Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Stefan Mazurkiewicz

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

25 Sept 1888

Warsaw, Russian Empire (now Poland)

19 June 1945

Grodzisk, Mazowiecki (near Warsaw), Poland

Ettekanne
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Stefan Mazurkiewicz 's isa oli vandeadvokaat Varssavis. Stefan osales keskkool Varssavi, mille lõpetas 1907. Mazurkiewicz otsustanud mitte jääda Varssavi tema ülikoolihariduse, võttes, mis oli tüüpiline marsruut poolakad sel ajal. Anname mõned tausta poliitiline olukord Poolas, miks see oli nii.

Esimene asi on tähele panna, et kui Mazurkiewicz lõpetas keskkooli aastal 1907, Poolas ei ole ametlikult olemas. Poola oli killustatud 1772 ja Lõuna kutsuti Galicia ja Austria kontrolli. Venemaa kontrollib suurt osa ülejäänud riigist ja eelnevate aastate Mazurkiewicz sündi ei olnud tugev käike Venemaad üles "Wisła Land", nagu seda nimetati, domineerib vene kultuur. In poliitika ellu aastatel 1869 ja 1874, kõik põhiharidus oli vene keeles. Varssavi oli ainult vene keeles ülikooli pärast Varssavi Ülikooli lõpetati Venemaa riigiasutuste 1869. Galicia, kuigi Austria kontrolli, säilitada Poola kultuur ja oli sageli kui poolakad andmebaasist "Wisła Land" läks oma hariduse. Tõepoolest Mazurkiewicz esimene läks Kraków, Galicia, kuid jällegi pärast muster õpilaste aega veeta istungid on mitmeid ülikoole, läks ta kõrval Münchenis, seejärel tuntud matemaatiliste uuringute keskus Göttingen.

Mazurkiewicz tagasi Galicia oma doktoritööd, mille üle teostab järelevalvet Sierpinski kosmoses täitmise kõverad Ülikooli Lvov. Tema doktor oli antud aastal 1913, kuid I maailmasõja alustas järgmisel aastal ja see oli tuua suuri muutusi Poola ja Mazurkiewicz elu. Aasta august 1915 Vene väed, mis olid toimunud Poola aastaid loobus Varssavis. Saksamaa ja Austria-Ungari võttis kontrolli enamiku riikide ja Saksamaa kindralkuberner oli paigaldatud Varssavis. Üks esimesi samme pärast seda, kui Venemaa tagasivõtmine oli refounding Ülikooli Varssavi ja see alustas tegevust nagu Poola ülikooli november 1915. Siinkohal Mazurkiewicz sai professor see uuestisündinud Varssavi Ülikooli ja ta jääb töötajad ülikooli oma ülejäänud elu.

Kuratowski osales seminaridega Mazurkiewicz Varssavis enne sõja lõppu. Ta kirjutab:

Juba 1917 [Janiszewski ja Mazurkiewicz] viidi läbi topoloogiast seminar, arvatavasti esimene, et uued, exuberantly arenevas valdkonnas. Koosolekul, et seminari võtta kuni suures mõnikord üsna kiivas arutelud Janiszewski ja Mazurkiewicz oli tõeline intellektuaal raviks osalejatele.

Rolli, mida Mazurkiewicz mänginud loomist Poola kooli Matemaatika oli oluline. Kuratowski kirjutab:

... Stefan Mazurkiewicz oli keskne seas professorite matemaatika, eriti esimestel aastatel ülikooli olemasolu. Särav lektor, väga aktiivne teadus-töötaja, ta oli suur mõju noorte ja julgustas teadustööd teha oma moodsa valdkondades matemaatika ...

Tema peamine töö oli topoloogiat ja teooria tõenäosusega. Tema idee mõõde kompaktne määratud enne selle Menger ja Urysohn seitse aastat. Mazurkiewicz kohaldada topoloogiline meetodite teooria funktsioonide saamiseks võimas tulemusi. Tema teooria andis eriti tugevad tulemused, kui neid kohaldatakse Eukleidese tasapinnale, mis annab sügavad teadmised oma topoloogiline struktuur.

Paljud ideed kehtestatud Mazurkiewicz uuriti iseseisvalt Hahn. Nad sõltumatult tõendatud, et:

... iga pidev funktsioon, mis muudab kompaktne lineaarselt sätestatud arvesse lennuki komplekt sisustus punktid on sama väärtus vähemalt kolm punkti.

Muud tulemused Mazurkiewicz andis teavet topoloogiline struktuur kõverad. Ta on olnud tugev tulemusi pidevad funktsioonid sisaldavad Sierpinski 's kõver ja kirjutas mitu tk funktsionaalsete ruumidega.

Stiili teenistuses Mazurkiewicz nii teadus-ja õppetöö, on kirjeldatud Kuratowski in:

Mazurkiewicz kirg oli probleemide lahendamisele ja tõsta uute ja tihti väga põhjalikud ones. See ebatavaliselt loov teadlane peaaegu Aus suhtumine matemaatika oli mõnes mõttes väljendub, kuidas ta loenguid ja valmis oma tulemuste avaldamist: Mazurkiewicz kasutada ei pangatähed, samas kui õpetamiseks ja tema loenguid ei ole alati täielikult välja töötatud, kuid need olid väga imetlenud tema vaatajaskond nende leidlikkus ja sügav intelligents. Väga sageli aga oma väljaannetes ei olnud piisavalt poleeritud ja esitada üksnes eelnõu väide ning seetõttu ei ole kergesti mõistetav, kuid üldjuhul need sisaldavad uusi ideid ja lummatud lugeja nende autori leidlik volitusi ning rikkus tema meetodid.

Mazurkiewicz toimunud mitmeid olulisi positsioone Varssavi Ülikooli sest õitses kahe sõdu. Ta valiti aseesimees Ülikooli rektor ja ta oli dekaan matemaatika-ja Loodusteaduste üheksa aastat. Ta oli ka presidendi Poola Matemaatika Selts aastal 1933-35 ja jätkas ta loodud traditsiooni Lvov koosolekute kohv maja.

Pärast Janiszewski suri 1920, Mazurkiewicz ja Sierpinski võttis üle editorship ajakirja Fundamenta Mathematicae mis Janiszewski oli loodud. In Tamarkin kirjutas:

Vastavalt võimukas juhised selle toimetajad, S Mazurkiewicz ja W Sierpinski, Fundamenta Mathematicae kohe kujunenud ainulaadne perioodilise mis äratab rahvusvahelist tunnustust ja koostöö ning mille ajalugu sai ajaloo arengu kaasaegse teooria ülesanded ja punkt komplekti.

Kogu oma karjääri Mazurkiewicz oli huvitatud teooria tõenäosusega. Ta on olnud tugev suurte arvude seadusele aastal 1922, tulemus ei olnud iseseisvalt Cantelli. Ta leidis ka, aksioom süsteemid Tõenäosusteooria, kirjastamine erinevaid versioone, aastatel 1933 ja 1934.

Pärast Saksa vägede sissetungi, Poola aastal 1939 elu seal oli väga raske. Oli strateegia natsi sissetungijad üles lõpetama vaimuelu Poola ja selle saavutamiseks nad saatsid paljud akadeemikud koonduslaagrite ja mõrvati teised. See oli selle aja jooksul on okupatsioon Mazurkiewicz kirjutas traktaadi teemal tõenäosusega ka oma tulemuste teema.

Near sõja lõppu, Varssavi sai keskus Poola vastupanu. Aastal 1944 inimest, teades, et Nõukogude väed olid jõudmas linn, tõusis Saksamaa vastu garnisoni, mis selleks ajaks oli tõsiselt kahanenud. Kuid Saksa tugevdused saadeti ja Poola vastupanu oli lüüa. Hitler käskis hävitada linna vastulöögina ülestõusu. Sakslased süstemaatiliselt hävitatud hoonete kasutades lõhkeaineid ja osa pannes põlema teised. Umbes 175.000 elanikkonnast Varssavi surnud tulemus ülestõusu. Mazurkiewicz põgenes oma elu, kuid käsikiri tema traktaat tõenäolistest hävis hoone põles.

Sel ajal Mazurkiewicz oli oluliselt nõrgenenud tõttu raske elu oli ta viinud Varssavi ja ka läbi haiguste, kust ta nüüd kandis. Siiski üritas ta kirjutada oma traktaadi kohta tõenäosus, mis oli põlenud hävitamisele. Kuigi ta ainult õnnestunud taastada osa tööst oli valmis üksteist aastat pärast tema surma ja avaldatakse arv 32, matemaatilise Monographs seeria.

Hoolimata sellest, et raskelt haige, Mazurkiewicz mõtlesin ainult puhkuse Poola matemaatika nagu sõda juhtis lõppemas, on täidetud sama entusiastlikult, mis tal oli välja pandud Teise maailmasõja lõppu I. 25. veebruar 1945 esitas ta aruande Haridus sissenõudmist liinil, mis matemaatika võtma. Ta toonitas, et luua matemaatilise Instituudi eeskujul Kuratowski raportis tehtud enne sõda.

Juba käigud olid käimas taastada Varssavi Ülikooli ning Tehnikaülikooli. Mazurkiewicz osales neil kohtumistel vaatamata tema puudumisel tervisele. Lootusetult haige viidi ta haiglasse kell Grodzisk Mazowiecki kohta eeslinnas Varssavis, kus ta suri ajal operatsiooni maohaavand.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland