Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Helmut Grunsky

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

11 July 1904

Aalen, Württemberg, Germany

5 June 1986

Ettekanne
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Helmut Grunsky 's isa oli Heinrich Grunsky ja tema ema oli Lydia Stahl. Helmut oli Brough sisse Aalen kus ta õppis keskkoolis. Praeguses etapis, kuigi ta võttis suurt huvi matemaatika, ei olnud see teema mida ta intebded jätkata ülikoolis, pigem oli ta huvi füüsika ja tehnoloogia. Aastal 1922 ta asus Tehnoloogiainstituut, Stuttgart, kus õppis füüsikat.

Pärast kolme aastat Tehnoloogiainstituut, Stuttgart, 1925 ta asus Tehnoloogiainstituudi Berliinis. Pärast kahe aasta uuringu seal sai ta kraadi Diplom-Ingenieur. Praeguses etapis hakkas ta alustada teadusuuringuid matemaatika Ülikoolis Berliinis, et doktor matemaatikas. Grunsky töötanud keeruka analüüsi doktorikraadi, kuid ta võttis töö enne esitamist oma väitekirja.

In november 1930 Grunsky võttis töökoha Teataja Jahrbuch über die Fortschritte der Mathematik, mis avaldati Preussische Akademie der Wissenschaften. Tema doktor oli ta kasutades kontuuri integratsiooni uuring erinevate probleemide funktsioonid on univalent on domeeni piiratud ühenduvus. Ta esitas oma väitekirja Neue Abschätzungen zur konformen Abbildung ein-und mehrfach zusammenhängender Bereiche, et Berliini ülikooli aastal 1932 ja anti tema Dr Phil.

Praeguses etapis Grunsky jätkas oma tööd Teataja Jahrbuch über die Fortschritte der Mathematik ajal töötas ta oma esmaste Thesis. 1935 Grunsky abielus Irma Schenk, neil oli kolm last Wolfgang (sündinud 1936), Hiltrud (sündinud 1938) ja Eberhard (sündinud 1941). Samal aastal, et ta abielus Grunsky sai toimetaja ajakirjas ja kolm aastat hiljem avaldas ta Koeffizientenbedingungen für Schlicht abbildende meromorphe Funktionen in Mathematische Zeitschrift. See oli Grunsky on kolmeteistkümnes paber, mis oli kirjutatud nii esmaste dissertation. Nagu tema doktoritöö, selle töö jälle vaatleb taotluste kontuuri integratsioon:

Käesolevas dokumendis tutvustatakse uuringut koefitsientide funktsioonide valdkonnas piiratud ühenduvus on kera, mis sisaldavad punktis lõpmatusse.

Grunsky sai kvalifitseeritud loeng just enne II maailmasõda. Sõda tegi võimatuks talle alustada akadeemilist karjääri selles staadiumis ja ta oli ka lahkuda oma positsiooni toimetaja Jahrbuch über die Fortschritte der Mathematik 1939. Raskused lõpus sõda ei võimaldanud tal alustada kõrgkoolihariduse isegi siis nii aastal 1945 Grunsky võttis seisukoha keskkooli õpetaja Trossingen, Württemberg. Ta jätkas, et õpetada matemaatikat on keskkooli kuni 1949, mil ta sai privatdozent on Tübingeni ülikool. Väärib märkimist, et kuna erinevaid asjaolusid Grunsky ei sisestanud kõrgkoolihariduse enne, kui ta oli 45 aastat vana.

Grunsky on kutsutud aadress Rahvusvaheline kongress matemaatikud toimunud Cambridge, Massachusetts 1950. For õppeaasta 1950-51 ta oli külalisprofessor Washington State College in Pullman, Washington. Saksamaale naasmist ta oli määratud erakorraline professor ülikoolis Mainz. Aastal 1958 Grunsky kolis Ülikooli Würzburgi, kus ta sai täielikult professor. Aastal 1963-64 veetis ta akadeemilise aasta külalisprofessor Lähis-Ida Tehnikaülikooli Ankara, Türgi. Ta jäi seda seisukohta Würzburg, kuni ta jäi pensionile aastal 1972. Pärast seda oli ta mõned teised positsioonid esimese uurimis-konsultant Washington University, St Louis aastal 1973, siis külalisprofessor State University of New York, Albany aastal 1975 lõpuks tagasi Washington University, St Louis, nagu teadus-konsultandil 1977.

Grunsky avaldati kolm raamatut ja 44 tk, ja ta järelevalvet kaheksa doktoranti. Kõik on loetletud. Kolme raamat üks oli Loengud teooria funktsioonide korrutada seotud valdkondades avaldatud 1978. See:

... on kõige tugevamalt seotud Helmut Grunsky üldine aktiivsus ja koosneb ümbertöötamine mõned tema kõige märkimisväärse panuse funktsiooni teooria, et paljudel juhtudel on märkimisväärse lihtsustamise käsiraamatus.

Lõplik raamatu kirjutas ta oli üldiselt Stokes 'theorem avaldatud 1983. Grunsky kirjutab, et eesmärk on raamat anda:

... sisemine ja kergesti mõistetav esitamine Stokes 'i teoreem.

Traktaat algab intuitiivse arutelu Stokes 'i teoreem on lennuk, mis seejärel kasutatakse mudeli üldistamine tulemus kõrgem mõõde. Grunsky esimene osutub Stokes 'i teoreem sobivate k-mõõtmelise piirkonna R k ja seejärel K-dimensional piirkondade R n. Seejärel tutvustab calculus on vahelduva multilinear vormid ja annab tõendi Stokes 'i teoreem on kollektorid.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland