Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Charles Jean Gustave Nicolas Baron de la Vallée Poussin

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

14 Aug 1866

Louvain, Belgium

2 March 1962

Louvain, Belgium

Ettekanne
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Charles de la Vallée Poussin 's isa oli professor mineraloogia ja geoloogia Ülikooli Louvain umbes 40 aastat. Algne perekonnanimi oli Lavallée, mille nimi on Prantsuse päritolu. Vana-vanaisa Vallée Poussin abielus perre Nicolas Poussin juhtiv prantsuse kunstniku 17. sajandil ja on kunstnik ise seda vanavanaisa lisatakse nimi Poussin tema enda nime all La Vallée. Nii Vallée Poussin tuli pere nii kunsti ja teaduse huvides, kuid see oli ka pere kirjandus huve.

Tema poisipõlv ta julgustust matemaatik Louis-Philippe Gilbert, kuid esimesel Vallée Poussin arvas, et ta muutuks jesuiitide preestri. Ta alustas jesuiitide kolleegiumi juures Mons, kuid ta leidis õpetamine on talumatu. Ta oli eriti pettunud õpetamise filosoofiat kolleegium, et ta pöördus teise teema, kuigi ta veel ei olnud matemaatika on tema peamine huvi. Ta õppis insener ja omandas diplomi selles suhtes. Kuid varsti pärast seda sai temast neeldub puhta matemaatika. Ta õppis ülikoolis Louvain kus ta õpetab Gilbert, kes osutus inspireeriv õpetaja. Gilbert oli suurepärane matemaatik ja autor trahvi analüüsi õpik. Vallée Poussin õppinud ka ülikoolis, Pariisi ja Berliini ülikooli.

1891 Vallée Poussin nimetati assistent Gilbert'i Ülikooli Louvain. Ent koostöö ei kesta kaua, kuna Gilbert suri 1892. Kuigi ainult 26 aastat vana aja Vallée Poussin valiti Gilbert tool.

Vallée Poussin esimese matemaatilise teadustegevuse analüüsi, eelkõige keskendudes integraalid ja lahendusi diferentsiaal. Üks tema esimene raamatud aastal 1892 kohta diferentsiaalvõrrandid pälvis auhinna Belgia Akadeemia. Tema tuntuim töö, aga ilmus neli aastat hiljem, aastal 1896, mil ta osutunud algarv teoreem. See, et π (x) arvu PRIMES x, kipub x / log e x kui x kipub lõpmatuseni.

Algarv lause oli conjectured on 18. sajandi, kuid aastal 1896 kahe matemaatikud sõltumatult tõendatud tulemuse, nimelt Hadamard ja Vallée Poussin. Esimest suurt panust tõendavad tulemusena tegi Chebyshev aastal 1848, siis tõend oli visandatud Riemann aastal 1851. Aimugi, et kaks sõltumatut tõendid on toodetud samal ajal on see, et vajalikud vahendid keerulise analüüsi ei olnud arenenud selle ajani. Tegelikult lahendus see suur avatud probleem oli üks peamisi põhjusi arengu keerulise analüüsi perioodil 1851-1896.

Aastal 1900 puhkuse ajal Norras, Vallée Poussin met Belgia pere. Ta abiellus andekas tütar seda perekonda ja ta oli väga õnnelik abielu. Tulemuseks oli, et ta oli kodus, kus tema ja ta abikaasa olid õnnelik ja rahul. Ta elas Louvain alates hetkest, kui ta esimest korda ametisse olemas, välja arvatud mõned aeg välismaal. Esimeses maailmasõjas oli ta kutsutud Harvardi 1915 ja seejärel Pariisis 1916. Hulgas mitmeid kuulsaid loenguid andis olid Fribourg 1918, Rooma 1923, Houston 1924.

Muud kui algarv teoreem, Vallée Poussin ainus toetus peaminister numbrid olid toodud kahe dokumendi kohta Riemann zeta ülesanded, mille ta avaldas 1916. Riemannin hüpotees, ehk kuulsaim kõik veel lahtised küsimused matemaatika, et kõik keerulised nulli ja Zeta funktsiooni asuvad rida 1 / 2 + i b. Vallée Poussin tugevdada tulemusi tõendada Hardy aastal 1914, mis näitas, et lõpmatu arv nulle oli selles reas. Vallée Poussin tulemused olid läbivad huvi siiski Hardy ja Littlewood osutus siiski tugevamaks tulemused 1918.

Vallée Poussin ka töötanud ühtlustamisele funktsioone algebraline ja trigonomeetriliste polynomials 1908-1918. Olgem quote Vallée Poussin oma probleemi kirjeldus ühtlustamise, nagu on esitatud loeng, mille ta andis Houstonis aastal 1924:

Kõige olulisemad probleemid, mis on rünnati uuring ühtlustamine on see, et et ühtlustada. Olgem määratleda esimese mida me mõistame ühtlustamist. Näiteks lasta pideva funktsiooni f (x) esindab abil polünoomi astmega n ning Olgu P n (x) olema polünoomi. Erinevus f - P n on viga ühtlustamise ja on funktsioon x; oma maksimaalse väärtuse vahepeal esindamise ühtlustamise o n. See positiivne arv lähenemisi 0, 1 / n lähenemist null, kui polünoomi P n on hästi valitud. ... Probleem, et ühtlustada on järgmised: teha kindlaks, võrreldes mis vahel, et ühtlustada o n, kus f (x) võib kiita piiratud väljendus, et n ja vahest omadustega funktsioon.

Seejärel jätkas panna oma panuse sellele probleemile konteksti, kuigi üks peab ütlema, et see on sõnastatud väga tagasihoidlik viis:

I pakkus ise alustab vastus sellele väga probleem 1908, õppimise ajal ühtlustamise antud Edmund Landau 's lahutamatu. Mul näitas ka seda, et ülesannet | x | möönab ühtlustamise kohta, et 1 / N polünoomi astmega n ja ma tõstatanud küsimuse otsustamisel, kas see oli selleks parima võimaluse korral ühtlustada. See kindel küsimus oli palju tähtsust arengu suhtes kui üksikuid tulemusi, mis olin saanud, sest see küsimus tingitud kirjalikult kahe kõige olulisema mälestused teemal, üks D Jackson ja teine Sergei Bernstein.

Vallée Poussin kõige suuremad tööd oli Cours d'analyse. Burkill kirjutab:

See oli [ Jordaania 's Cours d'analyse], mis, nagu on registreeritud Hardy ja muud matemaatikud oma põlvkonna avas oma silmad, mida analüüs tegelikult oli. Kui Jordaania 's on kõige väärtuslikum on Cours d'analyse ja võibolla Goursat' s (kaasa aidanud selle tõlkinud Hedrick ) Kõige enam lugeda, siis vaevalt saab kahelda, et Vallée Poussin's on kõige elegantne ja kirgas.

Vallée Poussin's Cours d'analyse läbis mitu väljaannet, igas uut materjali. By 1899, mitu aastat enne avaldamist esimene trükk, palju materjali juba olemas vorm loengumaterjalid. Esimene väljaanne 1. köide ilmus 1903, ja esimene trükk Köide 2 1906. I köide kaetud diferentseerimine ülesandeid ühe või mitme muutujate ja funktsioonide integreerimise ühe muutuja. Köide 2 hõlmatud mitu integraalid, diferentsiaal-ja diferentsiaalgeomeetria. Traktaat on kirjutatud huvitavalt, ühendades sissejuhatav tekst arenenud töö spetsialistidele. Kuidas seda saavutada oli, millel on kaks erinevat tüüpi suurusi. Kui lugeja ainult lugeda suurem tüüp siis oli täielik sissejuhatus teema algajad või kes on huvitatud rakenduste alal. Väiksema tüüpi materjali oli suunatud puhtalt matemaatiline spetsialist huvitatud sügavam peensuste mõistmist.

Töö muutunud kui teine väljaanne ilmus, 1. köide 1909 ja Köide 2 1912. Enamik lisamaterjal ilmunud väikeses kirjas ja hõlmas selliseid teemasid nagu on teooria, eriti Schröderi-Bernsteini teoreem, Lebesgue lahutamatu, ülesanded piiratud muutmist, Jordaania kõver teoreem, polünoomiline ühtlustamise, Parseval 's teoreemi kohta trigonomeetriliste seeria tulemused Fejér jne

Kolmas väljaanne I köide uuesti sisalduva uue materjali ja avaldati 1914. Kuid II maailmasõda häiritud Vallée Poussin töö. Lubati saksakeelset tõlget ei ilmunud ja kolmas väljaanne Köide 2 põles poolt Saksa armee kui ta overran Louvain. Oleks arutas Lebesgue lahutamatu, töö, mis oli kunagi mis avaldatakse sellisel kujul, kuid palju see lisati hiljem monograafia. Erinevalt paljudest teistest sarnase raamatuid selle aja Cours d'analyse ei sisalda keerukat funktsiooni teooria. Neljas väljaanne ilmus 1921 ja 1922. Mäng lõppes suurem / väiksem prindi vahet ja hakkas tööle suunatud algajatele. Kaks maht jõudis oma seitsmenda väljaanne poolt 1938, kuid see läks tunduvalt vähem muutub pärast neljas väljaanne.

Pärast 1925 Vallée Poussin pöördus keeruline muutuja võimalikud teooria ja konformne esindatust. Veel üks oluline avaldatud tekstidele, mida ta oli oma Borel hingamisteede kohta Lebesgue lahutamatu (1916), ühtlustamise teooria (1919), mehaanika (1924) ja võimaliku teooria (1937). 1930 Vallée Poussin oli vaadata oma 1916 trakti Lebesgue integraalid: Loojang ülesandeid: Baire klasside kui Luzin 's Loengud analüütilist kogumid ja nende rakendusi ilmus. Paber sisaldab kolme tähte kirjutas Vallée Poussin et Luzin kuupäevaga 4. veebruar 1933, 8 märts 1933 ja 21. märtsil 1933. Vallée Poussin kommentaarid Nendes kirjades asjaolu, mis on väga huvitav teda, et Luzin kasutatakse veidi erinevaid klassifikatsioone sama seab ta oli õppinud. Ta annab suure Ülistada Luzin 's Book.

Avaldamine Vallée Poussin töö Le potentsiaali logarithmique toimus poolt II maailmasõja ja avaldati alles 1949.

Vallée Poussin valiti Belgia Akadeemia 1909. Veel autasud olid järgima, sealhulgas valimiste Madridi Teaduste Akadeemia, Napoli Society of Science, American Academy of Arts and Sciences, Institute of Prantsusmaa, Accademia dei Lincei Pariisi Teaduste Akadeemia ja Ameerika National Academy of Sciences. Oli pidustusi 1928, kui Vallée Poussin pidasid juhatusel Ülikooli Louvain 35 aastat ja jälle pidustusi 1943, kui ta oli 50 aastat juhatama matemaatika on Louvain.

Aastal 1928, kui ta oli leidnud õppetooli Louvain 35 aastat, Belgia kuninga antud pealkiri Baron kohta Vallée Poussin kell tähistamisest seda sündmust. Aastal 1961 ta praguneb oma õlal ja kuna Vallée Poussin oli tema keskel 90s ei suutnud tervendada. Tema surm järgnes mõni kuu hiljem.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland