Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Thomas Penyngton Kirkman

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

31 March 1806

Bolton (near Manchester), England

4 Feb 1895

Bowdon (near Manchester), England

Ettekanne
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Thomas Kirkman avaldatud enam kui 60 olulist matemaatilist raamatud ja palju muud väikesed. Ta lahendada probleem "Steiner kolmikute" aastal 1846 on Sees probleem Kombinatoorika, 6 aastat enne Steiner ettepaneku tegi. Samuti ehitatakse piiratud Projektiivinen lennukeid.

Thomas osales gümnaasiumis Bolton kus ta õpetab kreeka ja ladina aga mitte matemaatika. Ta tegi ka koolis, kuid kuigi tema õpetaja ja pastor nägi, et ta oli võimaliku Cambridge teadur, Thomas isa ei suutnud veenda ja Thomas oli sunnitud lahkuma koolis 14-aastased. Ta töötas oma isa kabinetti, jätkates oma uurimuses kreeka ja ladina enda aega ja laiendada oma teadmisi keelte ka õppe prantsuse ja saksa keeles.

Pärast 9 aastat töötavad kontoris, Thomas läks vastu isa tahtmist ja ta asus Trinity College Dublin õppida matemaatika, filosoofia, klassikalised ja teaduse tema BA võttis tagasi Inglismaa 1835 ta asus kirik Inglismaal. Ta veetis viis aastat abivaimulik esimene, Bury, siis Lymm. Aasta 1839 sai pastor kihelkonnas Southworth in Lancashire, seisukoht oli ta 52 aastat.

Nagu lõpetajale Dublini Ülikooli Kirkman oli loomulikult huvitatud, kui Hamilton avaldas oma töö quaternions. Kirkman huvi matemaatika oli kiiresti kasvava ja tema esimene raamat oli esitatud 1846, kui ta oli 40 aastat vana. Ta vastas probleem, mis ilmus Lady's ja Gentleman's Diary of 1845 ja tal on olemas "Steiner süsteemi" seitse aastat enne Steiner 'i artikkel, mis küsis, kas sellised süsteemid olemas. See töö Kirkman ilmus Cambridge'i ja Dublini Mathematical Journal. Pärast Steiner palunud oma küsimusele lahendust antud M Reiss aastal 1859. Kirkman sarkastiliselt kirjutas

..... Kuidas Cambridge ja Dublini Mathematical Journal Vol II, lk 191, kombineerima varastada nii palju hiljem paberi Crelle 's Journal Vol LVI lk 326 on täpselt sama probleem Kombinatoorika?

Vaatamata Kirkman selge prioriteet, kutsume sellised süsteemid tänapäeval "Steiner süsteemid", mitte "Kirkman süsteemi".

Aastal 1848 Kirkman avaldamata tööd, mida kirjeldatakse De Morgan nagu

Kõige uudishimulik heegeldama ma kunagi näinud

kus Kirkman üritanud teha matemaatilisi valemeid enam meeldejäävaks, paludes õpilane

... õpetada neile kõrva ja oma keelt, millest igaüks on mälu oma, juurde neid uuesti ja uuesti laulma-laulu kordamine ...

Raamat ei ole populaarne, kuid see on õiglane öelda, et koolide õppekavades matemaatika täna mõnikord kuurordid sarnase mälu abivahendeid.

Kirkman uuris üldistused on quaternions. Näiteks Cayley numbrid ja üldistused on arutatud. Ta ka sel ajal läbi mõned küsimused geomeetria. Ta uuris punkte ühilduvust Pascal read ja oma tööd selles valdkonnas jõudis osa standardi tekstidest, näiteks lõhe "s Koonuselõiked.

Kirkman on tuntud Viisteist Schoolgirls Probleem. Ta avaldas ka Lady's ja Gentleman's Diary of 1850.

Viisteist noored daamid kooli kõndida kolm sammu seitse päeva järjest: ta on kohustatud korraldama neile iga päev nii, et kaks peab kõndima kõrvuti rohkem kui üks kord.

Lahendus Viisteist Schoolgirls probleem ei ole eriti raske. Cayley avaldatud lahust ja seejärel Kirkman avaldada oma lahendust, mis muidugi ta teadis, enne kui esitada küsimus. Sylvester ka uuritud aspektid selle probleemi ja hiljem vaidlustatud koos Kirkman, kes oli mõelnud ta kõigepealt.

On üldisem probleem, kui n Schoolgirls võib korraldada võetakse n / 3 kolmekohalist iga (n - 1) / 2 päeva, nii et ükski kaks on samas triple rohkem kui üks kord. Selgelt n tuleb ühildub 3 moodul 6 kui selline komplekt n elemendid on olemas, aga ta ei olnud enne raamatu aastal 1971, et ta oli tõestatud, et selline kokkulepe on võimalik iga selline n.

Nagu Biggs märkusi seoses Viisteist Schoolgirls Problem,

On kahetsusväärne, et selline tühiasi peaks varjutama palju olulist toetust, mida selle autor oli teha matemaatika. Sellest hoolimata on tema kõige kestev mälestusmärk.

Alates 1853 Kirkman algas suur tükk tööd loendamine polyhedra, kirjastamine mitmed suured paberi Royal Society. Kirkman sai Royal Society 1857, peamiselt selle töö polyhedra mis oli edastatud Royal Society poolt Cayley.

Nähes, et Académie des Sciences Pariisi olid sõlmimise preemia uurimuse "rühma teooria" aastal 1860, Kirkman otsustas kanda. See tähendas, et ta oli kaks aastat saada ekspertide rühma teooria. Tegelikult ta saavutanud ja esitada Muistelmateos kvaliteetne. Kolm mälestustest esitati, teised kaks Emile Mathieu ja Jordaania. Kolme esildised olid kiitnud, kuid mitte auhinna.

Kirkman jätkas tööd grupi teooria, oma viimase raamatu teemaks on täielik teooria rühmad (1863). Paber, mis on abstraktne oma peaauhind Memoir annab rekursiivne koostamise meetodit nimekirjad transitiivsete rühmituste ja täielik nimekiri transitiivsete rühmade tase 10 on esitatud.

Kirkman plaanis siseneda Grand Prix Académie des Sciences on 1861 teemal polyhedra. Ent kuigi palju selle töö oleks lõpetatud, ta muutis meelt pärast tema pettumus 1860 konkursi. Esitas ta pika töö 21 jaotisi polyhedra Kuninglik Selts 1862. Nad otsustasid avaldada ainult esimesed 2 osa, mis omakorda võtavad üle 40 lehekülge Proceedings. Jällegi pettunud, Kirkman süüdistada Cayley ja kirjutas John Herschel oletada Cayley tahtis takista avalikustamast, sest tal oli paberit enda kohta polyhedra.

Kirkman jätkas tööd kombinatorisista küsimustele. Siis 1884, kell vanust 78, avaldas ta oma esimese raamatu sõlme. Sellele järgnes rida dokumente. In ühistööna Tait nad tootsid tabelid sõlme koos 8, 9 ja 10 ülesõitudel.

Kirkman jätkus uuring matemaatika kuni tema 89 nda aasta saates küsimustele ja lahendusi Hariduse Times kuni paar kuud enne tema surma.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland