Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Frank Smithies

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

10 March 1912

Edinburgh, Scotland

16 Nov 2002

Cambridge, England

Ettekanne
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Frank SEPIKOJAD vanemad olid Frank SEPIKOJAD, kes sündis Yorkshire ja Mary Blakemore kes sündis West Lothian Šotimaal. Frank SEPIKOJAD Senior oli insener, kes oli ustav ametiühingu mees tugeva sotsiaaldemokraatide seisukohad. Maarja oli saanud kokk ja oli ka sotsiaaldemokraatide seisukohad. Tegelikult oli see nende Sotsiaaldemokraatide kaasamine, mille tulemusel nende kohtumise pärast Frank Senior kolis Edinburghi 1907. Frank Junior oli vanim tema vanemad on kaks last, kellel on õde Violet neli aastat tema noorem. Frank, kehtib käesolev elulugu, anti mitmesuguseid huve isa, enne kui ta isegi hakkas osalema algkoolis. Näiteks tema isa andis talle armastust botaanika ja geograafia, mille ta oli kogu oma elu.

1917 Frank juba ka õpetanud tema vanemad, sisestatud algkool:

Vaimse vanuse kaugel tema tegeliku aastat, aga ta oli pigem mitte sobima koolis, ta ei ole lihtsalt suhtlemist teiste laste ja küsimusi ei aidanud tihe, ja kohati pikenenud, puudumistest tingitud haigestumisi.

Aastal 1921 tabas õnnelik, sest ta kiitis WH Roberts, mees, kes armastas väljakutse õpetuse neile, kes ei mahu tavaliste hariduse ülesseadmine. Roberts oli nii muljet Frank, et ta nõustus talle tasuta. See oli eriti kasulik, sest umbes sel ajal, Frank isa oli mustas nimekirjas, mida inseneri ettevõtteid, sest tema ametiühingute tegevust ning seega ei saanud tööd. Roberts on teinud suurepärast tööd ja tagada, et Frank oli hea võimalus võtta sisseastumiseksam eest Edinburghi ülikooli märts 1927. Ta on sooritanud ja immatrikuleeritud Edinburghi ülikooli oktoober 1927.

Oma isa ei suuda saada tööd, see oli väga raske SEPIKOJAD oma esimese aasta Edinburghi ülikoolis, kuid see oli lihtsam oma teisel aastal, kui ta sai Spence stipendiumi. Ta lõpetas aastal 1931 on top matemaatika üliõpilane oma aasta võitja Napier Medal Gadgil auhind ja John Edward Baxter stipendium, mille eest makstakse veel kaks aastat õppida Cambridge. Ta võitis ka stipendiumi St John's College, ja ta asus kolleegium õppida matemaatiliste tripos oktoobris 1931. Seal võttis ta kursustel GH Hardy on Fourier analüüsi, John Whittaker kohta lahutamatu võrrandid ja Ebenezer Cunningham on mehaanika. Tegelikult oli see teine liige Whittaker pere, kes olid loenguid, et SEPIKOJAD, ta oli õppinud ajalugu, matemaatika, John Whittaker "isa Edmund Whittaker samas Edinburghi ülikoolis. See on eriti oluline, sest SEPIKOJAD arenenud armastus ajalugu matemaatika ja teinud palju suurepärast panust, mida me arutama lõpus see elulugu.

SEPIKOJAD lõpetas 1933 ja alustas uurimist lahutamatu võrrandid koos Hardy Cambridge'i. Ta oli mõjutatud, lugedes raamatuid Banach ja kivi, ja käivad loenguid poolt Courant ja von Neumann, et saada huvitatud funktsionaalse analüüsi vaatamata Hardy 's ei meeldi abstraktsete matemaatika. Ta võitis Rayleigh auhinna aastal 1935 kohta essee diferentsiaalvõrrandid osavooproovi järjekorras ja sai doktorikraadi oma väitekirja teooria Linear Integral Equation, mille ta esitas Cambridge'i ülikoolis 1936.

Rahastatud Carnegie stipendium ja St John's College Studentship, SEPIKOJAD veetis kaks aastat Institute for Advanced Study at Princeton. Seal ta tegi mõned ühistööna von Neumann ja mõned RP Boas. Pärast naasmist Cambridge 1938, SEPIKOJAD õpetatakse St John's College ja jätkas oma uurimistööd. Kuid alates suvel 1940 oli ta tegev sõda tööd ministeeriumi varustamine. Tema töö oli väga mitmekesine, mis hõlmab teoreetilist ja eksperimentaalset tööd õhutõrje relvad, statistilise töö kvaliteedi kontroll ja vastutus "Mitmesugused matemaatilised probleemid". Aastal 1942 aitas ta luua Advisory Service statistilise kvaliteedikontrolli Ministry of Supply and Umbes samal ajal kohtus ta Nora Arone, kes oli just hakanud ministeeriumi. SEPIKOJAD asus oma kohustusi täitma uuesti St John's College'is september 1945 ja kolm kuud hiljem abiellus ta Nora.

SEPIKOJAD alguses töö oli lahutamatu võrrandid ja 1958 oma teksti terviklik võrrandid avaldas Cambridge University Press nende Cambridge kirjutiste matemaatika ja matemaatilise füüsika-seerias. Ta märgib sissejuhatuses, et:

... Käesolev töö on mõeldud järeltulija Maxime Bôcher 's trakti, "sissejuhatus uuringu lahutamatu võrrandid" (University Press, Cambridge, 1909).

Kuna IA Barnett juhib läbivaatamine:

See märkus on tõesti väiksemana, kuna praegune töö on palju enamat kui jätkamine Bôcher 's ravi, hea kui see oli viiskümmend aastat tagasi. See peab olema tehtud väga palju lugemist ja sõelumine suurt kirjandust anda ajakohastatud versioon teoreetiliselt see väike maht vaevalt rohkem kui 150 lehekülge.

Kuigi ta avaldas vähe nii algupäraseid teadusuuringuid funktsionaalse analüüsi pärast 1940, SEPIKOJAD oli suurim mõju arengu suhtes Suurbritannias. See oli läbi tema õpetamise Cambridge, suur hulk Doktorante ta juhinduma sel teemal, ja loenguid andis ta üle kogu riigi. Arvestades seda juhtivat rolli, see on põnev lugeda oma konto kohta, kuidas teemat arendada, eriti rolli lineaarsete operaatorite seda arengut. SEPIKOJAD vaatleb üksikasjalikult arengu kontseptsiooni adjoint operaator aastat enne Hahn - Banachi teoreem.

Tema õpetamise Cambridge on arutatud:

Tema õpetamise kõigil tasanditel SEPIKOJAD oli consientious ja arenenud. ... Tema loengud, nii bakalaureuse-ja kraadiõppe tasandil, on inspiratsiooniallikas - ei ole võib-olla selle sõna tavapärases tähenduses tulemusena karismaatiline esitamine, vaid pigem tema suurepärase otsuse, et materjali valikul, kombineeritud erakordse selguse näitusega lubatud Teema rääkida enda eest.

Pärast SEPIKOJAD pensionile aastal 1979 hakkas ta huvituma ajalugu, matemaatika, milles ta oli oma bakalaureuseõppe päeva, mis raskemad tasandil. Ta lubas mõned suurepärased ajaloolise uurimistööga, avaldades mitmeid olulisi teoseid. Tegelikult ta väljendas teatavat kurbust, et ta ei olnud võtnud teadusuuringuid selles valdkonnas juba palju varem oma elus. See oli töö, mida ta lihtsalt jumaldas. Tegelikult ta oli avaldanud Weierstrass teooria tegelik arv aastal 1975, enne kui ta pensionile. On huvitav arvesse esimesena näitab, kuidas Weierstrass ehitatud ratsionaalne numbrite füüsilised näitajad. Siis näitab, et sisuliselt sama tehnikat lubatud Weierstrass ehitada tõelise numbrid rationals. Aastal 1982 SEPIKOJAD avaldatud raamatu tausta Cauchy määratlus lahutamatu siis Cauchy's kontseptsioon rangus analüüs aastal 1986 ja ta töö kulmineerus suurepärase raamatu Cauchy ja luua keerukat funktsiooni teooria 1997. SEPIKOJAD viimane raamat oli unustanud raamatu põhiline lause on algebra avaldatud märkuste ja arvestust Royal Society of London in 2000. Tehkem lõpp sellisele kirjeldusele SEPIKOJAD ajaloo töö tsiteeritakse oma Kokkuvõte raamat:

Aastal 1798 ei ilmunud Philosophical Transactions Royal Society paberile James Wood, justkui tõestada oluline lause on algebra, nii, et iga mitte-pidevalt polünoomi tegelikke koefitsiendid on vähemalt üks reaalne või keeruliste null. Kuna esimene üldtunnustatud tõend selle tulemuse andis Gauss 1799, Woodi paberile väärib põhjalikku uurimist. Andnud lühikese ülevaate Woodi karjäär, ma kirjeldada argument oma raamatu. Tema tõendeid osutub puudulikuks, nagu see praegu on, kuid see sisaldab originaalne idee, mida kasutatakse hiljem samas kontekstis, von Staudt, Gordan ja muud teadmata Woodi töö. Pärast paneb Woodi tööd seoses olen jõudnud järeldusele, näidates, kuidas tema idee saab tõendada keeruline vorm põhiõiguste teoreem on matemaatika, märkides, et igal pidevalt polünoomi keerukate koefitsiendid on vähemalt üks null keeruline valdkond.

SEPIKOJAD "abikaasa Nora suri aastal 1987 pärast pikka haigust. Tema tütar Violet, kes oli hoida tihedaid kontakte kogu oma elu, suri kaks aastat hiljem:

Kuigi füüsiliselt pigem järeleandlik ajal tema viimaste aastate SEPIKOJAD jäi vaimselt erk lõpuni. Ta suri pärast lühikest haigust ...

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland