoritöö Recherches sur la théorie des quanta (uuringud, Kvantteooria) 1924 esitas selle teooria elektronide lained, mis põhineb töö Einsteini ja Plancki. See pakutud teooria, mille jaoks ta on kõige tuntum ehk osakese laine duaalsus teooriat, et asi on omaduste tõttu nii osakesed ja lained.

In loengu de Broglie esitas kohta kord, kui ta sai Nobeli preemia 1929 selgitas ta tausta ideid oma doktoritööd (vt näide):

Kolmkümmend aastat tagasi, füüsika oli jagatud kahte leeri: ... füüsika asja, mille aluseks on mõisted, osakeste ja aatomeid, mis pidid järgima seadusi klassikalise Newton mehaanika ja füüsika kiirguse, põhineb ideel, Laine levimiskiirus on hüpoteetiline pidev keskmise, helendav ja elektromagnetiline eeter. Kuid need kaks süsteemi füüsika ei olnud veel eraldunud teineteisele: nad pidid olema ühendav koostis teooria vahetuse energia vaheline asi ja kiirgus. ... Püüdes viia kaks süsteemide füüsika koos, järeldused olid tegelikult jõudnud, mis ei olnud ei õige ega isegi vastuvõetav, kui kohaldatakse energiavarustuse vahelise tasakaalu küsimust ning kiirgus ... Plancki ... eeldada ... et valgusallikas ... paiskab oma kiirguse võrdse ja piiratud koguses - Quanta. Edu Plancki "id ideid on kaasnenud rasked tagajärjed. kui kerge on eraldunud Quanta, peab ta ole, kord eralduvad, omada korpuskulaarset struktuur? ... Teksased ja Poincaré [näitasid] et kui liikumise materjali osakesi valgusallika toimus vastavalt seadustele klassikalise mehaanika, siis õige seadusega musta keha kiirguse Plancki 's õigust ei saa saadud.

Vestluse käigus aastal 1963 de Broglie kirjeldatud, kuidas ülaltoodust tulenevalt tema avastused sündis:

Nagu minu vestlusi mu vend oleme alati jõudnud järeldusele, et juhul, kui röntgenikiirgus üks oli nii lainete ja rakkude suhtes, seega äkki - ... see oli teatud käigus suvi 1923 - mul mõte, et keegi oli laiendada seda dubleeriv materjali osakesi, eriti elektronid. Ja ma sain aru, et ühelt poolt, Hamilton - Jacobi teooriat meenutada veidi selles suunas, seda saab kasutada osakesi ning lisaks sellele esindab geomeetriline optika, teiselt poolt, kui quantum nähtuste üks saab quantum numbrid, mis on harva leitud mehaanika, kuid esineb väga sageli laine nähtuste ja probleemide tegelevad lainete liikumisest.

Laine iseloomu elektronide oli katseliselt kinnitatud 1927 by CJ Davisson, CH Kunsman ja LH Germer Ameerika Ühendriikide ja GP Thomson (poeg JJ Thomson), Aberdeen, Scotland. De Broglie teooria elektronide asja lained kasutas hiljem Schrödinger, Dirac jt arendada laine mehaanikat.

Pärast doktorikraadi, de Broglie jäi Sorbonne'i, kus ta õpetas kaks aastat, muutudes professor teoreetilise füüsika Henri Poincaré Instituut 1928. Alates 1932 oli ta ka professor teoreetilise füüsika Faculté des Sciences at Sorbonne. De Broglie õpetatakse seal kuni ta jäi pensionile aastal 1962. Alates 1944 oli ta juhatuse liige des pikkuse osas. Aastal 1945 sai nõunik Prantsuse Aatomienergiaühenduse komissariaadi.

Tema suurim au oli kusjuures Nobeli 1929. Meil on ära toodud tema loengu manustada auhinnatseremoonial. Olgem quote kaugemal loeng (vt näide):

Nii tulin järgmised üldised ideed, mis on juhindunud oma uuringud: enne asja, sama palju kui kiirguse, eriti kerge, peame kasutusele ühel ja samal ajal Raku mõiste ja lainete mõiste. Teisisõnu, mõlemal juhul peame eeldama olemasolu rakkude kaasas lained. Aga rakkude ja lained ei saa olla sõltumatud, kuna vastavalt Bohr, need täiendavad teineteist ning seetõttu peab olema võimalik kindlaks teatava sarnasuse vahel liikumise Keränen ja paljundamine laine, mis on sellega seotud.

Pärast Nobeli 1929 De Broglie töötanud laiendamist laine mehaanikat. Hulgas trükiste palju teemasid, mida ta avaldamata tööd Dirac teooria elektronide kohta uus teooria valguse kohta Uhlenbeck 's teooria spin ning taotluste laine mehaanika tuuma füüsika. Ta kirjutas vähemalt kakskümmend viis raamatut, sealhulgas Ondes et mouvements (lained ning resolutsiooni) (1926), La mécanique ondulatoire (Wave mehaanika) (1928), Une esialgne d'interprétation causale et non linéaire de la mécanique ondulatoire: la théorie de la topelt lahus (1956), Introduction à la nouvelle théorie des particules de M Jean-Pierre Vigier et de ses collaborateurs (1961), Étude Kriitika des alused de l'interprétation actuelle de la mécanique ondulatoire (1963). Viimase kolme mainitud raamatud on avaldatud tõlked inglise keelde kui Mittelineaarsed Wave Mechanics: Põhjuslik tõlke (1960), Sissejuhatus Vigier teooria elementaarosakeste (1963), ja praeguste tõlgendamine Wave Mechanics: A Critical Study (1964) .

Ta kirjutas palju tuntud teosed, mis näitavad tema huvi filosoofiliste mõju tänapäeva füüsika, sealhulgas Matter ja Valgus: Uus Füüsika (1939); revolutsioon Füüsika (1953); Füüsika ja Microphysics (1960) ja uued perspektiivid füüsika ( 1962).

1933 de Broglie valiti Académie des Sciences saamas alaline sekretär matemaatikateadused 1942. Académie andis talle oma Henri Poincaré medal aastal 1929 ja Albert I Monaco auhinna aastal 1932. Muud autasud, kus ta sai lisatud Kalinga auhinna, mis anti talle UNESCO 1952 oma jõupingutusi arusaam kaasaegse füüsika üldsuse poolt. Prantsuse Rahvusliku Teadusuuringute Keskuse andis talle oma kuldmedali 1956. Edasine autasud lisatud andmise suurrist Auleegioni orden ja Belgia teda Ordeni on Leopold. Ta sai audoktor alates Ülikoolid Varssavi, Bukarest, Ateena, Lausanne, Quebec, ja Brüsselis. Ta valiti au liikmeks kaheksateist akadeemiate ja õpetatud seltside Euroopas, India ja Ameerika Ühendriigid.

De Broglie kirjeldatud ennast:

... võttes palju vaimse seisundi puhas teoreetik kui katse või insener, armastavad eriti üldine ja filosoofiline vaadata ... .

Keskne küsimus de Broglie elu oli, kas statistilist laadi aatomifüüsikat peegeldab teadmatusest aluseks teooria või kas statistika on kõik, mis võimalik teada saada. Enamiku oma elust ta uskus endiste kuigi noore teadlase ta oli esimesel uskunud, et statistika varjata oma teadmatust. Võib-olla üllatav, et ta tagasi sellele et hilja tema elu näitab, et:

... statistiliste teooriate peita täielikult kindlaks määratud ning tuvastatav tegelikkuse taga muutujaid, mis kõrvale hoiavad meie katsetehnika.

Olgem lõpuni oma elulugu koos austust pöörata de Broglie poolt CW Oseen esimees Nobeli komitee füüsika Rootsi Kuningliku Teaduste Akadeemia:

Kui üsna noor sa viskasid ise end poleemikat Raev vooru kõige sügav probleem füüsikas. Sul oli julgust väita, abita kõik tuntud tõsiasi, et küsimus ei ole mitte ainult erütrotsüütide, aga ka laine olemus. Eksperiment tuli hiljem ja kehtestatud õigsuse Teie arvates. Sul on kaetud värske hiilguse nimi juba kroonitud sajandeid koos au.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland