Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Dimitri Fedorovich Egorov

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

22 Dec 1869

Moscow, Russia

10 Sept 1931

Kazan, USSR

Ettekanne
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Dimitri Egorov koolis Moskvas läinud Moskva ülikooli õppima matemaatika ja füüsika, registreerimisega 1887. Õpetaja mõjutada teda kõige enam sel ajal oli Bugaev. Egorov kirjutas oma esimese raamatu 1892 aasta numbritega integraalid ja derivaadid selgelt mõjutatud Bugaev 's töö selles valdkonnas.

Egorov õpetas Moskva ülikooli 1894, saada doktorikraadi 1901. Ta veetis aasta välismaal, siis aastal 1903 naasis ta saanud professor Moskva ülikooli.

Egorov töötanud triply ortogonaalne süsteemid ja võimalikud pinnad, mis teeb suure panuse diferentsiaalgeomeetria. Mõned Egorov töö esitas Darboux tema kuulus neli maht töö Leçons sur la théorie général des surfaces et les taotluste géométriques du calcul üliväike.

Egorov ka töötanud lahutamatu võrrandid ja lause on teooria funktsioonide tegelik muutuja on tema nime. Luzin oli Egorov esimene üliõpilaste ja ühines kool Egorov loodud Moskva tegelevate funktsioonide tegelik muutuja.

1917 Egorov sai sekretär Moskva Matemaatika Selts. Siis aastal 1921 valiti ta asepresidendiks, muutub President järgmisel aastal. Aastal 1923 Egorov sai direktor instituudi mehaanika ja matemaatika Moskva Riiklik Ülikool.

Kuid Egorov oli sügavalt usklik inimene ja kui kirik oli represseeritud pärast revolutsiooni Egorov kaitses neid. Kui 1922-23 oli mass täitmise vaimulikud ja 1928 rünnak oli uuendatud. Egorov oli võimeline võimu Moskva Matemaatika Selts ja püüdis ta peavarju õppejõud, kes oli vabastada oma ametikohad. Ta püüdis takistada püüavad kehtestada Marksistlik metoodika teadlased.

Aastal 1929 Egorov jäeti direktori Instituudi mehaanika ja matemaatika ning arvestades avaliku tänitama.

Mõni aeg hiljem ta arreteeriti, kui "religioosse sektant" ja vangi panema. Moskva Matemaatika Selts jätkanud Egorov, keeldudes suruvad teda, ning neile, kes esitatud dokumentide järgmisel koosolekul, sealhulgas Kurosh, tuli välja saata "algatuse rühma, kes võttis üle seltsi november 1930. Nad saata Egorov hukka teda

tagurlik ja kirikumees.

Egorov jätkas näljastreiki vanglas ja lõpuks, selleks ajaks peaaegu surma, ta viidi vangla haiglasse Kaasanis. Chebotaryov 's abikaasa töötas arst vangla haiglasse, ning kuigi see kõlab üsna ebatõenäoline, on teatanud, et Egorov suri Chebotaryov' i kodus.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland