Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Theodore Samuel Motzkin

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

26 March 1908

Berlin, Germany

15 Dec 1970

Los Angeles, California, USA

Ettekanne
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Theodore Samuel Motzkin 's isa oli Leo Motzkin. Aastal sündinud Venemaa juudi pere, Leo Motzkin läks Berliini, kui ta oli kolmteist aastat vana õppida matemaatikat. Ta jätkas, et uurida matemaatika kaudu ülikooli on aktsepteeritud aspirant poolt Kronecker. Pärast töö alustamist tema doktoritöö, Leo Motzkin vasakule matemaatika tööd sionistliku liikumise.

Theodore Motzkin näitas märkimisväärset andeid matemaatika kui laps kasvab Berliinis, ja ta alustas oma ülikooliõpingute ajal vaid viisteist aastat vana. Ta järgnes tavaline muster saksa hariduse oma päeva veedavad aega erinevates ülikoolides. Nende hulgas õppis ta oli Göttingeni, Pariisi ja Berliini. Berliinis kirjutas ta oma diplomi alusel Schur 's järelevalve kohta algebraline struktuur. Tema doktorikraadi töö Motzkin läksid Baselis, kus ta õppis OSTROWSKI kirjalikult oma väitekirja kohta Linear programming. Aastal 1957 kirjutas ta pärast umbes Doktoritöö:

Kooskõlas harjumusi Kesk-Euroopas sel ajal autor, kuigi julgustavaks toimetajad Compositio Mathematica avaldada Thesis on, välja ta sõltumatu avaldamist. Ta sai peaaegu kättesaamatud, ja kuigi vaadata Fortschritte ja Zentralblatt, jäi teadmata, näiteks rühm viimastel vene kirjanikke, kes taasavastas mõned selle tulemustest. USA-s üha enam huvi teemad on seotud lineaarse ebavõrdsuse põhjustanud samaaegne tõlke Thesis, umbes 1951, ... ettevõtja AW Tucker's ONR projekti Princetoni Ülikooli ja ... jaoks RAND Corporation, Santa Monica.

OSTROWSKI oli paljuski mitme koostööpartneri kohta Motzkin tema kui järelevaataja. Motzkin juba mitmeid publikatsioone enne oma väitekirja kohta Linear programming viidi lõpule 1934. See on tavaline, matemaatikud, kes on juba väljaanded enne kirjalikult oma doktoritöö, mis on avaldatud materjali, mis on uuritud osana töö kaitsmisega. Motzkin esimene avaldamine siiski ei olnud lineaarne programmeerimine vaid võimu rida. See oli kirjutatud nagu osaline lahendus probleemile, mis oli tingitud OSTROWSKI ja ta andis Motzkin eriti hea meel, kui ta tagasi probleemi aastaid hiljem ning suutis anda terviklik lahendus. Nii lineaarse programmeerimise ja võimsus seeria olid teemad, mis jooksis läbi Motzkin teadus kogu elu, kuid ta oli väga laia matemaatik ja oli palju teisi teemasid.

1935 Motzkin nimetati Heebrea ülikoolis Jeruusalemmas. Ta jäi seal kogu II maailmasõja, töötab cryptographer eest Briti valitsus sõja ajal aastatel. Viibimise ajal Jeruusalemmas, abiellus ta Naomi Orenstein ja nende kolm poega olid kõik seal sündinud. Mis oli iseloomulik Motzkin kogu oma elu, ta säilitas märkimisväärse matemaatilise väljund kirjalikult mitu tk heebrea ja aidates luua heebrea matemaatilise terminoloogia.

Rääkisime palju erinevaid teemasid, mis kulgeb läbi Motzkin teadus-ja üks neist oli kombinatorisista analüüsi. Mida võib pidada oma esimese raamatu sel teemal on kirjutatud koos Dvoretzky hääletamissedelile probleem. Jannu, vaadates paber, wrote:

Kuna autorid märgivad, et enamik formaalselt erinevad tõendid tegelikult kasutada järelemõtlemisaega põhimõtet, kuid ilma geomeetriline tõlgendus see põhimõtteliselt kaotab oma lihtsuse ja tundub nagu kummaline trikk. Dvoretzky ja Motzkin esitada uusi tõendeid suure lihtsuse ja elegantsi. nad üldistada hääletusel probleem, mis nõuab, et iga kiire, P on vähemalt korda häält scored by Q.

Paber uuringud eraldi probleem, vaid autorite avaldatud järelmeetmete paber, mis peetakse pidevat versioon sellest kombinatorisista küsimus.

Motzkin emigreerus USA 1948 ja seal ta veetis kaks aastat Harvardi ja Bostoni kolledžist. Üks esimesi paberid, mis ta avaldas pärast saabumist Ameerika Ühendriigid oli Eukleidese algoritmi põhimõtteliselt ideaalseks domains. Ta on tõestanud, et on peamine ideaalne domeene, mis ei ole eukleidiline domains. Näiteks Z [(1 + √ -19) / 2] on selline põhiline ideaalne domeeni. Probleem on siin mitte näidata, et see ei ole eukleidiline suhtes standardnormi, mis on bakalaureuseõppe kasutada, vaid et see ei ole eukleidiline igal norm. Toimetajad kirjutada:

Tõendid on väga tüüpiline Motzkin selles Eukleidese algoritm on antud uus sõnastus, mis esialgu tundub olevat viib eemale probleemi poolt, kuid on äkki näha olema otsustav võti oma lahenduse.

Aastal 1950 oli ta määratud Instituut Numerical Analysis at University of California, Los Angeles ja kümme aastat hiljem sai temast professor Matemaatika seal. Üks teemasid, mille ta töötas UCLA-s oli ühtlustamise teooriaga. Sellel teemal palju tema väljaanded on ühine need tulevad koostöös JL Walsh. Paljudes väljaannetes sel teemal Motzkin läbi palju erinevaid ideid, sealhulgas uus meede lähedust ühtlustamist. Ta uuris nulli ja polynomials parimate ühtlustamise ning andnud tulemusi, mis olid analoogide omadused Chebyshev polynomials.

Muud teemad, mis jookseb läbi Motzkin töö on geomeetriline probleeme, mõned seotud Ramsey teooria, ja ta kirjutas palju töid kohta Graph Theory. Kumer polyhedra huvitab teda ja on uuritud mitmes tema raamatud, mis seovad tema geomeetriline ja Graph Theory huve. Ilus kirjeldus ärritustest Motzkin töö on esitatud:

Paljude tema aasta UCLA-s, Motzkin läbi seminare, et oli väga põnev ja üliõpilasi, kes osalesid neil. Mõned Motzkin kaunimas ja olulist tööd tegi oma esimese esinemise siin. Näiteks ta kord otsustanud esitada seminar Talk Eberhard konjektuuri, et kui iga nägu trivalentset kumer hulktahukas P on servast arv jagub arvuga 3, siis arv servad P isegi. Et hämmastust ning publikule, ta jätkas ka rääkida tõestada oletustele, kasutades omaduste rühma SL (2, 3) et 24, mis esialgu tundus olevat kuidagi seotud probleemi.

Aasta kokkuvõte Motzkin panus on antud:

Motzkin oli matemaatik väga eruditsioon, mitmekülgsus ja leidlikkus. Erakordselt lai valik oma tööd lisada ilus ja olulise panuse teoreetiliselt lineaarse ebavõrdsuse ja kavandamine, õigusaktide teooria, kumerus, Kombinatoorika, algebraline geomeetria, arvuteooria, algebra, funktsiooni teooria ja matemaatilise analüüsi. ... Paljudes valdkondades, kus ta töötas, oli siiski ühtse poolt niit oma iseloomuliku lähenemisviisi ja stiili. Kui on võimalik rääkida kire üks nii kerge marki, siis tema oli kirg täpset täpsust ja korda. Tema käed seda täpselt sai võimsa loomingulise vahendina.

Nagu tema õpetamist:

Tema ainulaadne õpetamise stiili saadud teda imetleda ja kahjustus palju andekaid bakalaureuse-ja magistriõppe üliõpilastele, kes meelitas tema loengud ja seminarid.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland