Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Arthur Geoffrey Walker

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

17 July 1909

Watford, Hertfordshire, England

31 March 2001

Ettekanne
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Geoffrey Walker osales Watford Grammar School ja sealt võitnud matemaatika stipendiumi tema viimase aasta, ta asus Balliol College, Oxford. Ta sai esimese klassi kraadi Oxfordi aastal 1931, olles spetsialiseerunud diferentsiaalgeomeetria mille võitis ta erilist vahet. Ta jäi Merton College, keda toetab Harmsworth stipendiumi ajal 1932-34 ja ta ka otsustanud Oxfordi ülikooli kõrgema matemaatika stipendiumi 1933. Oma viimastel aastatel Oxfordi ta oli tugevasti mõjutanud Milne. Jättes Oxford, ta siis kolis Edinburghi alustada teadusuuringuid.

Pärast esitada oma Ph.D. Thesis on Edinburgh, Walker uuris Eddington. Pärast hankelepingu doktorikraadi nimetati ta õppejõud matemaatika at Imperial College London. See ametikoht õppeaasta 1935-36 ja lõpetanud selle ajutise ametisse sai ta oma esimese alalise postituse lektor matemaatika Liverpooli ülikoolis. Ta määrati 1936 ja pidi jääma Liverpool aastani 1947, mil ta pakkus juhataja matemaatika at University of Sheffield.

Aastal 1952, pärast viit aastat Sheffield, Walker oli tagasi Liverpool University, sel ajal kui professor puhta matemaatika. Ta jäi sellele ametikohale kuni ta jäi pensionile aastal 1974. Kuid surve halduse seda postitust piiratud tema aja teadus:

Ta oli väga võimalik administraator ja oli õnnelik kingitus "lugemisel ette diagonaalne", nagu teda nimetatakse seda. See tähendas, et kui esitatakse koos ulatusliku dokumendi võib ta väljavõtte põhijooni väga lühikese aja jooksul. Tema kolleeg oli suur austus tema terviklikkuse ning selle tulemusena leidis ta ise mitmesse komisjoni, mis vähendab oma aja ja energia arendamiseks.

Walker töötanud geomeetria, eriti diferentsiaalgeomeetria, relatiivsusteooria ja kosmoloogia. Tema raamatutest need on relativistlike mehaanika, täiesti sümmeetriline ruumid, mis on täiesti harmooniline ruumid ja Riemannin kollektorid. Ta kirjutas artikli Märkus seal sümmeetriline vektori väljad Riemannin ruumi, mis avaldati 1976, mälestuseks Evan Tom Davies. See on seotud piirangute Riemannin n-kosmose olemasolu kohapeal sümmeetriline Vektorväli ning ta jätkab tööd alustanud Walker on raamat võimaliku suuna galaktikate alguses avaldatud oma karjääri 1940.

Aastal 1962 Walker avaldatud Harmonic Spaces, ühistööna HS Ruse ja TJ Willmore. Aastal 1975 avaldas ta Sissejuhatus geomeetriline kosmoloogia uuring, mis tekkis välja muidugi, et Walker pidas Arizona ülikoolis. Loengud leiavad punane-shift, number galaktikate ja kaugus galaktikad. Walker kirjutab sissejuhatuses:

See on arvesse käigus 12 loengute Ülikooli Arizona kohta geomeetria kosmoloogia. On täiesti mures, mida võib nimetada klassikalise teooria, mis viivad ja arutada standardmudel koos Robertson-Walker Metric; see ei sisalda uusi tulemusi kui mõned meetodid ei pruugi olla ilmus trükist.

Robertson-Walker mõõdik mis Walker mainib See tsitaat tekkis ühine töö, mis ta tegi koos oma kolleegi HP Robertsoni 1930-ndate lõpus. Nende töö panna Friedmann 's teooriad laiendamise universumi kohta hea matemaatiline alus ja veel aluseks mudeleid universumi tänapäeva kosmoloogia.

Walker valiti nii Royal Society of Edinburgh 'ja Royal Society of London. Royal Society of Edinburgh au Walker, andes talle oma Keith medal 1950. Valimised Royal Society of London toimus 1955 ja ta kätte nõukogu Selts 1962-63. Ta oli ka tugev toetaja London Mathematical Society ja anti Junior Berwick auhind, et ühiskond 1947. Ta oli ühiskonnas on 50. president 1963-65.

Mõnes Walker huve väljaspool matemaatika on salvestatud:

Populaarsed osakonnajuhataja ta mäletatakse kui üks võimsamaid Briti diferentseeritud geometers, kuid ta oli ka käibel, lauatennise mängija ning mõned oskuse juures mäng oli mõnikord olevat vajalik kvalifikatsioon töötamiseks lektor Liverpool.

Teadmata, et enamik tema kolleegid, et tema ja ta abikaasa Phyllis saavutati tantsusaal tantsijad ja ta kord üllatunud sõbra juurde, et ta on võitnud rohkem auhindu tantsu kui ta oli matemaatika.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland