Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Lars Hörmander

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

24 Jan 1931

Mjällby, Blekinge, Sweden

Ettekanne
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Lars Hörmander 's isa oli õpetaja väike kaluriküla kohta Rootsi lõunarannikul, kus ta sündis. Lars osales tema esimene kool külas, siis tehakse päevas rongisõitu osaleda kõrgema kooli suurema lähedal linna. Järgmise etapi oma kooli ta minna Lund kus ta õppis gümnaasiumi. Seal oli ta suudab pühendada palju aega õpib ülikoolis matemaatika, julgustust õpetaja, kes oli aspirant ja Marcel Riesz.

Aastal 1948 Hörmander lõpetas gümnaasiumi ja õppis Lundi Ülikool. Seal oli ta õpetas Marcel Riesz kes loenguid, et teda klassikalise funktsiooni teooria ja harmooniline analüüs. Hörmander sai magistrikraadi aastal 1950 ja hakkas alustada teadusuuringuid, järelevalvet Marcel Riesz. Pärast Marcel Riesz pensionile aastal 1952 Hörmander alustas tööd teooria osaline diferentsiaal.

Enne oma doktoritööd, Hörmander veedetud aasta 1953-54 teed sõjaväeteenistuses, kuid ta suutis jätkata lugemine matemaatika sel ajal. Tema doktor oli valmis 1955 ja taotles ta professori Stockholmi Ülikool. Enne otsuse tehti professuuri Hörmander jätta visiiti Ameerika Ühendriikidesse, kus ta veetis aega ülikoolis Chicagos, Kansases ja Minnesota. Ta külastas ka instituudi matemaatikakandidaat (nüüd Courant Instituut), mis oli suunatud selle aja Courant.

Tagasi Rootsis ta asus ametisse professor Stockholmis algusest 1957, mis oli talle pakutud, kui ta oli USAs. Ta jätkas, et veeta aega Ameerika Ühendriikides, eelkõige Stanfordi ülikoolis ja Institute for Advanced Study. Aastal 1962 rahvusvaheline kongress toimus Stockholmis ja Hörmander, samuti on tugevalt seotud organisatsiooni, sai Valdkonnad medal tema tööd osalise diferentsiaal.

Garding, kirjeldades Hörmander sissemaksed, mis teenis talle Valdkonnad medal, kirjutab varajase toetust Hadamard lineaarsete diferentseeritud ettevõtjatele, mille tulemusena esimene täielik tulemusi Petrovsky. Ta jätkab:

... aastal loeng 1945 [Petrovsky ] On selgesõnaliselt taotlenud üldteooria lineaarne diferentseeritud ettevõtjaid, sealhulgas need, mis ei kajastu matemaatilised mudelid füüsika. ... Oma raamatus jaotatavatelt Laurent Schwartz ... märkida mitmeid probleeme umbes vahe ettevõtjad. Sellest ajast alates üsna põhjalik teooria on välja töötatud. Paljud inimesed on aidanud, kuid kõige sügavamad ja märkimisväärsemad tulemused on tingitud Hörmander.

Aastal 1963 Hörmander tehtud kokkulepe, mis lubas tal kulutada akadeemilise aasta Stockholmi ja kevadel ja suvel ülikooli Stanford USAs. Kuid ta kirjutab:

Mul oli vaevu jõudis Stanfordi kui sain pakkumise tulla Institute for Advanced Study alalise liikmena ja professor. Kuigi olin varem kindlaks ei jäta Rootsi, võimalus teha teadustööd täistööajaga matemaatiliselt väga aktiivne keskkond oli raske seista.

Hörmander kulutatud 1964-1968 Princetoni kuid leidis, rõhku täiskohaga teadustöö positsiooni, tagastatakse Rootsi asuda juhatama matemaatika Ülikooli Lund 1968. Kuid ta tagasi sagedaste visiitide Ameerika Ühendriigid, eelkõige Institute for Advanced Study ja Stanfordi.

In Hörmander kirjeldab suunas tema teadustöö pärast hankelepingu Valdkonnad medal. Eelkõige peab ta kirjeldab, kuidas peamised valdkonnad arenenud, mis on hõlmatud tema neli maht teksti analüüs lineaarse osaline diferentseeritud operaatorite mahud, mis ilmus vahel 1983 ja 1985. See töö uuendused oma algse teose Linear osaline Differential Operators (1963), mis sisaldas tulemusi, mis viis tema sõlmimise Valdkonnad medal.

Hörmander kirjeldab hilisemas etapis oma karjäär:

Pärast viieaastast pühendatud kirjalikult nelja maht monograafia lineaarne osalise vahe ettevõtjate Veetsin õppeaasta 1984-86 direktori Mittag-Leffler Instituut Stockholmis. Mul oli heaks kiitnud üksnes kahe aasta kohtumine puhkusel Lundi sest mul kahtlus, et paljud haldusülesanded seal ei oleks nõus väga hästi, koos minuga. Tunne oli õigus, ja alates 1986 olen olnud Lundis, kus minust sai emeriitprofessor jaanuaris 1996.

Hörmander tekstile Sissejuhatus Complex analüüs mitme muutuja on saanud klassikaline tegelevad teooria ülesanded mitme keerulise muutujad. See arenenud loengumaterjalid on muidugi, mis ta andis on Stanford aastal 1964 ning avaldatakse raamatu kujul kaks aastat hiljem. Extra materjali lisati hiljem laiendatud väljaanded tööd, mis ilmus 1973 ja 1990.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland