Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Johann Tobias Mayer

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

17 Feb 1723

Marbach, Württemberg, Germany

20 Feb 1762

Göttingen, Germany

Ettekanne
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Tobias Mayer oli ise õpetanud matemaatik, kes töötas kartograaf in Nürnberg. Ta avastas libration of the Moon ja see sai talle kuulsuse, mis tõi kaasa tema määramise professor ökonoomika ja matemaatika on Göttingeni aastal 1751.

Mayer alustas arvutamisel Kuu ja Päikese tabelite 1753 ja 1755 saatis ta neid Briti valitsus. Need tabelid on piisavalt hea, et määrata pikkuskraadi merel täpsuse poole kraadi. Mayer meetod pikkuskraadi korda Lunar vahemaad ja valem parandatakse vigu pikkuskraadi tõttu atmosfääri murdumise avaldati 1770 pärast tema surma.

In eessõna kirjutanud tema lauad kirjutatud 1760 Mayer ütles

Ma rohkem ei taha minu lauad peaks olema enam varjata, eriti kui kõige tähistas astronoomid peaaegu igas vanuses on kirglikult soovinud täiuslikku teooriat Moon ... lähtudes selle ainsuse kasutamine navigation. Mul on valmistatud teesid tabelid ... suhtes ebavõrdsust resolutsiooni, sellest kuulus teooria suur Newton, mida see väljapaistev matemaatik Eulerus esimene elegantselt vähendada üldisi analüütilisi valemeid.

Esimeses küsimuses Nautical Almanac oli kirjeldus Maskelyne ja Mayer tabelid

Lauad Kuu oli esitatud hilinemisega professor Mayer Göttingeni on piisav täpsus, et määrata kindlaks Pikkuskraad merel jooksul aste, nagu näis, mida uuringute mitme isiku, kes kasutas neid. Keerukus ja pikkus vajalikud arvutused tundus ainult nende takistuste kohta takistavad nende muutumist üldkasutatavad.

Juhatus Pikkuskraad saadetud Mayer lese 3.000 nagu auhind tabelid.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland