Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Eugen Otto Erwin Netto

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

30 June 1848

Halle, Germany

13 May 1919

Giessen, Germany

Ettekanne
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Eugen Netto 's isa oli Heinrich Netto, ametnik Franckesche Stiftung kell Halle. Stiftung oli protestantlik usuline Instituut, mis sisaldas kooli halb, lastekodu, meditsiini keskuse ja kirjastuse. Eugen ema oli Sophie Neumann. Vanuses kuni kümme Eugen osalesid kooli Halle, kuid alates sellest hetkest, kui ta läks gümnaasiumi Berliinis.

Netto õnneks on täitmata õpetaja matemaatika Berliini Gümnaasium Karl Heinrich Schellbach, kes oli Eisenstein 'i matemaatika õpetaja. See oli Schellbach kes näitas Netto excitment matemaatika ja alates sellest ajast matemaatika on selgelt ainult teema, et ta pidas. Valmimisel Gümnaasiumi 1866, Netto sisestatud Berliini ülikooli õppima matemaatikat. Tema jälle oli mõned inspireerib õpetajat Kronecker, Weierstrass ja Kummer.

Netto lõpetas Berliinis 1870 töötanud spetsiaalselt tehtud Weierstrass ja Kummer. Oli Weierstrass kes uuris oma lõpliku dissertation. Ei olnud kohe ülikooli kohtumine Netto siiski, ja ta õpetas Gümnaasiumi Berliinis üheksa aastat enne määratud erakorraline professor ülikoolis Strasbourgis 1879.

See oli Prantsuse-Saksa sõda 1870-71, mis lõppes Alsace on lisatud Saksa impeerium, mis oli viis Saksa ülikoolis on loodud Strasbourgis. Aastal 1872 nn Kaiser-Wilhelms-Universität avati Strasbourgis. Mathematisches Seminar oli suunatud poolt Christoffel ja Reye ja Netto osalesid seminaril. Tema tegevus on kirjeldatud kui huvitav taustainfot töötingimused ja õpilaste arv on antud.

Pärast kolme aastat ülikoolis Strasbourg Weierstrass soovitatav, et Netto ametisse erakorraline professor Berliini ülikooli ja ta asus ametisse 1882. Seal ta õpetas kursuste Advanced algebra, matemaatiline analüüs muudatuste, mehaanika, Fourier 'rida ja sünteetilise geomeetria. Netto peetud seda postitust Berliinis kuni 1888, mil ta oli määratud korraline professor ülikoolis Giessen. Ta pidas selle ametikoha puhul kakskümmend viis aastat, kuni oma pensionile minekuni 1913.

Aastal 1878 üritas ta teist üldist tõend invariance on "mõõde", kuid näiteks esimesena Thomae ei olnud täiesti rahuldav. Hoolimata sellest, Netto on "tõend" on laialdaselt tunnustatud kui pakkuda lahendust mõõde probleem kuni Jurgens kriitika 1899 on Netto's tõend. Jurgens Samuti kritiseeris tõend invariance on "mõõde", mis oleks andnud Cantor. Need sündmused on täielikult kirjeldatud.

Cantor näitas 1878, et seade järel võin kaardistatakse bijectively peale üksuse ruut I 2. Järgmisel aastal Netto näitas, et sellist kaardistamist ei saa pidev funktsioon. Need tulemused Cantor ja Netto on lähtekohad uurimise ruumi täitmise kõverad, mis on aktiivsed teadusuuringute valdkonnas täna.

Netto teha märkimisväärseid samme abstraktset grupi teooria kui ta kombineeritud permutatsioon grupi tulemused ja rühmade arv teooria. Ta ei ole siiski hõlmata maatriksist gruppide! Ta avaldas selle töö oma raamatus Substitutionentheorie und ihre Anwendung auf die Algebra Berliinis 1882 kirjeldatud Biermann sisse:

... verstapost arengus abstraktset grupi teooria.

Ta on veelgi soodustanud grupi teooria muud dokumendid. Eelkõige 1877 Netto andis uue tõendid Sylow 's teoreeme.


Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland