Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Evan Tom Davies

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

24 Sept 1904

Pencader, Carmarthenshire, Wales

8 Oct 1973

Waterloo, Ontario, Canada

Ettekanne
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

ET Davies tuli pere Kõmri põllumajandustootjatele. Ta alustas University College of Wales at Aberystwyth 1921. Ta lõpetas aastal 1926 ja veetis mitu aastat tööd Euroopa mandril.

Tema esimene visiit oli Rooma, kus ta õppis all Levi-Civita. Ta veetis kaks aastat Rooma enne kolimist oma järgmise Euroopa pealinnas Pariisis. Pariisis veetis ta aega, Sorbonne'i ja Kolledžis de France, kus ta oli tugevasti mõjutanud Cartan.

1930 Davies tagasi mandri asuda ametikohale, King's College, osa University of London. Tema esimene määramine oli nagu lektor aga ta oli hiljem edutati Reader:

Tema pidev vool väljaanded on iseloomustuse tema asutus valdkondades Riemannin geomeetria ja matemaatiline analüüs variandid. Tema Keldi sõnaosavus ja entusiasmi, koos oma viljakust ideid, mida ümbritseb teda teadus üliõpilased, kelle ta võttis innukalt ja sõbralik huvi.

Southamptoni ülikooli pakutavate Daviese juhatusel matemaatika aastal 1946 ja pärast vastuvõtmist, ta veetis oma ülejäänud karjääri seal kuni oma pensionile minekuni 1969 on 65-aastaselt:

Teadustöö õitses tema juhiseid ja osakonna kasvu töötajad kuus mitme professori üks üle kuuekümne oli saavutatud tüüpilise innukus.

Pensionile jäämine ei tähenda lõppu matemaatilise uurimistöö Davies eest, kui ta pensionile läks ta Kanada veeta kaks aastat professor matemaatika Calgary Ülikool. Aastal 1971 Davies, ülejäänud Kanadast, asus ametisse nimetamiseks professor of mathematics at University of Waterloo.

Davies oli toimetaja Aequationes Mathematicae, ja tema surma mehe toimetajad, kirjalikult kirjeldas teda kui:

... matemaatik väga lai. Tema pidev vool väljaannetest erineva geomeetria ja matemaatiline analüüs muudatuste tõendab oma volitusi selles valdkonnas.

Davies oli palju huvisid väljaspool matemaatika. Ta oli lingvist, kes jälle tsiteerida:

... ei ladus viies keeles ja rõõmus sõprus inimesi kõigilt elualadelt riikides kogu maailmas. Ta oli kirglik arvesse Kõmri kultuur ja tema Keldi entusiasmi ja hea vaimu endeared ta meid kõiki.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland