Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Josiah Willard Gibbs

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

11 Feb 1839

New Haven, Connecticut, USA

28 April 1903

New Haven, Connecticut, USA

Ettekanne
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

J Willard Gibbs "isa, mida kutsutakse ka Josiah Willard Gibbs, oli professor püha kirjandust Yale'i ülikooli. Tegelikult Gibbs pere pärit Warwickshire, Inglismaa ja liikus sealt Boston in 1658. Kuid Gibbs on öelnud, et on võtnud pärast tema ema füüsiline kuju.

Gibbs õppis kohaliku Hopkins Grammar School, kus ta oli kirjeldatud kui sõbralikku, kuid kõrvaldati. Tema täielik pühendumine akadeemilisele koostööd pigem tundlik tervisele tähendas, et ta oli vähe tegelenud ühiskondlikus elus koolis. Aastal 1854 ta asus Yale College, kus ta võitis auhindu tipptaset Ladina ja matemaatika.

Ülejäänud Yale'i, Gibbs algas alustada teadusuuringuid ehitusinseneri kirjalikult Thesis, kus ta kasutada geomeetriliste meetodite õppida projekti käiku. Kui ta sai doktorikraadi Yale aastal 1863 oli see esimene doktorikraadiga insener olevat antud Ameerika Ühendriikides. Pärast seda töötas ta juhendaja Yale'i kolm aastat, õppetöö ladina keeles esimesed kaks aastat ja seejärel Natural Philosophy kolmandal aastal. Ta ei puudu raha, aga kuna tema isa suri 1861 ja kuna tema ema on samuti surnud, Gibbs ja tema kaks õde päris õiglane summa raha.

Alates 1866-1869 Gibbs õppis Euroopas. Ta läks koos oma õdede ja kasutatud talv 1866-67 Pariisis, seejärel aastal Berliinis ning lõpuks kulutusi 1868-69 Heidelberg. Heidelberg ta oli mõjutatud Kirchhoff ja Helmholtz.

Gibbs tagasi Yale on juuni 1869 ning kaks aastat hiljem, aastal 1871 nimetati ta professor matemaatilise füüsika Yale'i. Kuid nagu Crowther märgib:

Ta naasis rohkem Euroopa kui Ameerika teadlane sisuliselt üks põhjustest, miks üldine arusaam oma kodumaa tuli nii aeglaselt.

Pigem üllatuslikult tema nimetamist juhatusel Yale'i tulid enne kui ta oli avaldanud ühtegi tööd. Võibolla on see ka üllatav, et Gibbs ei avaldanud oma esimese töö kuni 1873 kui ta oli 34 aastat vana. Vähesed teadlased, kes toodavad selliseid innovatiivseid tööd Gibbs ei on 34 aastat enne tootmise märke oma geenius.

Gibbs "oluline 1873 paberid olid graafilised meetodid on termodünaamika Vedelikud ja meetod Geomeetrilised esindus Termodünaamiline ainete omaduste abil pinnad. 1876 Gibbs avaldas esimese osa tööst, mida ta on kõige kuulsam tasakaalule heterogeensed ained, kirjastamine teine osa selle töö 1878.

Esimene neist tk kirjeldab Skeemid termodünaamika. Bumstead (vt või) kirjutab:

Uute skeemide, mida ta esimene on kirjeldatud käesolevas dokumendis, on lihtsaim, mõnes mõttes on see, kus entroopia ja temperatuur on võetud koordinaadid ... töö-või soojusenergia iga tsükli on võrdeline selle piirkonna osa, mis on skeemil ... ta on leidnud kõige olulisemad rakendused uuring aurumasin.

Teine paber laiendatud diagrammid kolme mõõtmed ning see töö muljet Maxwell nii palju, et ta on ehitatud kolmemõõtmeline mudel Gibbs's termodünaamiline peal ja vahetult enne oma surma, saatis mudel Gibbs.

Kuid kolmanda raamatu on silmapaistvamad. Bumstead või kirjutab:

On üldtunnustatud, et selle avaldamine oli ürituse esimene tähtsust ajaloos keemia. ... Sellest hoolimata oli mitu aastat enne selle väärtus oli üldiselt teada, see viivitus oli tingitud suures osas asjaolust, et tema matemaatiline vorm ja range deduktiivne protsesside raskendavad lugemist ükskõik, eriti nii õpilaste eksperimentaalse keemia, kellele see kõige enam puudutab ...

Gibbs töö vektori analüüs oli samuti väga tähtis puhas matemaatika. Ta esimene valmistatud trükitud märgib kasutamise eest oma õpilasi 1881 ja 1884 ning alles 1901, et nõuetekohaselt avaldatud versioon ilmus valmis avaldamiseks üks tema õpilasi. Kasutades ideed Grassmann, Gibbs toodetud süsteemi palju lihtsam rakendada füüsika kui Hamilton.

Taotles ta oma vektori meetodid annavad meetod leida orbiidil on komeet kolm märkust. Meetodit rakendada, et leida orbiidil SWIFTi komeet on 1880 ja kaasatud vähem Arvutamine kui Gauss 'i meetod.

Seeria viie dokumentidesse Gibbs kohta elektromagnetiline teooria valguses on avaldatud ajavahemikus 1882 ja 1889. Tema töö statistilise mehhaanika oli ka oluline, mis pakub matemaatilise raamistiku Kvantteooria ja Maxwell 'i teooriaid. Tegelikult oli tema viimane avaldamine oli Elementary põhimõtete Statistika mehaanika ja see töö on ilus kontole pannes aluse statistiline mehaanika kohta kindla aluse.

Välja arvatud tema algusaastatel ja kolm aastat Euroopas, Gibbs veetis kogu elu elavad sama maja, kus tema isa oli ehitatud ainult lühikese vahemaa kooli Gibbs osales kolleegium, kus ta oli õppinud ja ülikoolis, kus ta töötanud kogu oma elu. Crowther, mis võtab kokku oma elu järgmiselt:

[Gibbs] jäi poissmees, elab tema üleelanud õde majapidamises. Tema hilisematel aastatel oli ta pikk, väärikas härrasmees, kellel terve sammu ja punetav jume, täita oma osa majapidamistöid, vastutulelik ja liik (kui arusaamatult) õpilastele. Gibbs oli väga lugupeetud tema sõbrad, kuid USA teadus oli liiga mures praktiliste küsimuste teha palju kasutanud oma sügava teoreetilise töö eluajal. Ta elas läbi oma vaikset elu Yale'i sügavalt imetlenud mõne võimalik õpilastele, kuid tegemist ei ole kohe muljet USA teaduse vastab tema geenius.

Bumstead kirjeldab Gibbs isikliku iseloomuga järgmine kuumav tavatingimused:

Vähenõudlik viisi, südamlik ja sõbralikult tema vahekord on kaasinimesi, ei näidata kannatamatus või ärritus, puudub isikliku ambitsiooni baser sorteerida või vähimatki soovi erutama ise, ta läks palju suunas realiseerida ideaali omakasupüüdmatu, Christian härrasmees. Silmis, kes teda tundsid, ülevus oma intellektuaalse saavutused kunagi varjutama ilu ja väärikalt oma elu.

Ameerika Matemaatika Selts nimetatud loengusarja auks Gibbs. Aasta loeng on andnud eristada matemaatik kõige aastat 1923. Näete nimekirja õppejõud.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland