Matemaatikud

Ajakava Fotod Raha Margid Sketch Otsima

Julius Weingarten

Sünniaeg:

Sünnikoht:

Surmaaeg:

Koht surma:

2 March 1836

Berlin, Germany

16 June 1910

Freiburg im Breisgau, Germany

Ettekanne
TÄHELEPANU - automaatne tõlge inglise versiooni

Julius Weingarten on sündinud Saksamaal, kuid tema perekond olid Poola ja oli emigreerunud Saksamaale. Ta kindlasti ei tulnud akadeemilise perekonna isa oli kangur ja pere ei olnud ka välja, mis oleks tõsine mõju kogu Weingarten karjääri.

Weingarten osales linnavolikogu Ammattikoulu Berliinis. Ta lõpetas oma õpinguid seal 1852 ja samal aastal, ta asus Berliini ülikooli alustada õpinguid, mis seotud peamiselt matemaatika ja füüsika. Ülikoolis Berliinis Weingarten osales loenguid potentsiaali teooria antud Dirichlet. Need loengud olid väga innustav, kuigi see ei oleks Weingarten peamine teadusuuringute valdkonnas, ta jätkas tööd, aeg-ajalt, seotud probleemide seda teemat kogu oma karjääri vältel. Ta on õppinud ka keemiat Berliin Gewerbeinstitut (Institute for Crafts) nende aastate jooksul.

Pärit vaeste pere Weingarten ei pidanud rahalist toetust, et võimaldada tal täita oma doktorikraadi Berliinis ilma teenivad oma elu nii, et 1858 alustas ta õpetamine koolis Berliinis. Hoolimata, et töötada õpetajana erinevates koolides, kui ta endale teadusuuringute, tema töö teooria pinnal kulgenud väga hästi. Tegelikult töö on niisuguse kvaliteediga, et Weingarten sai auhinna töö read kõveruse pinnale 1857.

Aastal 1864 sai ta doktorikraadi Ülikool Halle sama töö eest, mis on võitnud teda auhinna Berliini ülikooli, kuid ta ei olnud kaugeltki tühikäik aastate jooksul oli ta avaldanud teiste oluliste töö teooria pinnale. Teooria pindade oli kõige olulisem teema diferentsiaalgeomeetria ja:

... üks põhiprobleeme oli see, et kohta, milles kõik pinnad isometric konkreetsele pinnale. Ainult klassi selliste pindade teada enne Weingarten koosnes developable pindade isometric kaugusel.

Aastal 1863 Weingarten suutis teha suur samm edasi teema, kui ta andis klassi pindade isometric konkreetse pinna revolutsiooni. Pindade pidev keskmine kumerus või pidevat Gaussi kumerus on nüüdsest Weingarten pinnad.

Võttes toodetud töö kõrget kvaliteeti, samas tuleb meeles pidada, ta oli õpetamisest koolides, oleks mõistlik eeldada, et Weingarten oleks leida hea akadeemilise postiga. Kuid see ei olnud lihtne sel ajal, välja arvatud need, kes olid vajalikud vahendid, et võimaldada neil luksus alustada akadeemilist karjääri vähe tulu. Weingarten tuli võtta võimalust, mis annaks talle tulu nii võttis ta pigem mitterahuldav seisukohta Bauakademie Berliinis.

Weingarten edutati professor Bauakademie aastal 1871, kuid lahkus suhteliselt mitterahuldav posti võtta, mis oli teine suhteliselt mitterahuldav seisukohta Technische Hochschule Berliinis. By 1902, kell vanust 66, tema tervis hakkas ebaõnnestuda ja seetõttu kolis ta Friburg im Breisgau, kus nimetati ta emeriitprofessor. Ta õpetas seal kuni 1908, mis oli paljuski kõige rahuldavad oma õpetama.

Weingarten töö üliväike deformatsiooni pindade tehtud umbes 1886, oli kiitnud poolt Darboux kes lülitasid selle oma nelja maht traktaat teooriat pinnad. Tegelikult Darboux ütles, et Weingarten töö oli väärt Gauss, viisakus küll. Huvi Darboux näitasid oma töös, edendada Weingarten sundida oma tulemusi veel ja kirjutas ta pikk paber, mille võitis Grand Prix Académie des Sciences Pariisis 1894. Töö ilmus Acta Mathematica aastal 1897 ja oli teine oluline samm probleemide lahendamiseks, mille Weingarten töötanud kogu oma elu. Selles töös ta vähendas probleem leida kõik pinnad isometric et antud pinnale probleemi kindlaks kõik lahendused osaline diferentsiaalvõrrandit on Monge - Ampère tüüp.

Darboux ei olnud ainus juhtiv matemaatik in Weingarten on aeg, kes oli huvitatud ka teooria pinnale. Teine oli Bianchi ja suur kirjavahetus kasvasin vahel Weingarten ja Bianchi. Tegelikult on, mis on 304 leheküljelise raamatu, mis sisaldab kõiki Bianchi 's kirjavahetus kõige ulatuslikum kirjavahetus kõik on üks, mis Weingarten.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland