Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Rudolf Friedrich Alfred Clebsch

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

19 Jan 1833

Königsberg, Germany (now Kaliningrad, Russia)

7 Nov 1872

Göttingen, Germany

Ettekanne
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Alfred Clebsch kanda koolis matemaatika Ülikooli Königsberg 1850. Selles koolis, asutas Jacobi, ta oli mõjutatud Jacobi abil oma õpetajate Hesse ja Friedrich Richelot kes olid nii õpilased Jacobi. Tegelikult, kuigi ta kunagi kohtunud Jacobi, kes suri aasta pärast Clebsch sisestatud Ülikooli Königsberg Jacobi oli mõjutada teda nii läbi need kaks õpetajat ja ka otse, et Clebsch oli koostööd tootmiseks kogutud teoste of Jacobi . Kell Königsberg Clebsch õpetati matemaatilise füüsika Franz Neumann.

Pärast kooli lõpetamist aastal 1854 Clebsch läks Berliini, kus ta õpetas erinevates koolides. Tema esimene akadeemiline nimetamist oli 1858, mil ta oli määratud Berliini ülikooli. Ta lahkus pärast lühikest kirjutada ja veel 1858, ta asus ametisse kell Technische Hochschule Karlsruhe.

Clebsch esitanud doktoritöö et Königsberg kohta hüdrodünaamika. Alguses oma teadlaskarjääri tema teemad olid peamiselt seotud hüdrodünaamika ja elastsus. Ta jäi Karlsruhe kuni 1863, kuid enne lahkus Karlsruhe suunda oma teadus on muutunud. Lõppu tema tööd rakendada matemaatilist teemad on ehk kõige selgemini määratletud avaldamist Theorie der Elastizität mädanema Körper aastal 1862, mis oli suur töö paindlikkus.

Puhta matemaatika sai Clebsch peamiseks uurimisteemaks, kui ta hakkas uurima calculus muudatuste ja osalise diferentsiaal. Clebsch kolis Giessen aastal 1863 ja seal ta koostööd Paul Gordan. Nende ühine töö kulmineerus suure töö Abeli funktsioone Theorie der Abelschen Funktionen 1866. Clebsch-Gordan koefitsiente kasutatakse ümmarguse harmoonilised võeti kasutusele tulemusena neile selle koostöö. Clebsch aitas luua kooli algebraline geomeetria ja invarianttia teooria on Giessen, mis sisaldas Gordan, Brill, Max Noether, Lindemann ja Lueroth.

Hesse oli soovitanud Clebsch uurida algebraline geomeetria Cayley, Sylvester ja lõhe ning ta oli eriti huvitatud sissemaksete Aronhold teinud oma teooriaid. Clebsch läks Abel 's lähenemine algebraline geomeetria ja leidis algebraline lähenemise asemel Riemann, kes kasutasid geomeetriline lähenemine. Tema tõlgendus teoste Cayley, Sylvester ja lõhe sel viisil juhitud Clebsch et hiilgav uue tõlgenduse Riemann 's funktsiooni teooria.

Clebsch töö algebraline geomeetria Über die Anwendung der Abelschen Functionen in der Geometrie on kirjeldatud kui:

Sünniaeg nutma kaasaegse algebraline geomeetria.

1868 Clebsch nimetati Göttingen. Ei Carl Neumann, poeg tema endine õpetaja Königsberg ta asutaja Mathematische Annalen, matemaatika Teataja suurt tähtsust.

Kahjuks Clebsch's hiilgav karjäär sai ootamatu lõpu aastal 1872, mil ta suri difteeria. Max Noether ja Brill, kelle hulgas olid tema tudengid Giessen, jätkas oma tööd kõverad. Kaks mahu tema loenguid geomeetria avaldati pärast tema surma 1876 ja 1891. Teine trükk osa neist mahud koos Clebsch nii kaasautor, ilmus kolmes osas 1906, 1910 ja 1932.

W Burau, kirjalikult, esitab järgmised märkused Clebsch töö:

... Clebsch kirjeldatud lennuki esindused erinevatest ratsionaalselt pindadele, eriti mis üldist kuupmeetrit pinnast. Clebsch Samuti tuleb hüvitist esimese birational invarianttia on algebraline pind, geomeetriline perekonda, et ta tutvustas kui maksimaalne arv kahekordne integraalid esimese mitterahaliste seda.


Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland