מתמטיקאים

קו זמן תמונות כסף בולים סקיצה חיפוש

Richard Phillips Feynman

תאריך לידה:

מקום לידה:

תאריך מוות:

מקום המוות:

11 May 1918

Far Rockaway, New York, USA

15 Feb 1988

Los Angeles, California, USA

מצגת
לב - תרגום אוטומטי של גירסה אנגלית

ריצ 'רד פיינמן' הוריו היו מלוויל Feynman לוסיל ו פיליפס. מלוויל נולד לתוך המשפחה היהודית במינסק, בלארוס, וכן עם הוריו היגרו לארצות הברית כשהיה בן חמש. הוא היה איש עסקים שניסו, לא יותר מדי בהצלחה, הרבה סוגים שונים של עסקים. ברור כי הכישרון שלו לא היו בעסקים, אלא במדע שהיה מוקסם כי הנושא אותו, אבל הוא אף פעם לא היו לי את ההזדמנות לעשות קריירה ממנו. לוסיל פיליפס נולד בארצות הברית לתוך המשפחה היהודית. לוסיל אביו היה היגרו מפולין ואמה הגיעו גם משפחה פולנית של העולים. היא מאומן בתור מורה בית ספר יסודי נשואים אבל מלוויל בשנת 1917 לפני תופס מקצוע.

לאחר הנישואין שלהם ואת לוסיל מלוויל Feynman עברתי עם דירה במנהטן ו, ב בשנה שלאחר מכן, ריצ 'רד ביתם הבכורה נולדה. מלוויל הבכורה שלו רצו להיות הבן וגם הוא רצה להפוך אותו מדען לכן, overjoyed כאשר הוא השיג את הבן שהוא רצה, הוא עשה כל מה שהוא יכול לעניין ריצ 'רד במדע לאורך ילדותו. Gleick כותב:

מלוויל המתנה של המשפחה היה ידע רצינות. הומור ועל סיפורים הגיעו לוסיל.

טרגדיה פגע במשפחה כאשר ריצ 'רד היה בן חמש עבור לוסיל ו מלוויל היה הבן השני שנפטר לאחר ארבעה שבועות הישן. משמעות הדבר כי עצב נפלה על הבית אשר חייב להיות השפיעה מאוד על הצעירים ריצ 'ארד. אחרי זה, הוא נשאר רק עם הילד עד אחותו ג 'ואן נולד כשהוא היה בן תשע. המשפחה עברה מספר פעמים במהלך השנים האלה, אבל כאשר היה ריצ 'רד עשרה הם התיישבו רוקאווי.

ריצ 'רד, או כפי Ritty חבריו קראו לו, למדו הרבה מן המדע אנציקלופדיה בריטניקה ולימד עצמו מתמטיקה יסודי לפני שהוא זיהה אותה בבית הספר. הוא גם הקים המעבדה שלו בחדר בבית בו הוא experimented עם חשמל. בפרט הוא חוטית הקווים באור bulbs, הוא המצאת אזעקה, והוא לקח מכשירי רדיו חוץ כדי לתקן פגום הקווים. כשהוא נכנס רוקאווי High School האינטרסים שלו היו כמעט לחלוטין מתמטיקה ומדע. הוא מצא מעט טעם של אומנויות סוג הנושאים בשלב זה:

אני תמיד דואגת להיות גבר נשי, אני לא רוצה להיות עדין מדי. לי, גבר אמיתי לעולם לא שילם את כל תשומת הלב לדברים כאלה שירה ו.

בית ספר התקדמתי לעבר Feynman מתמטיקה ב במיוחד בדרך בלתי שגרתיים. למעשה הוא נהנה ממנה ופנאי במתמטיקה הוא נגזרת של כמות גדולה של תענוג. הוא למד מתמטיקה הרבה זמן באזור משלו כולל טריגונומטריה, חשבון דיפרנציאלי ו אינטגרלי, מספרי ארוך ומסובך לפני שהוא פגש את אלה נושאים חינוך פורמלי. Realising את החשיבות של סימון מתמטי, הוא המצאתי את הכיתוב עבור עצמו חטא, חסת עלים, להשתזף, f (x) וכד ', הוא חשב, היה הרבה יותר טוב מאשר את הכיתוב רגיל. עם זאת, כאשר חבר ביקש ממנו להסביר חתיכת מתמטיקה, הוא פתאום realised כי הכיתוב לא יכול להיות עניין אישי משום שאחד צורך לתקשר זה. הוא באמת נהניתי מתמטיקה תחרויות והיה ממש כוכב ב בית הספר שלו. בשנת הגמר השנה ב רוקאווי בית ספר תיכון הוא זכה מתמטיקה אוניברסיטת ניו יורק אליפות.

אחרי היציאה הספר הוא יחול על כמה ללמוד באוניברסיטאות שם. אחד היה צפוי בכל אוניברסיטה אליו הוא היה להחיל בהתלהבות להציע לו מקום אבל זה לא היה עד כדי כך פשוט. למרות הציונים שלו במתמטיקה ומדעי הטבע היו יוצא מן הכלל, הוא היה הרבה פחות טוב מבוצע על נושאים אחרים. היה גם את "הבעיה" כי הוא יהודי, וזה היה ממש בעיה בארה"ב בשלב זה עם אוניברסיטאות שיש מכסות על מספר היהודים הם הודו. הוא ישב על בחינת הכניסה עבור אוניברסיטת קולומביה והם פנו אותו. הוא אף פעם לא ממש סלח להם לחייב אותו עבור 15 דולר, ואז לדחות אותו. הוא התקבל, לעומת זאת, על ידי המכון הטכנולוגי של מסצ 'וסטס.

הוא נכנס בשנת 1935 ו MIT, לאחר ארבע שנות לימוד, הושגו שלו B.Sc. בשנת 1939. הוא הלך לשם כדי ללמוד מתמטיקה, אך למרות שהוא מצא את קורסי קל, הוא הפך להיות מודאג יותר ויותר על ידי הפשטה וחוסר יישומים אשר אפיינה את הקורס בשלב זה. הוא קרא Eddington 's מתמטיות של תורת היחסות בעת שהיה הראשון של שנת הלימודים והרגשתי שזה מה שהוא רצה מ במתמטיקה. מרצים הציג את המתמטיקה עם אותו אחד לצפות כי עשה במתמטיקה עבור משלה בעבור כל כך שונה Feynman קורסים, לוקח חשמלאות. מהר מאוד הוא שונה שוב, הפעם פיסיקה לתוך זז. זה מעניין היה לחשוב כי Feynman לקחו את הקורס מתמטיקה ב קיימברידג הויל אשר לקח בערך באותו זמן, הוא היה נמצא זה בדיוק מה שהוא רצה.

ברור כי פיזיקת את Feynman לקח ב MIT לא היה רגיל אחד. הוא לקח מבוא תיאורטי פיסיקה, בכיתה א מיועד לתלמידי מחקר מתקדמים, במהלך השנה השניה. לא היה שם קורס על מכניקת הקוואנטים, נושא זה Feynman היה נלהב ללמוד, אז יחד עם בחור סטודנט לתואר ראשון, TA Welton, הוא התחיל לקרוא את זמינים הטקסטים באביב של 1936. חזרתם לבתיהם שלהם בקיץ של 1936 להחליף את שני בסדרה המדהימה של האותיות כפי שהם ניסו לפתח גירסה של מקום שבו הזמן (מצוטט מתוך אחד המכתבים - רואים):

... תופעות החשמל [הם] תוצאה של מדד של רווח, באותו אופן שבו הן תופעות gravitational.

By 1937 Feynman דיראק היה קורא 's העקרונות של מכניקת הקוואנטים כדי לראות כיצד רעיונות מקוריים ביותר שלו מצויד לתוך דיראק זה גישה. למעשה דיראק אשר הפך המדען Feynman נכבד ביותר לאורך חייו.

אנו שהוזכרו לעיל כי Feynman הלך הביתה שלו vacations. למעשה הוא מועמדותן הקיץ את עבודתם בשעה מעבדות בל טלפון בכל קיץ אך סירב תמיד היה שם אף בעמדה גבוהה המלצות. למרות שזה יכול להיות שמעולם לא הוכחה, לא נראה כי יש סיבה אחרת שהוא יהיה מורד חוץ מזה שהוא יהודי.

ככל שהתקרב סוף המדהימה שלו ארבע שנים בחברת MIT סטודנט לתואר הוא התחיל לחשוב על לומד לדוקטורט שלו. מאז הוא היה כל כך מאושר וגם ב MIT מאמינים שהוא יהיה המוביל את המוסד, הוא ניגש אל הראש של פיזיקה, ג 'ון סלייטר, כי הוא מבקש להישאר על מנת לקחת תואר דוקטור קורס. סלייטר אמר לו כי משל עצמו טוב הוא היה צריך לעבור והוא הציע פרינסטון.

למרות זאת האישית המלצה הארי Smyth בשעה פרינסטון שהתקבלו מ סלייטר, לא היה ברור היה כי יתקבל Feynman. היה לו את הציונים הטובים ביותר בפיסיקה ומתמטיקה ראתה את זה לאף אחד, אך מצד שני הוא היה קרוב לתחתית בהיסטוריה, ספרות ו אמנות. הוא היה אחד נגד השני דבר הולך לו - כלומר שהוא היה יהודי. Smyth כתב:

האם Feynman יהודי? אין לנו שלטון מוחלט נגד יהודים אבל יש לשמור על יחס סביר במחלקה שלנו קטנים בשל הקושי של הצבתם.

אחרי עוד מכתבי סלייטר, Feynman התקבלה על ידי פרינסטון. עבודת דוקטורט שלו פרינסטון היה בפיקוח ג 'ון וילר, ולאחר מציאת הראשון של וילר בעיה כי נתנו לו די נוקשה, הוא חזר רעיונות שהיו לו מחשבה בעת שהיה על MIT. הסמינר הראשון שהוא נתן ב פרינסטון היה קהל שכלל איינשטיין, פאולי ואת פון נוימן. פאולי אמר בסוף:

אני לא חושב התיאוריה יכולים להיות צודק ...

במבט לאחור, כי חשבתי Feynman פאולי בטוח ראו הקשיים בבת אחת, לאחר Feynman עבור בילה הרבה זמן לעבוד על זה, גם הוא חשב שזה לא משביע רצון. עם זאת, אז הוא הלך על מנת לפתח גישה חדשה כדי הקוונטים באמצעות עקרון הפעולה של לא פחות. הוא החליף את המודל של גל electromagnetics של מקסוול עם מודל המבוסס על אינטראקציות החלקיקים ממופה לתוך שטח פעמי. Gleick כותב:

זה היה ריצ 'רד פיינמן ומתקרבים את קו הרכס של הסמכויות שלו. בשעה עשרים ושלוש ... לא היתה הפיזיקאי בעולם שיכול להתאים את הפקודה צוהל מעל יליד החומר התיאורטי של המדע. זה לא היה רק מתקן ב מתמטיקה (למרות שזה היה להתברר ... כי מכונות מתימטי העולה מתוך שיתוף פעולה של וילר-Feynman היה מעבר ליכולת של וילר את עצמו). Feynman נראו מפחידים להחזיק את הקלות מהותו מאחורי המשוואות, כמו איינשטיין באותו גיל, כמו ברית הפיזיקאי לב לנדאו - אבל כמה אחרים.

הוא קיבל את הדוקטורט שלו מ פרינסטון בשנת 1942 אבל לפני זה זמן ארה"ב נכנסו מלחמת העולם השנייה.

Feynman עובד על פרוייקט פצצה גרעינית ב אוניברסיטת פרינסטון (1941-42) ולאחר מכן ב Los Alamos (1943-45). כשהוא היה ניגש הגמר במהלך שנה של מחקר כדי לקחת חלק בפרויקט התגובה הראשונה שלו הייתה מאוד לא מוגדר מאז שהוא היה להיכנס בשלבים הסופיים של העבודה שלו תזה במועד:

... חזרתי הגמר שלי - במשך כשלוש דקות. ואז התחילו את הקצב קומה לחשוב על דבר. הגרמנים היו היטלר וכן את האפשרות של פיתוח של פצצה גרעינית היה ברור, וכן את האפשרות כי הם עלולים לפתח את זה לפני שעשינו היה רבה של בהלה.

Feynman החלו לעבוד על פרויקט מנהטן ב פרינסטון לפתח תיאוריה על האופן שבו יש להפריד בין אורניום 235 אורניום 238, בעת שהיה ממונה הגמר של וילר בשיקגו הלך לעבוד עם פרמי הראשון על כור אטומי. Wigner, על היעדרות של וילר, מומלץ Feynman כדי לתאר את הגמר ואחרי וילר ו Wigner בדק את העבודה הוא קיבל את הדוקטורט שלו ביוני 1942.

Feynman היתה בעיה אישית קשה בשלב זה. את חברה של שנים רבות, ארלין גרינבאום, היו מאובחנים כבעלי שחפת ובני משפחתו התנגדו הנישואים שלהם. לאחר זמן קצר הוא הוענק לו דוקטורט Feynman ארלין נשוי ללא נוכחות בני משפחה. זמן קצר לאחר הנישואין שלו Feynman פנינו למועצה המקומית החדשה Los Alamos האתר נבנה לעבוד על הפרויקט פצצה גרעינית. בקרוב היכולת המדהימה שלו הובילה אותו להיות מינה כראש החטיבה התיאורטי. ארלין נפטר בשנת 1945 בדיוק לפני הבדיקה הראשונה של פצצה. Feynman היה להתחתן פעמיים ויש לי עוד שני ילדים עם אשתו השלישית שלו.

לאחר מלחמת העולם השנייה, בסתיו של 1945, כפי Feynman התמנה פרופסור בשעה פיזיקה תיאורטית באוניברסיטת קורנל. בהתחלה הוא הקדיש את עצמו כדי ללמד והכניס את המחקר הצידה. הלחץ של העבודה, בכתובת Los Alamos, יחד עם מתח אישיים של אשתו צופה ירידה של בריאות, לקחו את האגרה. הוא כתב:

אם אתה לימד בכיתה, אתה יכול לחשוב על היסודי דברים שאתה יודע טוב מאד. דברים אלה הם סוג של כייף מהנה. זה לא עושה שום נזק להם לחשוב שוב על פני. האם יש דרך טובה יותר להציג אותם? היסודי דברים קל לחשוב; אם אתה לא יכול לחשוב מחשבה חדשה, לא נעשה נזק; מה חשבת על זה לפני זה טוב מספיק עבור הכיתה. אם אתה חושב על משהו חדש, אתה דווקא מרוצה שיש לך דרך חדשה להסתכל עליה.

הוא קיבל הצעות של אוניברסיטאות אחרות הודעות בכתובת אבל הרגישו כמו שאינו חוקר שהוא לא יכול אפילו לשקול אותם. פתאום השאיפה להכות אותו מחקר עצמו שוב והוא חזר על תורת הקוואנטים של אלקטרודינמיקה שהוא עובד על לפני מלחמת העולם השנייה.

בשנת 1950 קיבל א Feynman את תפקידו של פרופסור בפיסיקה תיאורטית על המכון הטכנולוגי של קליפורניה. מאז הוא כבר תוכננה sabbatical לעזוב לפני שקיבל את ההצעה, הוא הצליח לארגן להוציא את עשר החודשים הראשונים של מינויו החדש שלו בברזיל. הוא נשאר בבית קאל טק למשך שארית הקריירה שלו, הוא התמנה פרופסור ריצ 'רד Chace Tolman פיזיקה תיאורטית שם בשנת 1959.

Feynman של תרומתו העיקרית היתה מכניקת הקוואנטים, הבאים מחוץ עבודת תזה דוקטורט שלו. הוא הציג את התרשימים (המכונה כעת Feynman התרשימים) כי הם גרפי analogues מתימטי של ביטויים הדרושה כדי לתאר את התנהגותם של מערכות חלקיקים עובד. הוא הוענק את פרס נובל בשנת 1965, ביחד עם Schwinger ו Tomonoga:

... על יסוד עובדות אלקטרודינמיקה קוונטית, עם השלכות עמוקות, חרישה על פיזיקה של חלקיקים יסודיים.

אחר גרגיר לטוות לעבוד על התיאוריה של ו 'partons' אשר הובילה את התיאוריה הנוכחית של quarks היו דוחפים קדימה על יסוד הבנה של פיסיקה של חלקיקים.

בתחילת שנת 1979 היו Feyman בריאות התדרדר והוא היה צריך לעבור ניתוח של סרטן הקיבה. זה היה מוצלח מאוד שלו ושל הרופאים מאמינים כי הוא לא לסבול את הישנותם. לאחר ההתאוששות שלו הוא מרכז התענינות נהנו כמו דמות ציבורית מפורסם, תפקיד שהיה משופר כאשר הספר הפך הפתעה הטוב ביותר המוכר. הגמר היה משימה העיקריים כחבר להקים ועדה כדי לחקור את סיבת הפיצוץ על מעבורת החלל צ 'לנג' ר ביום שלישי 28 בינואר 1986. את הסיפור המרתק של המדע והפוליטיקה של החקירה הוא אמר ב Feyman את עצמו במילים. זה היה מאוד קשה עבור Feyman מאז לאורך כל החקירה שלו היה deteriorating בריאות. סמוך לסוף 1987 מסרטן התגלה שוב בעוד בטנו. לאחר מותו, Chandler, כתב ב -17 בפברואר 1988 ב:

Feynman, שנפטר באוניברסיטה של קליפורניה בלוס אנג 'לס מרכז רפואי לאחר שמונה שנים בקרב עם בטן סרטן, היה מרצה פופולרי האנרגטי ואת מי, למרות מחלתו, המשיך ללמד בבית המכון הטכנולוגי של קליפורניה עד לפני שבועיים.

Feynman של ספרים רבים, כולל אלו מצטיינים אשר התפתחו מתוך הרצאה קורסים. לדוגמה אלקטרודינמיקה קוונטית (1961), ואת תורת המשפט היסודי של תהליכים (1961), The Feynman הרצאות על פיסיקה (1963-65) (3 כרכים), את אופיה של חוק פיזיקלי (1965) ו QED: The Theory המוזרה של אור חשובות (1985).

בשנת Gleick תיאר Feynman גישתו של המדע:

כל כך הרבה עדים שלו לבטא את חופש מוער של טיסות המחשבה שלו, עדיין Feynman כאשר דיבר על שיטות משלו אבל לא חופש כפיה ... עבור Feynman מהות הדמיון המדעי היה חזק וכמעט כואב כלל. מה צריכה להתאים מדענים ליצור מציאות. זה חייב להתאים מה הוא כבר ידוע. מדעי יצירתיות, הוא אמר, בעוד הוא הדמיון straitjacket ... כללי התנהלות הרמוני שבוצעו עבור מוצרט לכלוב כפי עיקש כמו סונטה של שייקספיר עשה. כפי עיקש, וזאת liberating - לשימוש מאוחר יותר, מצאתי את הנוקשים של יוצר גאון של counterpoint של המבנה ואת החופש, וכן הקפדה חדשנות.

Feynman רבים honours קיבל עבור עבודתו. הוא נבחר כדי פיסיקלית החברה האמריקאית, האגודה האמריקאית לקידום המדע, האקדמיה הלאומית למדע, ושל החברה המלכותית של לונדון. בין היתר היו פרסים שקיבל את פרס אלברט איינשטיין (1954) וכן את פרס לורנס (1962).

באשר Feynman של אופי, הוא היה מתוארים כדלקמן:

הוא היה ידוע באופן רחב את סקרנות שאינו יודע שובע, לאמור בעדינות, מבריק דעתך ועל מצב רוח עליז.

Gleick מתאר אותו כ:

... mystifyingly בשעה חישוב מבריק, מוזר ריקן של ספרות יפה, מלא רגש.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland