Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Kurt Werner Friedrich Reidemeister

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

13 Oct 1893

Brunswick, Germany

8 July 1971

Göttingen, Germany

Ettekanne
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Kurt Reidemeister oli uurida õpilaste poolt Landau ja sai assistent Hecke. Tema doktoriväitekiri oli algebraline arv teoreetiliselt eriline probleem, millel on pakutud Hecke ja sellest tulenev avaldamine Relativklassenzahl gewisser relativ-quadratischer Zahlköper ilmus 1921. Seal märgitakse, et:

Kõiki 71 tk loetletud Reidemeister's järelehüüe poolt Artzy (), see on ainus, mis käsitleb mitmeid teooria. See harva juhtub, et väga viljakas matemaatik kõrbete valdkonnas doktorikraadi väitekirja nii järjekindlalt hiljem.

Kohe ta oli kirjutanud oma doktoriväitekirja, Reidemeister sai huvitatud diferentsiaalgeomeetria. See oli Blaschke, kes tulid välja eriti probleeme diferentsiaalgeomeetria mille Reidemeister alustas tööd.

Sisse Hahn 'i soovituse Reidemeister nimetati dotsent geomeetria on Viini ülikooli 1923. Siin sai kolleeg Wirtinger kes huvitatud Reidemeister on sõlm teooria. Eelkõige Wirtinger näitas Reidemeister kuidas arvutada olulise rühma sõlm selle projektsioon. See meetod on algselt tingitud Wirtinger, ilmub tööd Artin mis avaldati 1925.

Kuigi Viinis, Reidemeister leidsin Tractatus poolt Wittgenstein. Juhib Reidemeister, grupi matemaatikute Viinis veedetud aasta õppivate sügava ideid loogika ja matemaatika selles töös.

Aastal 1927 Reidemeister pakuti tooli Königsberg, mille ta võttis vastu. 1930 Saksa Matemaatiline kongress toimus Königsbergi ja Reidemeister korraldatud esimene rahvusvaheline konverents, filosoofia, matemaatika, et olla osa suuremast Kongressile. Ta oli sunnitud lahkuma oma tooli Königsberg 1933 by natsid, keda ta kindlalt vastu, kes liigitatakse teda kui "poliitiliselt ebaterve". Pärast ajutiselt peatatud tema juhatusel oli ta hiljem nimetati Hensel 's tooli Marburg juures, mida peeti väiksemad ja vähem prestiižse ülikooli.
Reidemeister töötatud alustalasid geomeetria ja ta kirjutas oluline raamat sõlm teooria Knoten und Gruppen (1926). Ta lõi geomeetria ja topoloogia põhinevad grupi teooria ilma mõistet piirata. Täpsemalt kirjutas ta oluliseks teose Einführung in die kombinatorische Topologie (1932) kohta kombinatorisista topoloogiast. Nagu on märkinud, et:

Kuigi Reidemeister ... oli ennekõike geometer, tema teose "kombinatorisista topoloogiast" sisaldab peaaegu kõik joonised. Veevõtu ja rangus olid väga moes.

Reidemeister oli oluline mõju grupi teooria, osalt oma töö sõlme ja rühmad, osalt oma mõju Schreier. Rääkides selle mõju grupi teooria, Chandler ja Magnus kirjutab:

Reidemeister oli ... sisuliselt geometer. Tema mõju kombinatorisista grupi teooria on suuresti selle teerajaja. Tema ideed on stimuleerida ja oli vähemalt mõnel juhul pikaajalist toimet.

Reidemeister teised huvid lisatud filosoofia ja sihtasutuste matemaatika. Ta kirjutas luuletajad ja oli luuletaja ise. Ta tõlgitud Mallarmé.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland