Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Simon Kirwan Donaldson

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

20 Aug 1957

Cambridge, England

Ettekanne
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Simon Donaldson 's keskkooli haridus oli Sevenoaks School Kentis, mis ta õppis 1970-1975. Seejärel kantakse Pembroke College, Cambridge, kus ta õppis kuni 1980, kes saavad oma BA 1979. Üks tema juhendajad Cambridge'i kirjeldatakse teda kui väga hea õpilane, aga kindlasti mitte top õpilane tema aasta. Ilmselt oleks ta alati oma õpikud, kes viiul puhul.

Aastal 1980 Donaldson algas kraadiõppe töö Worcester College, Oxford, esmalt Nigel Hitchen järelevalve all ning hiljem Atiyah 's all. Atiyah kirjutab:

Aastal 1982, kui ta oli teise aasta aspirandina, Simon Donaldson osutunud nii et uimastatud matemaatilise Maailm.

See tulemus avaldati Donaldson on paber Self-kahese ühendusi ja topoloogia tõrgeteta 4 - kollektorid, mis ilmus bülletään Ameerika Matemaatika Selts 1983. Atiyah jätkab oma kirjeldus Donaldson töö:

Koos tähtsat tööd Michael Freedman ..., Donaldson tulemuse andis mõista, et on olemas nn "eksootiliste" 4-ruumid, st 4-dimensional diferentseeruv kollektorid, mis on topologically kuid mitte differentiably samaväärne standard eukleidiline 4-ruumis R 4. Mis teeb see tulemus nii üllatav, et n = 4 on ainus väärtus, mis selliste eksootiliste n-ruumid olemas. Need eksootilised 4-ruumid on suurepärane omadus, mida (erinevalt R 4) need sisaldavad kompaktne määrab, mida ei saa mis sees igal differentiably varjatud 3-kera!

Pärast seda antakse doktorikraadi Oxfordi aastal 1983, Donaldson nimetati Junior Research Fellow hingedepäev College, Oxford. Ta veetis õppeaasta 1983-84 at Institute for Advanced Study at Princeton, pärast tagasi Oxfordi nimetati ta Wallis professor Matemaatika aastal 1985, positsioonile, kus ta endiselt ootel.

Donaldson on saanud palju kinni oma tööd. Ta sai Junior Whitehead auhinna London Mathematical Society 1985. Järgmisel aastal valiti ta Royal Society ja ka aastal 1986, sai ta Valdkonnad medal rahvusvahelisel kongressil Berkeley. Aastal 1991 Donaldson sai Sir William Hopkins auhinna Cambridge Philosophical Society. Siis, järgmisel aastal sai ta kuninga medal Royal Society. Ta sai ka Crafoord auhind Rootsi Kuningliku Teaduste Akadeemia 1994:

... tema põhilisi uuringuid neljamõõtmelisest geomeetria kohaldamise teel instantons, eriti tema avastamist uue diferentseeritud invariants ...

Atiyah kirjeldab panus, mis viis Donaldson's sõlmimise Valdkonnad medal on. Ta võtab kokku Donaldson panus:

Kui Donaldson toodetud oma esimese paari tulemuste 4-kollektorid, mõtted olid nii uus ja võõras geometers ja topologists et nad lihtsalt gazed on segaduses imetlust. Aeglaselt sõnum on ebaseaduslikult hangitud üle ja nüüd Donaldson ideed on hakanud kasutama teiste mitmel viisil. ... Donaldson on avanud täiesti uue ala; ootamatu ja salapärane nähtuste umbes geomeetria 4-mõõtmed on avastatud. Lisaks meetodid on uus ja väga peen, kasutades keeruline mittelineaarne osaline diferentsiaal. Teisalt, see teooria on kindlalt peavoolu matemaatika, võttes intiimseid sidemeid minevikuga, mis sisaldab ideid teoreetiline füüsika ja sidumine ilusti koos algebraline geomeetria.

Artikkel on väga huvitav ja pakub nii kogumise mälestused poolt Donaldson, kuidas ta tuli esitada oma suuri avastusi, samas aspirandina Oxfordi ja ka uuringu valdkondades, mis ta on töötanud viimastel aastatel. Donaldson kirjutab, et peaaegu kõik tema tööd on kõik kuuluvad rubriigid:

(1) Differential geomeetria holomorphic vektori kimbud.
(2) Taotlused rööpmevahega teooriale, et 4-kollektori topoloogiast.

ja ta puudutab oma panuse, et paljud teised valdkonnas.

Donaldson töö Kokkuvõtvalt R karm:

1982 Simon Donaldson algas rikas geomeetriline teekond, mis viib meid huvitav järeldus, et käesoleval sajandil. Ta on loonud täiesti uue ja põneva valdkonna teadusuuringuid, mille kaudu suur osa matemaatika voolab ning mis on jätkuvalt tootlikkuse salapärane ja ootamatu nähtuse kohta topoloogia ja geomeetria tõrgeteta 4-kollektorid.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland