Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Blaise Pascal

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

19 June 1623

Clermont (now Clermont-Ferrand), Auvergne, France

19 Aug 1662

Paris, France

Ettekanne Vikipeedia
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Blaise Pascal oli kolmandik Étienne Pascal 's last ja tema ainus poeg. Blaise ema suri kui ta oli ainult kolm aastat vana. In 1632 Pascal pere, Étienne ja tema neli last, vasak Clermont ja asus elama Pariisi. Blaise Pascal isa oli ebatavaline haridus seisukohad ja otsustas, et õpetada oma poega ise. Étienne Pascal otsustas, et Blaise oli mitte õppida matemaatikat enne 15. eluaastat ja kõik matemaatika tekste eemaldada oma maja. Blaise siiski oma uudishimu tõstatatud see, alustas tööd geomeetria ise on 12-aastased. Ta avastas, et summa nurkade kolmnurk on kaks risti, ja kui isa teada, ta relented ja lubatud Blaise koopia Euclid.

Praegu 14-aastased Blaise Pascal alustas koos oma isa Mersennen 's koosolekutel. Mersennen kuulus religioossete järjekorras Minims ning tema rakkude Pariisis oli sageli kohtumispaik Gassendi, Roberval, Carcavi, Auzout, Mydorge, Mylon, Desargues jt. Varsti kindlasti selleks ajaks oli ta 15, Blaise tulid imetlema töö Desargues. Aasta vanuselt, kuusteist, Pascal esitas üks paberitükk ühe Mersennen 's koosolekute juuni 1639. See sisaldas mitmeid Projektiivinen geomeetria teoreeme, sealhulgas Pascal's Mystic kuusnurk.

In detsember 1639 Pascal pere vasakule Pariisis elada Rouen kui Etienne oli määratud maksukoguja jaoks Ülem-Normandia. Varsti pärast lahendamise Rouen, Blaise oli tema esimene töö, essee koonuse jaos avaldatakse veebruaris 1640.

Pascal leiutas esimene digitaalne taimer, et aidata oma isa tema tööga koguda makse. Ta töötas ta kolm aastat ajavahemikul 1642 ja 1645. Seade, mida nimetatakse Pascaline, sarnanes mehaaniline kalkulaator on 1940. See on peaaegu kindlasti teeb Pascal teise isiku leiutada mehaaniline kalkulaator Schickard oli valmistatud ühe 1624.

Oli probleeme Pascal projekti kalkulaatori, mis olid tingitud konstruktsiooni Prantsuse valuuta sel ajal. Seal oli 20 sols in livre ja 12 deniers in sol. Süsteem jäi Prantsusmaal kuni 1799, kuid Suurbritannias süsteem samalaadsete kordne kestis kuni 1971. Pascal tuli lahendada palju raskem tehniliste probleemide teha seda jaotust livre võtta 240 kui ta oleks olnud siis, kui jaotus oli 100. Kuid tootmise masinad algas 1642, kuid nagu Adamson kirjutab,

By 1652 viiekümne prototüübid olid toodetud, kuid vähesed masinad müüdi, ja valmistamise Pascal's aritmeetiline kalkulaator lõpetas sellel aastal.

Aastad 1646 oli väga oluline noorte Pascal. Sel aastal oma isa vigastatud jalg ning pidi paranema oma kodus. Ta vaatas pärast kaks noort venda alates usulise liikumise just väljaspool Rouen. Neil oli sügav mõju noorte Pascal ja ta muutus sügavalt usklik.

Umbes sel ajal Pascal alustas mitmeid eksperimente atmosfäärirõhul. Aasta 1647 oli ta tõestanud, et tema rahulolu, et vaakum olemas. Descartes'i külastas Pascal 23. septembril. Visiidi kestis ainult kaks päeva ja kaks kiistelleet vaakumi, mis Descartes ei uskunud sisse Descartes kirjutas üsna julmalt, kirjas Huygensi pärast seda külastada, et Pascal

... on liiga palju vaakum peas.

Augustis 1648 Pascal märkis, et rõhk atmosfääri väheneb kõrguse ja järeldada, et vaakum on olemas eespool atmosfääri. Descartes kirjutas Carcavi aasta juuni 1647 ligikaudu Pascal's eksperimendid öeldes:

See oli minu, kes kaks aastat tagasi soovitas tal seda teha, sest kuigi ma ei ole teha seda ise, ma ei kahtle selle edu ...

In oktoober 1647 Pascal kirjutas Uued saadud kogemused vaakumi, mis viis vaidlusi teadlaste arvu, kes, nagu Descartes'i, ei uskunud vaakumis.

Étienne Pascal suri september 1651 ja pärast seda Blaise kirjutas üks tema õed andes sügavalt kristlik tähendus surma üld-ja isa surma eriti. Tema ideid oli aluseks tema hiljem filosoofilised tööd Pensées.

Alates mai 1653 Pascal töötanud matemaatika ja füüsika kirjalikult traktaat tasakaalule Vedelikud (1653), milles ta selgitab, Pascali seadus surve. Adamson kirjutab:

See traktaat on täielik ülevaade süsteemi hüdrostaatika, esimene teaduse ajalugu, see kehastab tema kõige väljapaistvam ja olulise panuse füüsilise teooria.

Ta töötas koonuse osad ja toota oluline teoreemide kohta Projektiivinen geomeetria. Aasta põlvkonna koonuse jagu (enamasti lõpetatud märts 1648 kuid töötas jälle 1653 ja 1654) Pascal pidada Koonuselõiked loodud keskne projektsioon ringi. See pidi olema esimene osa traktaadi kohta Koonuselõiked mis Pascal kunagi valmis. See töö on nüüd kadunud, kuid Leibniz ja Tschirnhaus tehtud märkmed see ja see on tänu nendele märgib, et üsna täieliku ülevaate töö on nüüd võimalik.

Kuigi Pascal olnud esimene uuring Pascali kolmnurk, tema töö teema traktaadi kohta aritmeetiline kolmnurk oli kõige olulisem sel teemal ja töö kaudu Wallis Pascal töö kaheosaline koefitsiendid oli viia Newton oma avastamise üldine kaheosaline teoreem fraktsioonivaks ja negatiivne võim.

Kirjavahetust Fermat'n ta pani aluse teoorias tõenäosusega. See kirjavahetus koosneb viiest tähest ja toimus suvel 1654. Nad leidsid, täringud probleemi juba uuritud kardaan ja probleemi punktid kaalutakse ka kardaan ja umbes samal ajal, Pacioli ja Tartaglia. Dice probleem küsib, mitu korda üks peab viskama paar täringut enne ühe ootab kahekordse kuue ajal probleem punkte küsib, kuidas jagada panused, kui mäng täringute on puudulik. Nad lahendada probleemi võrra kahe mängijaga mäng, kuid ei arendada piisavalt tugevad matemaatilised meetodid selle lahendamiseks on kolm või enam mängijat.

Läbi aja seda kirjavahetust Pascal oli enesetunne. Ühes kirjad Fermat'n kirjutatud juuli 1654 ta kirjutab

... kuigi olen veel haigevoodis, ma pean ütlema, et eile õhtul sai kirja.

Vaatamata oma terviseprobleemid, ta töötas intensiivselt teadus-ja matemaatika küsimused kuni oktoober 1654. Paiku siis ta peaaegu kaotas oma elu õnnetust. Hobused tõmmates tema vedu poltidega ning vedu jäi riputamise üle silla üle jõe Seine. Kuigi ta oli päästetud ilma füüsilisi vigastusi, tundub, et ta palju mõjutab psühholoogiliselt. Mitte kaua pärast seda ta läbis teise usulise kogemuse kohta 23. november 1654, ja ta lubas oma elu kristluse.

Selle aja möödudes Pascali tegi kontrollkäike Jansenist kloostri Port Royal des Champs umbes 30 km edela Pariisi. Ta hakkas avaldama anonüümsete teoste religioosse teemasid, kaheksateist provintsi teel avaldatakse aastal 1656 ja juba 1657. Need olid kirjutatud kaitsta tema sõber Antoine Arnauld, vastane jesuiitide ja kaitsja Jansenism, kes oli kohtu ees Usuteaduskond Pariisis tema vastuolulise usulisi teoseid. Pascal kuulsaim töö filosoofia on Pensées, kogumise isiklike mõtteid inimeste kannatusi ja usk Jumalasse, mis hakkas lõpus 1656 ja jätkas tööd aastal 1657 ja 1658. See töö sisaldab "Pascal's kihlvedu", mis väidab, et tõestada, et usk Jumalasse on ratsionaalne on järgmine argument.

Kui Jumalat ei ole olemas, keegi ei kaota midagi, mida uskuda teda, samal ajal kui ta ei ole, üks kaotab kõik, mida ei arvata.

Mis "Pascal's kihlvedu" ta kasutab tõenäosuslik ja matemaatika argumente, kuid tema peamine järeldus on, et

... oleme sunnitud mängida ...

Tema viimane töö oli tsükloid, kõver jälgida, punkt ümbermõõt jooksva ringi. In 1658 Pascal hakkas mõtlema matemaatiliste probleemide uuesti, kui ta ette ärkvel öösel unetus, valu. Ta kohaldada Cavalieri 's calculus of indivisibles probleemi ala iga segmendi tsükloid ja raskuskeskme ühegi segmendi. Ta ka lahendada probleeme, mahu ja pindala tahke revolutsiooni moodustatud pöörlev tsükloid umbes x-teljel.

Pascal avaldatud väljakutse pakkuda kaks auhinda lahendused nende probleemide Wren, Laloubère, Leibniz, Huygens, Wallis, Fermat ja mitmed muud matemaatikud. Wallis ja Laloubère võistlusel vaid Laloubère lahendus oli vale ja Wallis ka ei õnnestunud. Sluze, Ricci, Huygens, Wren ja Fermat kõik edastanud oma avastusi Pascal ilma võistlusele. Wren oli töötanud Pascal väljakutse ja ta omakorda vaidlustas Pascal, Fermat ja Roberval leida Kaare pikkus, pikkuse kaare, mis tsükloid.

Pascal avaldab oma lahendusi oma väljakutse probleeme Kirjad Carcavi. Pärast seda korda võttis ta vähe huvi teaduse ja veetis viimased aastad annavad vaestele ja läheb kiriku kirikus Pariisis osalemisel jumalateenistuse teise järel.

Pascal suri vanuses 39 tugevat valu pärast pahaloomulise kasvu tema kõhus levib ajju. Ta on kirjeldatud järgmiselt:

... mees kerge ehitada valju häälega ja üsna enesekindel viisil. ... ta elas suurema osa oma täiskasvanud elust suurt valu. Ta oli alati olnud tundlik tervis, kannatab isegi oma nooruse migreeni ...

Tema iseloom on kirjeldatud:

... Varhaiskypsä, kangekaelselt sihikindel, perfektsionist, Tappelun abivalmis punktini kiusamise halastamatus veel soovib olla alandlik ja tagasihoidlik ...

Järgmisel hinnang antakse:

Korraga füüsik, matemaatik, kõnekat publitsist in Provinciales ... Pascal oli piinlik, mida väga arvukus tema talenti. On väidetud, et see oli tema liiga konkreetseid meelelaad, mis takistasid tema otsimise üliväike kivi ja mõned Provinciales salapärane suhteid inimeste Jumala koheldakse nagu oleksid need geomeetrilised probleem. Kuid need kaalutlused on suures ulatuses kaaluvad üles kasu, et ta juhtis alates paljusus tema kingitused, tema usulised kirjutised on range, sest tema teadusliku väljaõppe ...


Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland