Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Fritz John

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

14 June 1910

Berlin, Germany

10 Feb 1994

New York, USA

Ettekanne
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Fritz John 's isa oli Hermann Jacobson-John ja ema oli Hedwig Bürgel. Ta õppis matemaatika 1929-1933 Göttingenis, kus ta oli kõige enam mõjutanud Gustav Herglotz, Richard Courant ja Hans Lewy. On 30. jaanuar 1933 Hitler tuli võimule ja 7 aprill 1933 Avaliku teenistuse seaduse oli vastu andnud viis kõrvaldada juudi õpetajad, ülikoolide ja muidugi ka eemaldada need juudi päritolu teiste rollid. Kõik ametnikud, kes ei kuulunud aaria päritolu (millel on üks vanavanem juudi religioon teinud keegi mitte-aaria) oleks pensionile jäänud. See oli kahetsusväärne aega mitte-aaria nagu Fritz John tuleb lõpule tema doktoriõppes. Ta ei näinud tuleviku jaoks mitte Aryans on Kolmanda Reichi ja tegi otsuse minna Inglismaale.

John avaldas oma esimese raamatu aastal 1934, see tegeleb Morse teooria. Pärast doktorikraadi aastal 1934 saadud Göttingen, John aitas Richard Courant minna koos oma naise Cambridge, Inglismaa. Ta kohaldada Akadeemiline Abi nõukogu, mis oli asutatud Suurbritannias tegeleda selliste juhtumite kohta. Kuid nõukogu ei olnud vajalikke vahendeid, et toetada õppejõududele, kes olid saabunud Suurbritannias ja see käivitus alles võimalik anda John toetada, sest St John's College, Cambridge pakutakse abi. See võimaldas John kulutada aastal St John's College, nagu teadus-teadlane. Ta avaldas dokumendid on seekord Radoon muuta, uuringute teema, mille ta oleks edasi arendada esimesel perioodil tema karjääri.

University of Kentucky at Lexington pakutud John nimetamist dotsent aastal 1935 ja ta emigreerus USA muutumist naturalisatsiooni korras 1941. Alates 1935 kuni 1946 John loenguid ülikoolis Kentucky kus ta edutati dotsent 1942. Selles aastas oli ta Rockefeller Foundation Fellowship. Ta vabastati Ülikooli Kentucky 1943-1945, kui ta ei sõda teenus saadetakse Ballistic Research Laboratory at Aberdeen Providing Ground, Maryland, nagu matemaatiku jaoks USA War Department.

Aastal sai temast dotsent New Yorgi ülikooli aastal 1946, kus ta viibinud oma ülejäänud elu. Aastal 1950-51 National Bureau of Standards nimetab teda direktori Teadusuuringute Instituut Numerical Analysis samal ajal New Yorgi ülikool sai tegelevad Courant nimel, kohaldatakse matemaatika uurimisrühma, mis Richard Courant ehitas põhineb Göttingen mudel. : John edutati professor New Yorgi Ülikooli 1951 ja jätkas koos Instituut matemaatikakandidaat mis asutati Courant 'i juhtimisel 1953.

Me nimetatud John's varakult tööd Radoon muuta varem selles artiklis. Alates oma teadlaskarjääri kaudu oma aastat Lexington ajal oma esimese viisteist aastat New Yorgis tema teadustöö jätkuvalt uurida Radoon muuta. Taotles ta seda oma uuringu üldised omadused lineaarsete osaline diferentsiaal, kumerad geomeetria ja matemaatilise teooria vesi lained. Ta kirjutas oluline seeria Papers numbriline analüüs, õppimine halvasti probleeme tekitanud.

Aastal 1955 oli ta Fulbrighti Lehtoraatti on Göttingeni ülikooli ja ta anti Guggenheimi sõidukulude toetused 1963 ja 1970. Umbes ajavahemikus nende reisi-stipendiumid kaubamärkide teise etapi Johannese töö. Nende aastate jooksul ta uuris matemaatilise teooria tasakaalu mittelineaarne elastsus. See oli selle aja jooksul, et John tutvustas ruumi funktsioone, mis piirneb tähendab võnkumisi, mis mängib olulist rolli harmooniline analüüs ja mittelineaarne elliptiline võrrandid.

John nimetati Courant eesistujale Courant Institute of Mathematical Sciences at New York University 1978. Järgmisel aastal oli ta Sherman Fairchild Distinguished stipendiaattina California Tehnoloogiainstituut ja aastal 1980, senior USA teadlane Humboldt awardee Lääne-Saksamaal. Ta jäi pensionile aastal 1981, kuid sel ajal tema töö oli keskendunud teooria mittelineaarne laine võrrandite. Ta ei takistanud tööd sellel teemal lihtsalt, sest ta oli pensionil ja jätkas seda rida teadusuuringuid veel vähemalt kümme aastat. Paber, kirjutas üks Jaani endiste üliõpilaste ja tema kaastöötaja üle selle viimase tähtaja, annab ulatuslikud andmed lõppjärgus Jaani teadus.

Mitmeid auhindu tehti John oma matemaatilisi panuse. Talle anti au kraadi ülikoolid Rooma, vann, Heidelberg. Talle anti George David Birkhoff auhinna Applied Mathematics (1973) ja Steele auhinna Ameerika Matemaatika Selts 1984. Vastus, mille ta pidas esitamine tseremoonia Torontos on huvitav:

Olen väga au selle andmise Steele auhinna American Mathematical Society. Ma tahan teha märkuse kohta rohkem isiklikku laadi minu töö. Teadus matemaatika sõltub selle kasv teabevahetust oma töötajatele. Rõõmu leida uusi tulemusi peaks kaasnema rõõmu õppimisest saavutusi teistega. Kahjuks see viimane nautimine on raske valdav maht matemaatiliste tulemuste ja seotud töö neelavad kontekstis isegi ühe raamatu. Iga matemaatik on kompromissi energia kogus ta kabiini pühendada kirjandusele. Ma ise ei ole vastupandamatult meelitas matemaatiline teadus peaaegu, sest minu lapsepõlv, kuid alati ei taha kulutada aega, et käia kaasas arengutega. See on väga piiratud minu tööd. Õnneks oli kompensatsioonitoodete tegur. Mul oli võimalus veeta suurema osa oma matemaatilisi elu stimuleeriv õhkkond Courant Instituut matemaatikakandidaat New Yorgi ülikooli, kus ma võiksin teha vabalt teadmisi ja kogemusi kolleegidega.

Lars Gårding, kirjalikult eessõna, mis annab huvitav teine külg on see et:

Iga algus matemaatik innukalt tõestama ise peaks aeg-ajalt uurida tõsiselt mõelda mõne seemneline dokumentide varem. See annab nii perspektiivi ja vabastamine tema igapäevane töö on väga viimaste arengutega oma valdkonnas. Kõigile, kes soovivad analüüsida osaline diferentsiaal, töö Fritz John on eriti rahuldust. Ta kirjutas nüüdseks klassikalise paberi kumerus, halva tekitanud, numbrilised kohtlemise osaliseks diferentsiaal, kvaasi-isomeetria ja blow-up in nonlinear wave propagation.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland