Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Hector Munro Macdonald

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

19 Jan 1865

Edinburgh, Scotland

16 May 1935

Aberdeen, Scotland

Ettekanne
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Mõlemad Hector Macdonald 'i vanemad, ema Annie Munro ja tema isa Donald Macdonald, olid Kiltearn. Hector oli vanemate oma vanematega kaks poega ja, nagu väike laps, ta elas Edinburghis. Kuid mitte kaua pärast seda hakkas ta oma kooli Šoti pealinnas pere kolis talu ümbruses Fearn, Easter Ross. Fearn on põhja Cromarty Firth, mis jookseb mööda põhja pool Black Isle, mis on poolsaare lihtsalt põhja Inverness. Isegi tänapäeval on see võrdlemisi isoleeritud kogukonna ja oleks olnud palju rohkem kui Macdonald pere kolis sinna. Pärast saabumist Fearn, Hector osalesid kohaliku kooli enne osaleb kuningliku Akadeemia Tain mis ei ole rohkem kui väikeses külas umbes 5 km loode Fearn. Ta lõpetas oma kooli hariduse Old Aberdeen Grammar School enne sisenemist Aberdeeni Ülikooli 1882.

Pärast õpib matemaatika Aberdeeni ülikooli ta lõpetas First Class Honours aastal 1886 ja võitis Fullerton stipendium. Nagu paljud Šoti matemaatikud selle aja, Macdonald asus Cambridge võtta Matemaatiline Tripos pärast lõpetamist oma esimese astme Šotimaal. Sisenemine Clare College, Cambridge, kui sihtasutuse teadlane, ta lõpetas neljanda Wrangler matemaatilises Tripos 1889 (mis tähendab, et ta oli kohal neljanda hulgas need, kes saavad esimese klassi aste), anti stipendiumi on Clare järgmisel aastal ja aastal 1891, anti teine Smithi auhinna.

Macdonald alustas oma teadlaskarjääri Cambridge'i kallal teemasid, puhas matemaatika. Edmund Whittaker kirjeldab seda tööd, mida on:

... suhted lähedased seeria ja asümptootilisest laiendusi, nulli ja lisaks teoreem tuleb Besseli funktsioonid, erinevad Besseli integraalid, sfäärilise harmoonilised ja Fourier 'rida.

Tema teadustöö muutunud suunas, aga kui 1899 Cambridge University teatas, et teema 1901 Adams auhind oleks:

Parandamiseks olemasolevate teadmiste suhtes ... transpordiliikide ja ajavahemikud vaba elektriline vibratsioon süsteemides laetud organite ning kiirgus neid ... [ja] teooria traadita telegraafi.

Macdonald esitatud essee Electric lained, mis võitis 1901 Adams auhinna ja ilmus järgmisel aastal. Anname mõned üksikasjad allpool käsitletakse peamisi küsimusele ja teooria toodetud Macdonald puudutavad traadita signaali, kuid hetkel jätkame kirjeldama oma karjääri. Valiti ta Royal Society aastal 1901, seejärel vasakule Cambridge aastal 1904 pärast nimetati ta professor matemaatika Aberdeen University.

Aastal 1907 Macdonald oli määratud kohtu Aberdeeni ülikooli ja ta jäi selle haldusorgani jaoks oma ülejäänud elu. Whittaker kirjeldab oma olulise panuse:

Toodud üles talus ja veel kogemusi kinnisvara juhtimise kogemusi tegutsemine kõrgema stipendiaat on Clare, ta loomulikult asus spetsiaalselt järelevalve ülikooli maad ja hooneid; tema arusaam Cite Universitaire jaoks naabruses King's College on lahkunud püsiv mulje, et piirkonnas.

Tema viis läbi ennast see organ on kirjeldatud:

Ta rääkis vähe, ja kui ta rääkis ta alati lühike, kuid mida ta ütles oli tavaliselt määrav ja alati undeviatingly punktini.

Macdonald leidis oma stipendiumi on Clare College kuni 1908, kuid aastal 1914 sai ta au stipendiumi tema endise College. Talle anti Royal Society 's Royal medal aastal 1916 ja selle ajal 1916-18 oli president London Mathematical Society. I maailmasõja ajal, Macdonald ei sõda teenuse Londonis lisatud ministeerium laskemoona, kus ta tegeleb palga.

Macdonald töötas elektrilised lained ja lahendada keerulisi probleeme seoses difraktsioon nende lainete liidetakse rida Besseli funktsioone. Ta parandatud tema 1903 lahendus probleemile täiesti läbi kera surutud lõputult homogeenne dielektrilise aastal 1904 pärast väike viga märkis Poincaré. Peamine probleem, mida ta lahendada oli see, et traadita lained. Umbes kord, Macdonald avaldas oma auhinna võitnud essee elektrilised laine, Guglielmo Marconi oli edukas edastamisel esimese traadita signaali üle Atlandi ookeani. See aga tekitas suuri probleeme, sest vastavalt teooria siis arendas see oleks olnud võimatu. Miks see nii on?

Probleem oli lihtne. Valgus ja traadita lained on nii elektrilised lained erinevatel lainepikkustel, kuid mõlemad on lainepikkus, mis on võrreldes väga väike raadius Maa. Valgustatus ei painutada ümber Maa, kuid traadita lained teha kui on tõendatud, edastades neile üle Atlandi ookeani. Mis mehhanism võib seletada? Vastata, et Macdonald kukkus välja, et selgitus on tingitud murdumise. See on osaliselt tõsi, kuid mitte täielikult, nii eksperimentaalsed tõendid näitasid, kuna traadita lained painutatakse Maa üle võib seletada murdumise üksi. Vastata, nüüd mõistan, on tingitud peegeldus lained eriti lainepikkustel ülemine atmosfäär kuid Macdonald teooria oli oluline samm nende mõistmist.

John Laird, kes pidas Regius õppetool Moral Philosophy at Aberdeen University teadis, Macdonald hästi ja kirjutas tunnustust:

Lihtne mees oli võitnud kvaliteediga, et ei saa kunagi ära pühkida mälust tema sõbrad nii kaua, kuni nad elavad, ja tema huumor, kaastunnet ja kannatlikkus olid tähelepanuväärne tema haardest üksikasjalikult ja tema hämmastav tööstusele.

Laird kirjeldatud ka tema välimus:

Tema jõuline, võimas, massiivne, keskmise suurusega joonis ja tugevad, tundlikud nägu teha talle tundub exemplar mida mägismaa võimalik toota, kuid tema süda oli soojendada pool sajandit või rohkem, et külm graniit Aberdeeni, ning ta lisada suur inimkonna tema omandatud iseloomu.

Korrespondent kirjalikult, märkida, et:

... tal oli võime teha ennast kiiresti asutus mis tahes küsimuses, mille ta andis oma tähelepanu. Tema laitmatu mälu oli illustreerib oma teadmisi nimi iga võitja Derby õige kuupäev alates esimesest. See oli allikas rõõmus üllatus tema sõprade avastada oma erialastel teadmistel toidu ja veini.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland