Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Charles Loewner

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

29 May 1893

Lany, Bohemia (now Czech Republic)

8 Jan 1968

Stanford, California, USA

Ettekanne
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Charles Loewner on mitu versiooni tema nime. Nagu me selgitatakse allpool, oli ta Tšehhi, kelle haridus oli saksa keeles. Tema nimi Tšehhi oli Karel Löwner kuid ta oli tuntud kui Karl Löwner (kasutades saksakeelses versioonis tema eesnimi). Ta võttis inglise keeles oma nime, Charles Loewner, hilisemas elus pärast läheb Ameerika Ühendriikidesse. Me suunab talle käesolevas artiklis "Charles" või "Loewner" isegi ajal, mil ta kindlasti ei kasutanud neid versioone.

Charles sündis juudi perekonnas, kes elas küla Lany, umbes 30 km Praha. Tema isa oli Sigmund Löwner, kes kuulub salvestada külas. Kuigi juutide ja läheduses elavate Praha, Sigmund oli väljavalitu saksa kultuuri ja uskus kindlalt hariduses, iseäranis Saksa stiilis haridus. Charles on üles kasvanud suures peres, millel on neli venda ja viis õde, vaid kaheksa üheksa last säilinud lapsepõlves siiski. Kuigi ta oleks haritud saksa, pere rääkis Tšehhi kodus.

Järgides oma isa soovi oma laste hariduse saanud saksa traditsiooni, Charles saadeti Saksa Gümnaasiumi Prahas, kus mitte ainult traditsioon, kuid ka keel oli saksa keel. Ta lõpetas kooli 1912 ja sel aastal alustas ta õpinguid Saksa osas Karli Ülikool Prahas. Ta alustas kursuse, mis viiks otse doktorantuuri, mitte mõnevõrra madalamal tasemel muidugi, mis viiks kvalifikatsiooni õpetajana.

Praha Loewner uurimistöö juhendaja oli Georg Pick kes oli ise tudeng Leo Königsberger. Loewner töötatud geomeetrilise funktsiooni teooria doktorikraadi ja pärast esitada oma doktoritöö sai doktorikraadi 1917. Ta oli siis nimetatakse assistent Saksa Tehnikaülikool Prahas ja ta töötas seal nelja ja poole aasta lõpust 1917-1922. See ei olnud matemaatiliselt soodsa keskkonnaga Loewner, kes leidis, et tema kolleegid ei osalenud sügav teadus.

Kui Loewner pakuti seisukohta Berliini ülikooli aastal 1922 võttis ta üles pakkumise entusiastlikult, kuigi see tähendas, et ta oli ikka veel tuleb assistent. Kuigi see oli alandlik seisukoht, Loewner nüüd oli kolleegidega nagu Schmidt, Schur, Alfred Brauer ja tema vend Richard Brauer, Hopf, von Neumanni ja Szego. See on uimastamise array ande, mis on sätestatud matemaatiliselt stimuleeriv keskkond, mis Loewner puudus Saksa Tehnikaülikool Prahas. Gal kirjutab:

Loewner tihti rääkis oma aega Berliinis, ilmselt õnnelik periood tema elus. Pärast Praha, kosmopoliitne pealinn Weimari vabariik peab olema tunne nagu teine maailm. ... Matemaatiline elu oli suur samm; esimest korda oma elus Loewner oli ümbritsetud oma matemaatika võrdne.

Loewner hakkas tempot akadeemilise hierarhia alates on assistent haridusse privatdozent Berliinis. Siis aastal 1928 nimetati ta erakorraline professor Kölni seisukoht oli ta kaks aastat enne tagasipöördumist Karli Ülikool Prahas 1939. Tema algse nimetamise Prahas oli erakorraline professor, kuid ta edutati kiiresti täis professor.

On 30. jaanuar 1933 Hitleri võimuletulekut Saksamaal ja 7 aprill 1933 Avaliku teenistuse seadus võeti vastu andnud viis kõrvaldada juudi õpetajad, ülikoolide ja muidugi ka eemaldada need juudi päritolu teiste rollid. Kõik ametnikud, kes ei kuulunud aaria päritolu (millel on üks vanavanem juudi religioon teinud keegi mitte-aaria) oleks pensionile jäänud. Loomulikult ei mõjutanud Loewner Praha, kuid kuna ta jälgis kannatusi tema juudi kolleegidega Saksamaal hakkas ta üha enam muretsen. Ta tegi kõik, mida ta saaks aidata juudi matemaatikute, kes jättis oma ametikoha Saksamaal.

Kui poliitiline olukord tegi talle muret, oma elu oli täis õnne sel ajal. Ta abiellus Elisabeth Alexander 1934. Ta tuli Breslau ja oli koolitatud laulja. Loewner võttis piano lessons, et ta saaks koos oma naisega, kui ta tegutsenud oma laulu. Aastal 1936 nende tütar Marion sündis ja nad elasid õnnelikult Praha, näeme tegelikkust, mis juhtub Saksamaal ja kartes vältimatut tulemus üritusi seal. Ettevalmistused vältimatu pärast Sakslased tungisid Austria, Loewner võttis inglise keele tunnid, nii et ta oleks valmis järgmisel päeval tuli tal lahkuda oma kodumaale.

Hulgas üliõpilaste Loewner järelevalve Prahas oli Lipa gal. Gal ütles, et esialgu ta ei mõista Loewner, sest ta tundis ta võttis vähe huvi tema töö. Kuid gal kiiresti tuli aru Loewner's meetodeid mis annavad tema õpilased nii palju abi ja julgustust, sest ta tundis neid vaja - ja diliikmeteks oli andekas õpilane, kes on vaja suhteliselt vähe toetust.

Enne liigub kirjeldada järgmise etapi Loewner elu peaksime kommentaar on matemaatika ta on toodetud kuni käesoleva ajani. See oli matemaatika, kõrgeima kvaliteediga, kuid Loewner oli poliitika, mis tähendas, et ta ainult avaldasid tulemused siiski ta tundis, oli märkimisväärne. Ta ainult avaldatud kuue paberid ajal 25 aastat pärast seda aega, et ta alustas oma uurimistegevust. Kuid see ei ole liialdus kirjeldatakse mõningaid neist on meistriteosed.

Nagu juba mainitud, Loewner teadus oli geomeetriline funktsiooni teooria. Ta kirjutas mitmed raamatud sel teemal, mis lõpeb üks, kus ta osutus erijuhul Bieberbach oletustele 1923. Bieberbach oletustele, et kui f on keeruline ülesanne
antud seeria

f (z) = q + 1 z + az 2 + 3 z 3 + ...

mis kaardid üksuse ketas conformally on ühe üks võimalus siis, kui | z | <1, | n | n iga n. Seda saab väljendada ka järgmiselt: nda koefitsient univalent funktsiooni saab mitte rohkem kui n. Loewner tõestanud, et sellised funktsioonid f, | 3 | 3. Me peaksime ka meeles, et Loewner's tõend kasutab Loewner diferentsiaalvõrrandi, mis on ulatuslikult uuritud, sest ta tutvustas seda ja kasutas de Branges oma tähistas tõend Bieberbach oletustele.

Teine tähtis paber kirjutatud Loewner selle aja jooksul on pühendatud omadused, n-monotoonne funktsioone. Mõiste n-monotoonne funktsioon on üldistamine tavaline idee monotonicity. Funktsioon f: (a, b) R on öelnud, et tuleb n-monotoonne, kui kõigi sümmeetriline tõeline positiivne n n-maatriksite X, Y spektri (a, b), siis X Y (mõttes ruutkeskmised vormid ) tähendab f (x) f (y). Gal kirjutab:

... nii probleemi ja vastus on täiesti ootamatu. Funktsioone, mis Loewner kutsus n-monotoonne osutus oluline elektrotehnika ja kvant füüsika ...

Kuigi teada suurendada ohtu, et tema ja tema pere olid, Loewner oli veel Prahas, kui natsid okupeerisid linna. Loewner kohe istuma panema ja ta veetis nädalal üritavad riigist lahkuda. Pärast maksmist "väljaränne maks" kaks korda rohkem kui tal lubati riigist lahkuda koos oma perega. Gal usub, et kõige krediidi selle põgeneda minema Loewner naise, kes väsimatult selle saavutamiseks:

Loewners saabus Ameerika vaene, kuid suutnud viia oma mööblit ja raamatuid.

See oli siinkohal, et ta muutis oma nime Charles Loewner, kindel märk sellest, et ta soovis oma pere teha uus algus uue riigi. Von Neumann korraldatud seisukoht teda Louisville Ülikool ja loodud komitee Ameerika Ühendriigid tegelema põgenike nagu Loewners nõustus maksma oma palgast esimesel aastal. See polnud lihtne 46-aastane, väga lugupeetud matemaatik alustada alt uuesti, kuid see, mida ta pidi tegema. Times oli raske Loewner:

... õppetöö tundide elementaarsete kursuste ja võttes palgaastmele uskumatud vaiad on kodutöö. Mõned õpilased palus tal õpetada edasijõudnud loomulikult, kuid kui ta lubas seda teha, ilma täiendavat tasu, ta oli öelnud, et esiteks see võtaks tema arvates ära tema peamisi ülesandeid, ja seejärel, et ei ole vaba klassiruumis. Lõpuks Loewner õpetas oma arenenud muidugi kohaliku õlletehase enne saabumist hommikul vahetustega.

Ta töötas Brown University alates 1944 aasta programm, mis on seotud sõja töö. Tema panust siin olid tööd vedeliku dünaamika, kus ta toodetud mõned sügavad tulemuste kohta kriitilise aeglasemalt voolab. Teised tulemused tulenes tema uuringu selle kohta, kuidas kaitsta vastu Kamikaze pommitajaid.

Aastal 1946 läks ta Syracuse Ülikoolis, kus ta püsis viis aastat, enne kui ta kolis Stanford:

See oli õige koht talle ja tema perekonnale. Ta armastas California ilm ja California laadi. Maja Los Altos oli esimene tõeline kodu Loewners oli alates Prahas. Hulgas eristada matemaatikud olid oma vanad sõbrad Bergman ja Szego, ja ta on alati osanud leida uusi sõpru. Ta oli inimestel teha muusikat ja inimestel matkata koos (ta ütles, et ta sai oma parima matemaatika; ideid käies). Ta oli suurepärane õppejõud ja üliõpilased flokeeritud oma kursusi ja tema kuulsa probleem seminar. Ainult enneaegne surm Elisabeth Loewner 1956 pimendatud California aastat.

Loewner kirjeldas gal järgmiselt (vt):

Loewner oli mees, kellele kõigile meeldis, võib-olla sellepärast, et ta mees on rahu ise. Ta on läbi elukestva kirglik armusuhe on matemaatika, kuid ei olnud konkurentsivõimeline ega kade, ega asjata. Tema headus ja suuremeelsus teaduslikes küsimustes, õpilaste ja kolleegidega nii olid üldtuntud. Ta tundus olevat võimetu Malice. Tema viisid olid kerged ja isegi arglik, kuid neid hid on terasest. Ilma religioosse ta tugevalt tunda tema juudi identiteeti. Unustamata tema emakeeles Tšehhi ta rääkis puhas ja täpne, Saksamaa ... Ilma mis tahes illusioone Nõukogude Venemaa oli ta mees vasakule. Ta oli hea jutuvestja koos huumori, mis oli üks juudi ja humanistlikke. Aga ennekõike oli ta matemaatik.

Lõpetuseks tuleks lisada paar sõna suunas Loewner teadusuuringute võttis. Oleme juba mainitud tema geniaalne kontseptsioon n-monotoonne funktsioone. Seoses sellega õppis et säilitada kaardistamisel ja Semigroups sellise kaardistamisel. Hiljem ta vaatas sellise Semigroups rohkem abstraktne seaded ja toodetakse veel mõned ilusad tulemused iseloomustavad Projektiivinen kaardistamisel ja teatud geomeetrilised objektid.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland