Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Percy John Heawood

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

8 Sept 1861

Newport, Shropshire, England

24 Jan 1955

Durham, England

Ettekanne
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

PJ Heawood 's isa oli pastor John Richard Heawood. Tal oli vend, Edward Heawood, kes läks saada raamatukoguhoidja Royal Geographical Society liige, kellel on seisukoht juba üle 30 aasta.

Heawood osales kuninganna Elizabeth's Grammar School Ipswich sõlmitakse Avatud stipendium õppida Exeter College, Oxford, 1880. Ei Heawood oli kõige rohkem mõjutanud Henry Smith ja ta läks olema Wrangler aastal 1883 (aastal, mil Henry Smith suri).

Heawood anti Junior Matemaatiline Stipendium aastal 1882 ja kõrgemate Matemaatiline stipendium 1886. Aastal 1886 oli ta ka antud Lady Herschell auhinna.

1887 Heawood nimetati dotsent matemaatika Durham Colleges (hiljem Durham University). Kolm aastat hiljem, juunis 1890 abiellus ta Christiana Tristram kes oli tütar Canon HB Tristram kes oli Piibli õpetlane, reisija-ja loodusturismi. Neil oli poeg ja tütar ja nautida üle kuuskümmend aastat abielu, tunnustades nende teemant pulmad juuni 1950.

Tegelikult Heawood töötas Durhami ülikooli kogu oma elu on määratud õppetool Matemaatika seal 1911. Ta oli ülikoolis palju võimekust, eelkõige liige ta oli senati alates 1905 ja töötas asekantslerit 1926-1928. Ta ei pensionile aastal 1939, kui ta oli 78-aastane, kuid siiski läks nautida 16 aastat pensionile.

Heawood veetis 60 aastat oma elust töötavad neli värvi teoreem. Ta avaldas oma esimese raamatu teema Kaart värvi teoreemid aastal 1890, kui ta märkis viga Kempe 's tõend. Samas paberi ta tõestab, et viis värvi piisab. Samuti osutus käesolevas dokumendis, et pind Side h kaart nõuab kõige rohkem

[7 / 2 + √ (24 h - 23)) / 2]

värve. Teine tuleneb sama paberi leidis impeeriumid, riikides, kus on mitu pesa, mis peavad kõik olema värvitud sama värvi. Heawood tõestanud, et kui impeeriumi sisaldab kõige R ümberasustatud portsjonit seejärel pinnale ühenduvus h, kaart võib olla värvitud kõige

(6 r + 1 + √ (24 h + (6 r + 1) 2 - 72)) / 2

värve. Ta andis kaardile 12 riiki, iga kahe ümberasustatud osad, mis nõudis 12 värvi.

Heawood kirjutas nelja värvi probleem uuesti 1897, 1932, 1936, 1943, 1944 ja tema lõputöö kohta teema aastal 1949 sai sama pealkirja Kaart värvi teoreemid tema esimese raamatu.

Muud teemad, mis Heawood kirjutas jätkus fraktsioonid, ühtlustamise teooria ja ruutkeskmised jääke. Ta kirjutas ka viis tk ja 23 märgib, et matemaatilise väljaandes erinevaid matemaatilisi teemadel, aga võib-olla rohkem geomeetriat kui ükski teine teema.

Dirac, mis kirjeldab Heawood välimust ja olemust järgmiste sõnadega:

Tema välimus, kombeid ja harjumusi, arvasin, Heawood oli liialdatult ebatavaline mees. Tal oli tohutu vuntside ja napp, veidi Kumara näitaja. Tavaliselt ta kandis Inverness neeme imelik muster ja ilmselt iidsetest aegadest, ja viis vana käekott. Tema kõndida oli delikaatne ja kiirustades, ja ta oli sageli kaasas koer, mis oli lubatud tema loenguid. ... Tema läbipaistev siirus, vagadus ja headus südame ja tema ekstsentrilisus ja erakordne segu naiveté ja nutikus on tagatud tema jaoks mitte ainult lummatud huvi, vaid ka arvesse ja austada oma kolleege.

Heawood oli üks kirg väljaspool matemaatika ja ülikooli elu. Aastal 1928 Durham Castle leiti olevat ebakindel baasi liigub pank, kus see on ehitatud. Väga suuri summasid pidid salvestada loss ja Durhami ülikoolis ei täitnud oma püüab tõsta vaja raha. Heawood kuid keeldus loobumast ja aastaid töötas ta peaaegu oma sekretäri Durham Castle restaureerimise fondi tõsta raha.

Ilma Heawood jõupingutusi Durham Castle ei oleks alaline täna. Tema õnnestunud Kõigist raskustest hoolimata tõsta raha vaja tagada, et fondid on püsivalt kinnitatud. Ta sai OBE-orden aastal 1939 selle töö eest.

Heawood teised huvid on nimetatud:

... Ta oli kiindunud riik pursuits, ja üks tema huve, ebatavaline matemaatik, oli heebrea.


Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland