Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Alfréd Rényi

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

30 March 1921

Budapest, Hungary

1 Feb 1970

Budapest, Hungary

Ettekanne
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Alfréd Rényi saanud kirjandus, mitte teadus-, haridus. Aastal 1944 oli ta sunnitud Fascist töölaagris, aga kuidagi õnnestus põgeneda. Ta on saadud võltsitud dokumente ja varjas kuue kuu jooksul, vältides püüdmine. Selle aja jooksul on tema vanemad peeti vangide Budapest geto. Alfréd päästsid neid äärmuslik tegu vapruse:

Alfréd sain kätte sõduri ühtne, kõndis arvesse geto ja marssisid oma vanematega läbi. ... See nõuab harjunud asjaolusid hinnata oskust ja julgust vaja teha nimetatud feats.

Lõpus II maailmasõda Rényi saadud Ph.D. kell Szeged F Riesz tööks Cauchy - Fourier 'rida. Ta õpetab Fejér Budapestis, seejärel läks ta Venemaale ja töötanud Linnik teooriat numbrid, eelkõige töötavate Goldbach oletustele. Ta avastas, kirjeldatud meetodid, mida Turan nagu

praegu üks võimsamaid meetodeid analüütiline arvuteooria.

Pärast naasmist Ungari ja ta töötas selle tõenäosus, mis pidi olema tema peamiseks uurimisteemaks kogu oma elu.

Ta avaldas ühistööna Erdös juhusliku graafikute ja leidis ka juhusliku tühiku täitmisel kõverad. Tuntud hüüdnimi Buba, ta on parim mäletatakse, mis tõendavad, et iga isegi täisarv on summa, mis peamine ja peaaegu algarvu (üks on ainult kaks algtegurid), on tal ka meeles pidada, kui autor anekdoot

Matemaatik on masin ümber kohvi teoreemide

Turan arenenud anekdoot kirjeldades nõrk kohvi sobivad ainult lemmas.

Rényi oli asutaja ja 20 aastat direktori, Mathematical Institute of Hungarian Academy of Sciences. Ta oli kuulsa Juhtumi mäletatakse paljud etendused tema dialoog, kus ta rääkis oma tütre olemuse kohta matemaatikas.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland