Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Jean Nicolas Pierre Hachette

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

6 May 1769

Mézières, Ardennes, France

16 Jan 1834

Paris, France

Ettekanne
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Jean Nicolas Pierre Hachette 's isa oli Jean-Pierre Hachette, raamatukauplus, kaubandus, samal ajal kui tema ema oli Marie Adrienne Gilson. Ta käis Collège de Charleville, jätkas osalemist kursustel École Royale du Génie on Mézières kus ta õpetab muuhulgas C Laevapiletid ja Monge. See esimene kokkupuude Monge oleks üks paljudest kogu oma karjääri vältel, ja isegi nii noorelt Hachette väga muljet teda.

Aastal 1785, kui Hachette oli kuusteist aastat vana, ta asus ülikooli Rheims. Ta lõpetas aastal 1787 pärast kaks aastat kestnud uuring ja seejärel 1788 töötas ta oma vana kooli, École Royale du Génie on Mézières, kui koostaja ja tehnik. Monge loonud kirjeldava geomeetria kursuse École Royale du Génie mis Ferry õpetas kui Hachette oli määratud töötajad. Monge, kes oli vaheldumisi Mézières ja Pariisi mitu aastat, oli viimaks lahkunud Mézières on detsember 1784, kuid kursusi, mille asutas ta ikka veel õpetanud. Hachette abistab Ferry õpetamise kirjeldava geomeetria kursuse.

Muidugi 1789 oli sündmusterohke aasta Prantsuse ajalugu storming on Bastille 'vallutamise kohta 14. juuli 1789 märgistus alguse Prantsuse revolutsioon. See oli muutuste käigus Hachette elu, eriti kuna ta oli tugev toetaja revolutsioon. Algul Hachette jätkas oma ametikoha Mézières, siis aastal 1792 ta asus konkursi professor hüdrograafia kell Collioure ja Port Vendres. Ta võitis konkurss nimetati juhatusel.

Kuid poliitilisi sündmusi oli koguda tempos. Prantsusmaa teatas sõja Austria ja Preisimaa kohta 20. aprill 1792. Prantsuse vastuollu viinud rahutused Prantsusmaal ning 10. augustil 1792 oli edasi pöördeid, mida inimesed aadlike ja vaimulike tapeti septembrikuu jooksul. 21. septembril monarhia kaotati Prantsusmaa ja Vabariik kuulutati.

Ferry valiti tema asetäitja kohta, et Rahvuslik Konvent aastal 1873 ja Hachette tagasi École Royale du Génie on Mézières üle võtma oma seisukoha õpetamine matemaatika. Selle aja jooksul Hachette näitas oma tugevat toetust revolutsioon. Ta oli:

... aktiivselt poliitilises elus oma emakeeles linn ja École du Génie püüdis kiire koolitus ametnikud kvalifitseeritud revolutsiooniline armee ja kõrvaldada õpetajad ja õpilased, kelle isamaa-armastus tundus kahtlane talle.

See periood tema elus oli lühike, kuid siiski on järgmisel aastal komitee avaliku ohutuse Pariisis vaja tema teenuseid ja läks seal kohe. Ta soovitas erinevate tehnoloogiliste ülesannete, nagu näiteks toodete valmistamine relvade ja sõjaliste rakendustega. Aasta märts 1794 National konventsiooniga moodustatud organ, kelle ülesanne oli luua École centrale des travaux publics (varsti saada École Polytechnique). Hachette võttis aktiivselt luua École kasutades oma kogemusi Mézières hea mõju. Ta nimetati dotsent in kirjeldava geomeetria koolis novembris 1794. Kool alustas tegevust alates juuni 1795, kuid Hachette olnud õpetamise enne seda lühiajaline École Normale de l'III jaanuarist maini selle aasta Monge 'i assistendina.

1799 Hachette edutati täielikult professor Ecole Polytechnique ja jätkas teenida kooli nii õpetajate ja korraldaja. Õpilaste koolis oli mees samuti Hachette julgustada oma parimate õpilaste uurimisprojekte taseme tõstmisele ja maine kool. Ta oli toimetaja Journal de l'École Polytechnique ja seejärel aastal 1804 loodud uus avaldamine kooli loomise vastavustabelist sur l'École Polytechnique. Hachette muutnud selle avaldamist seni, kuni ta oli sunnitud oma kooli 1816. Raamat käsitleb nende kahe väljaanded ja Hachette roll neile.

Teine õppeasutuses, École Normale, loodi rongi keskkooli õpetajad ja 1810 Hachette õpetatakse seal ja ülikooli Teaduste Pariisis lisaks École Polytechnique. Kuid 1816 valitsuse ümber École Polytechnique ja Hachette leidis end välja koolis. On üsna raske mõista seda, nagu Louis XVIII keeldus kinnitada Hachette's valimistel Académie des Sciences in 1823. Tavaline põhjus, miks sellised otsused oleks poliitiline ja seetõttu tuleb see, et Hachette oli välja kasuks. Kuna tema poliitilise tegevuse tundub ainult Mézières 1793 ja muul moel ta näib olevat jäänud kasuks Pariis, spekulatsioone tema väljajätmine näib mõttetu.

Hachette töötanud kirjeldava geomeetria, kogutud tööd Monge ja toimetas Monge 's Géométrie kirjeldav, mis avaldati 1799. Samuti avaldati väga erinevaid teemasid alates oma suurte tööde kohta geomeetria, mis töötab rakendada mehaanika, sealhulgas teooria masinatega. Tema töö masinatega sisaldab palju valdkonnas rakendada mehaanika, kuid ta oli huvitatud ka rakendada hüdrodünaamika ja auru mootoriga. Tegelikult avaldas ta huvitavat tööd ajaloo kohta aurumootorid.

Lõplik ala, mis huvitab Hachette oli füüsika. Jälle tema huve see teema on lai, sealhulgas tööd optika, elekter, magnetism ja teadustöö instrumente. Tema panus on kokku võtta järgmiselt:

Kuigi see ei ole teadlane esimese auastme Hachette siiski kaasa edusamme Prantsuse teaduses alguse XIX sajandi tema püüdlustes suurendada prestiiži École Polytechnique ja tehes Monge 's tööd laialt tuntud eelkõige kirjeldav ja Analüütiline geomeetria ja teooria masinatega.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland