Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Ulisse Dini

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

14 Nov 1845

Pisa, Italy

28 Oct 1918

Pisa, Italy

Ettekanne
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Ulisse Dini 'i vanemad olid Pietro Dini ja Teresa Marchionneschi Dini. See ei olnud kindlasti jõukas perekonnas, kuid Dini vanemad suutsid õpetada teda tema emakeeles city of Pisa. Ta käis Scuola Normale Superiore, Pisa, mis oli õpetaja kolleegiumi juhtimisel Enrico Betti juurde University of Pisa.

Dini kasvas üles ajal, mil poliitiline ja sõjaline sündmused Itaalias olid intensiivsemaks kui riik sai lähemal ühendamist. Seal ei olnud mitte ainult sisepoliitika ühendamisega, kuid olnud probleeme, Austrias ja Prantsusmaal, mõlemas riigis, millel on oma päevakorda. Aastal 1859, kui Dini oli kolmteist aastat vana, oli sõda Austriaga, mille Prantsuse esimesel liitunud itaallaste vastu austerlased. Siiski, 17. märts 1861 Kuningriik Itaalia oli ametlikult loodud. Rooma ja Veneetsia ei kuulunud Itaalia käesolevas etapis siiski, ja seal jätkuvalt kõrge poliitiline tegevus govenment struktuuri arutati.

1865 Dini sisestatud konkursi stipendiumi, et eraldada vajalikud vahendid, et võimaldada üliõpilaste edasi oma õpingutest välismaal. Ta võitis stipendiumi ja läks Pariisi, kus ta õppis Bertrand ja Hermite. See oli periood kõrge matemaatiline tegevus Dini ja seitse väljaanded tuli teadusuuringute ta lubas ajal oma aega Pariisis.

Dini tagasi Pisa 1866 ja nimetati ametikohale, University of Pisa. Seal ta õpetas arenenud teemasid algebra abil ja ka teooriat, geodeesia. Poliitilised sündmused Itaalias jätkuvalt, kusjuures lepingu viin toob Veneetsia arvesse Itaalia Kuningriigi 1866. Rooma ründab Itaalia sõdurid järgmisel aastal, kuid Prantsusmaa kaitses linn tema vägede vastu rünnakut. Oli levinud rahutused Itaalia tingitud rahulolematus valitsuse ja pole kaugeltki selge, et hiljuti ühinenud riik ei oleks lagunenud uuesti. Aastal 1870 aga, Itaalia väed pildistatud Rooma.

Dini edenes kiiresti oma karjääri Pisa ülikooli, mis on määratud Betti 'i juhatusel analüüsi-ja kõrgema geomeetria 1871. See ei olnud tingitud Betti's retiral, vaid pigem Betti huvid läksid veel ees matemaatilise füüsika. Dini ei olnud keegi, kes kavatses keskenduda ainult matemaatika ja ülikooli karjääri poliitiliste sündmuste ajal võttes sügavat mõju kellegi Dini iseloomust, kes oli:

... püsti, aus, lahke inimene ... pühendatud heaolu tema emakeeles linna ja oma riigi ...

Vaatamata töökoormuse vaja oma ülikooli karjääri Dini sisestatud poliitikas 1871 (kuigi ta oli ainult 25 aastat vana aja järgi), kui ta valiti Pisa linnavolikogu. Mis ajavahemiku konsolideerimismeetodid äsja ühinenud Itaalia, kohaliku omavalitsuse sai väga oluline ja Dini püüdis teha kõik, mida ta võiks selles olulises valdkonnas. Tema poliitiline ja akadeemiline karjäär kulgenud kõrvuti järgnevatel aastatel. Aastal 1877 oli ta määratud teise tooli University of Pisa, sealt edasi ettevõtte juhataja üliväike analüüsi lisaks oma varasema professori ametisse. Võttes kätte mitmel korral Pisa nõukogu Dini valiti riigi Itaalia parlament aastal 1880 kui esindaja Pisa.

Ei olnud ainult Dini väga seotud õpetamine matemaatika-ja kohaliku omavalitsuse ja riigi poliitikas, kuid 1888 ta kõrgeimal asukoht ülikool manustamise mil ta sai rektor Pisa ülikooli. Ta jäi sellele ametikohale kuni 1890, siis kaks aastat hiljem valiti ta Senati Itaalia parlamendis. Ta sai direktoriks Scuola Normale Superiore, Õpetajate Seminaris, mille ta oli ise haritud, aastal 1908 ning hoitakse selles asendis kuni surmani.

Dini kõige tähtsam töö matemaatikas oli teooria funktsioonide tegelik muutuja. Raamat annab hea ülevaate probleemidest, mis Dini töötas aastal 1860 ja 1870, ja mis kõige tähtsam, tulemused, mis ta sai. Bottazzini, autor, paneb Dini töö konteksti näitavad, et see toimus ajal, mil nende õppimise tegelik analüüsi otsisid täpselt määrata, kui teoreemide oli varem öeldud ja tõestada ebatäpne, kuidas oleks kehtiv. Selle eesmärgi saavutamiseks matemaatikud üritanud näha, kui kaugele tulemused võivad olla üldised ja need on vaja leida patoloogiline counterexamples näidata piirangud, mis üldistus oli võimalik. Dini oli üks suurimaid kaptenid üldistus ja ehitamisel counterexamples.

Dini vaadelda lõpmatu rea ja üldiste tulemuste nagu teoreemi kohta Kummer ja üks Riemann, ideid, mis oli esimene tekkinud töö Dirichlet. Ta avastas, tingimusel, praegu tuntud kui Dini tingimusel, et tagada lähenemine Fourier 'rea mõttes lähendamine lõpliku lahutamatu. Samuti trigonomeetriliste seeria Dini uuritud tulemuste võimaliku teooria.

Ta õppis pindade ja arendada ideid, mis on seotud nende Liouville ja Beltrami. Ta õppis:

... pinnad, kuhu toode või suhe kahe põhikumerusraadius jääb samaks (helicoid pinnad, mis Dini nimi on antud); [ja] välistada pinnad, mille üks põhikumerusraadius sõltub muu .. .

Ta lahendas probleemi, Beltrami esindada üks pind, teine pinnale nii, et geodeetilist liinidel esimene vasta geodeetilist liinid teine.

Dini avaldatud mitmete suurte tekstide kogu oma karjääri vältel. Ta avaldas aluste teooria ülesandeid tegeliku muutuva 1878; traktaadi kohta Fourier 'rida aastal 1880 ja kaks helitugevuse töö õppetunnid üliväike analüüsi esimene köide on kantud 1907 ja teine 1915. Viimasel tööd, mida ta on pühendatud peatüki lahutamatu võrrandeid, kus ta esitas paljud oma uuenduslikke ideid.

Dini kuulsaim õpilane oli Bianchi.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland