Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Mark Grigorievich Krein

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

3 April 1907

Kiev, Ukraine

17 Oct 1989

Odessa, USSR

Ettekanne
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Mark G Krein 's isa oli seotud puidu müük, mis tähendas, et perekond oli vähe raha. Asjaolu, et perekond oli juudi tähendas, et Krein kasvas üles atmosfääri tagakiusamist. See oli ka väga olulised Krein järgnenud karjääri diskrimineerimise vastu juutide Ukraina oli halb ja mida ebaõnne eest Krein, oli eriti halb, Odessa, kus ta elas alates 17. eluaastast.

Krein ilmnes tähelepanuväärne anne matemaatika noores eas. Selleks ajaks, kui ta saavutas 14 aastat oli ta juba käivad seminarid matemaatika Kiievis. Kuid Krein kunagi valmis oma bakalaureuse kraadi, ta lahkus koju Kiievis, mil ta oli 17-aastane ja jooksis ära, et Odessas. Puudumisest hoolimata bakalaureuse kraadi, tema anded olid selgelt nähtavad matemaatikud on Odessa Ülikooli ja 1926, Krein kiideti heaks doktoriõppe raames Chebotaryov.

Chebotaryov ise ei olnud kõige õnnelikum seisukohtade eest, pärast töö juures Odessa Ülikool, ta oli nõus ametikoht Moskvas 1924. Poliitiline olukord ümbritseva selle määramise põhjustatud tal lahkuda Moskva ja naaseb Odessa pärast ainult paar kuud. Krein Seepärast alustas oma doktoriõppe teadlik raskustest aega.

Aastal 1928 Chebotaryov vasakule Odessas ja sai professor Kaasani ülikoolis. Krein lõpetanud doktorikraadi on Odessa järgmisel aastal ja jäi personaliga ülikoolis rajada üks tähtsamaid keskusi funktsionaalse analüüsi teadus-maailmas. Sel ajal töötas ta sellistel teemadel nagu Banachi ruumid, hetkel probleem, lahutamatu võrrandid ja maatriksid, ning spektri teooria lineaarsed operaatorid. Nagu Osilenker kirjutab ja:

Kui loominguline pärand MG Krein suur koht kus viibivad hetkel probleem ja uuringu seotud Jacobian maatriksite ....

Krein töö hetkel probleem, mis mängis nii olulist osa oma matemaatika areng, on üksikasjalikult arutatud ja.

Kolmogorov oli aluse uurimiseks extremal probleemid aastal 1935 ja Krein alustas tööd extremal probleeme klassi diferentseeruv perioodilisi funktsioone. Koos NI Akhiezer, Krein andnud suure panuse selles valdkonnas 1937.

1941 Krein pidi lahkuma Odessa, kui ülikool oli evakueeritud kui Saksa sõjaväed edenenud. Nimetati ta professor teoreetilise mehaanika kell Kuibyshev Industrial Instituut, kuid ta naasis Odessa 1944. Kuid varsti pärast tööleasumist postitus uuesti ta jäeti rahuldamata. Gohberg kirjutab:

[Krein] süüdistati juudi rahvuslus, arvatavasti selle eest, et oli liiga palju juudi õpilasi enne sõda. See süüdistus oli kindlasti lisada oma salastatud fail ja oli arvatavasti heita talle kogu oma elu. ... Ta ei lubatud on juudi üliõpilaste ja puudus ülikooli baasi.

Ei olnud ainult Krein jättis vaid kogu funktsionaalne analüüs koolis Odessa suleti. Potapov, kes oli olnud üks Krein mitte-juudi õpilasi, proovinud raske mõjutada ülikoolide ametivõime pöörama oma otsused. Ta kirjutas:

Juhid ülikool on õige oma vigadest ja taaselustada kohe kuulsad traditsioonid Odessa School of Mathematics. Füüsika ja matemaatika on muutuda uuesti aktiivseks, kui tegelikult Loovkeskus teaduslikku ja matemaatilist mõtlemist meie linna ....

Krein ei olnud taastada siiski, kuid leidis juhataja teoreetilise mehaanika on Odessa Marine Engineering Institute alates 1944. Ka 1944 oli ta osalise tööajaga post juhina funktsionaalne analüüs ja algebra osakonna Matemaatiline Instituut Ukraina Teaduste Akadeemia Kiievis. See viimane seisukoht tuli järsku lõppemist aastal 1952, kui ta jättis teist korda. Ametlikult Põhjenduseks toodi, et ta ei ela Kiievis, vaid reaalsus tundub tõenäolisem, et süüdistus on juudi rahvuslus oma salastatud fail on taas põhjust.

Kuigi 1940 tuleb on raske aeg Krein, tema matemaatiline teadus ei kandnud. Muuhulgas oluline töö, Krein kirjutas kaheksa Papers harmooniline analüüs ja esindamine teooria 1940. Nende dokumentide õppis kasutamise algebras ettevõtjate taotletud tulemuste saamiseks positiivse kindel tuumad ja funktsioonid. Ta on õppinud ka analüüsi homogeensed ruumid ja dubleeriv teoreeme.

Alates 1954 aastast kuni oma pensionile Krein okupeeritud juhatusel teoreetilise mehaanika on Odessa tsiviilehituse Instituut. 1940-ndatel ja 1950 oli palju ebaõnnestunud on Krein ja tema õpilased taastada vähemalt Odessa ülikooli, kuid kõik katsed ebaõnnestunud.

Ajal mitmeid aastaid väga aktiivne teadus Krein oli tema ümber rühm väga aktiivne matemaatikud kuigi selle grupi kohta põhines pigem mitteametlik kord kui õige uurimisrühm. See grupp andis talle tugeva toetuse, sageli kohtumisel Krein enda maja. Näiteks üks juudi üliõpilaste ta AHD järelevalve all enne Teist maailmasõda oli Livsic ja ta nagu Krein ei olnud teretulnud tagasi Odessa ülikooli pärast sõda. Livsic jälle nagu Krein, ta tagasipöördumist Odessa, õpetamise Hydrometerological Instituut kuni 1957 ning mis moodustab osa Krein's mitteametlik uurimisgrupp Odessa. Samuti Krein maja, grupi sageli täidetud Teadlased klubi Odessas ning Thomas Kailath kirjeldab külastus ta teha Odessas, kus ta rääkis kell Teadlased klubi lõpus 1984.

Vaatamata toetada neid tema ümber, Krein ei pea tööd matemaatilise ebasoodsamasse olukorda mõnes mõttes siiski, et tal ei lubatud välismaale reisida ja nii ei saanud osaleda rahvusvahelistel konverentsidel, et paljud matemaatikud tunda peaaegu hädavajalik, et keegi nii preeminent rahvusvahelisel tasandil.

Rahvusvahelise tunnustuse sai Krein hoolimata tema võimetusest külastada keskused matemaatiline teadus-maailmas. Aastal 1968 American Academy of Arts and Sciences valitud teda auliige ning valiti välis liige National Academy of Sciences 1979. Krein said paljud teised kinni, kuid võib-olla kõige prestii otsus tehakse talle oli Wolf auhinna matemaatika 1982. Pärast aastat diskrimineerimise tõttu on juudi ta peab olema olnud eriti meeldiv saada seda auhinna Iisrael. Viide eest auhinna kokku ka panust, mida Krein teha matemaatika:

Tema töö kulminatsioon Noble liin teadus alustanud Chebyshev, Stieltjes, Sergei Bernstein ja Markov ja jätkas F Riesz, Banach ja Szego. Krein tõi täies jõus matemaatilise analüüsi tasuma probleeme funktsiooni teooria, operaator teooria, tõenäosus ja matemaatiline füüsika. Tema panust viinud olulisi arenguid taotluste matemaatika erinevaid valdkondi alates teoreetilise mehaanika et elektrotehnika. Tema stiil matemaatika ja tema isiklik juhtimine ja terviklikkust on sätestatud kvaliteedistandardeid.

Gohberg kirjutab kvaliteedi ja stiili Krein töö:

Ta on kirjutanud üle 270 tk ja monograafiaid ületamatut ulatust ja kvaliteeti. ... Sügav sisemine ühtsus ja tihe põimimine üldise abstraktse ja geomeetrilise ideid betoon-ja analüüsitulemused ning taotluste ja iseloomulik Krein töö.

Hoolimata elu tagakiusamise, kus ta sageli kardavad vahistamist, Krein jäi entusiastlik, sõbralik ja liik, mis näitab väga matemaatiline suuremeelsus suunas tema õpilased ja kolleegid. Lõpu poole oma elust siiski võitlus, mida ta pidevalt pidi tegema võttis selle teemaks ja ta kannatas depressiooni, mis muutus hullemaks pärast oma naise surma.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland