Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Max Wilhelm Dehn

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

13 Nov 1878

Hamburg, Germany

27 June 1952

Black Mountain, North Carolina, USA

Ettekanne
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Max Dehn kirjutas üks esimesi süstemaatilisi väljapanekuid ja topoloogia (1907) ja hiljem sõnastati olulised probleemid grupi esitlusi, nimelt sõna probleem ning isomorphism probleem.

Dehn õppis Göttingeni all Hilbert 's järelevalvet saada doktorikraadi aastal 1900 kohta väitekirja õigus Die Legendreschen Sätze über die Winkelsumme im Dreieck. Alates 1921 kuni 1935 oli ta juhataja Pure and Applied Mathematics Ülikooli Frankfurt kuid ta oli sunnitud lahkuda oma postitus natsistliku režiimi 1938.

Aastal 1940 emigreerus ta Ameerika Ühendriikidesse, reisimine on läbi Skandinaavia, Venemaa ja Jaapan. Kui USA õpetas ta mitmete ülikoolide ja kõrgkoolide, näiteks ülikooli Idaho in Pocatello, Illinois Institute of Technology ja St John's College in Annapolis. Kuid ta ei suuda leida täiskohaga seisukoht ja Saunders Mac Lane hiljuti kirjutas:

... Kõige matemaatikud põgenevad Euroopas olid aidanud mingi positsiooni Ameerika Ühendriigid ... Mäletan, kaks juhtumit rikete: Max Dehn, märkis töötamiseks topoloogiast, sain ainult nõrk positsioon.

Nõrgal positsioonil, millele Mac Lane, oli Black Mountain College. See kolledž ei olnud akrediteeritud kraadi ja õpetanud peamiselt loovate kunstide. Puudus koolitatud matemaatik töötajate kohta, kui Dehn oli kutsutud kaks loenguid seal 1944. Ta mõistis, et ta ei saanud loengu arenenud matemaatika nii ta andis oma loenguid Üldine juured matemaatika ja ornamentics ja mõne hetke arengu matemaatiliste ideid.

Ta pakkus alaline ametikoht seal 25 $ kuus. Ta pidas läbi $ 40 kuus, mis oli kokku lepitud. Dehn liitunud teaduskonna 1945 ja püsis seal kuni oma surmani. Dehn oli ainult matemaatik kunagi õpetada Kolledžis, mille lõpetas 1956.

Dehn silmapaistva teadustöö rekord on teravas vastuolus tema madal lõplik postiga. Ta oli intuitiivne geometer, stimuleerib Hilbert 's enesestmõistetav lähenemine teemale. Dehn oli lahendatud kolmandiku Hilbert 's 23 probleemid ühilduvust polyhedra. Aastal 1907 Dehn kirjutas üks esimesi süstemaatilisi väljapanekuid ja topoloogia koos Heegaard. Tol ajal topoloogiast kutsuti "analüüs Armastus".

Dehn töö topoloogiast tõi talle arvesse uuringu rühmade, eelkõige grupi esitlusi, mis tekivad loomulikul topoloogiline kaalutlustel. Dehn sõnastada olulised probleemid grupi esitlusi, nimelt sõna probleem ning isomorphism probleem.

Sõna probleem nõuab põhimõttelist küsimust, kas on olemas algoritmi, kas sõna rühma antud esitus on tühine. See on nüüdseks näidanud, et sellist algoritmi ei eksisteeri üldse. Teadusuuringud, mis käsitlevad küsimused sedalaadi on endiselt suur tähtsus kombinatorisista grupi teooria.

Dehn ka kirjutas staatika, Projektiivinen lennukid ja ajalugu matemaatika.

Paul L Chessin on kirjeldatud mõned huvitavad isiklikud mälestused Dehn:

1945, [Dehn] asendatakse Rudolph Langer, siis juht matemaatika osakond Madison, Wisconsin, kes läks hingamispäeva Ülikoolis Texases. Prof Dehn tuli õpetada mitmeid kraadiõppe kursused. Ma käisin oma kursuse Mittelineaarsed osaline Diferentsiaalvõrrandid.

Meil oli hea meel on saksa keelt kõnelev õpetaja, sest meil oli võtta meie saksa keele eksamite (nõutav doktorikraad). Ta on omakorda keeldus, sest see oli see termin, et ta pidi võtma oma kontrolli USA kodakondsuse!

Max pidurdaks toodud Rathskellar (ainult ülikoolilinnaku õlle loomist Big Ten ülikoolid). Me õppisime rohkem õlut stube - näiteks tema isiklik elu. Ta oli must lammas tema pere. Nii kaua kui ta jäi oma ülikooli, ta toetas. Seega on ta saanud palju doktoriõppe.

Ta kõnelema kreeka keeles, mõned lõigud alates klassikast, õlu Stein käsikäes. Sel ajal, millega sätestatakse lõplik klasside, ta lihtsalt kutsus osalemise ja ükshaaval palus peamiselt pealkirju peatükid õpik. Selge, et me võiks lühidalt edasi, et olla kindel õige vastus. Ma arvan, et ta tegi midagi 18's ja 3-4 B's.

Kogu klassi istungid ta katkestab mõned väljendanud muret läbib oma kodakondsust uurimist.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland