ریاضیدانان

خط بار عکس پول تمبر طرح جستجو

Charles Babbage

تاریخ تولد:

محل تولد:

تاریخ مرگ:

محل مرگ:

26 Dec 1791

London, England

18 Oct 1871

London, England

ارائه ویکیپدیا
توجه -- ترجمه خودکار از نسخه انگلیسی

هر دو تاریخ و محل چارلز ببیج 'تولد ثانیه بود که در حال حاضر نامشخص است ، اما تثبیت شده است. در و ، برای مثال ، تاریخ تولد خود را نشان داده می شود به عنوان یدلایمخیرات 1792 دسامبر 26 و هر دو را محل تولد او را به عنوان نزدیک Teignmouth. همچنین در آن است می فرماید :

کمی از آقای پدر ببیج و نوجوان اوایل شناخته شده است که به جز او در یدلایمخیرات 1792 دسامبر 26 متولد شد.

با این حال ، برادرزاده تایمز نوشت : به یک هفته پس از اگهی در گذشت ظاهر شد ، و گفت که در ببیج یدلایمخیرات 1791 دسامبر 26 متولد شد. بود شواهد کمی برای اثبات شد که حق تا Hyman (رجوع کنید) و در سال 1975 متوجه شد که تولد ببیج در Newington ، سنت ماری در لندن یدلایمخیرات 1792 ژانویه 6 ثبت نام شده بود ، وجود دارد. ببیج پدر 'sبنیامین ببیج ، بانکدار و مادرش بود ، بتسی Plumleigh ببیج. با توجه به محل تولد خود را Hyman که ثبت نام کرده بود می گوید در آن است که تقریبا مشخص است که در صفحه اصلی ببیج خانواده از 44 سطر کرازبی ، Walworth جاده ، لندن به دنیا آمد.

ببیج بیماری به عنوان یک فرزند رنج می برد ، تا او در مرتبط :

پس از در سلامت در سن پنج سال رنج می برد ، و دوباره در آن از هر ده توسط تب خشونت آمیز ، که از آن من با مشکل ذخیره شده بود ، من را به Devonshire فرستاده شد و تحت مراقبت قرار داده و روحانی (که در مدرسه Alphington نگه داشته ، در نزدیکی اکستر) ، با دستورالعمل ها را به سلامت به حضور من ، اما ، نه فشار بیش از حد بر دانش من : یک ماموریت است که او صادقانه به سرانجام رسانید.

از آنجا که پدر نسبتا ثروتمند بود ، او توان به ببیج در مدارس خصوصی به تحصیل. پس از مدرسه در Alphington او در چهل و هیل ، Enfield ، Middlesex به آکادمی فرستاده شده است که در آن تحصیلات خود را به درستی آغاز شد. او شروع به نشان دادن علاقه وافری به ریاضیات ، اما دوست نداشتن برای کلاسیک. می روم در آکادمی ، او ادامه داد : در خانه مطالعه ، داشتن معلم آکسفورد به او را تا سطح دانشگاه. ببیج در فهرست آثار ریاضیات او در این مدت با معلم مورد مطالعه :

در میان این بود Humphry Ditton 's' Fluxions '، که من می توانم چیزی را ؛ مادام Agnesi' ثانیه 'تحلیلی دستورالعملها' که از آن من به دست آورد برخی از دانش ؛ Woodhouse 'ثانیه' اصول تحلیلی محاسباتی '، یاد گرفتم که از آن نماد از لایبنیتس ؛ و لاگرانژ 'ثانیه' Théorie پردازنده Fonctions '. من نیز برخوردار Fluxions 'از Maclaurin و از Simson.

ببیج ترینیتی کالج ، کمبریج در یدلایمخیرات 1810 اکتبر وارد شده باشد. با این حال grounding ، او را از آثار او ساخته شده او را به تدریس در کمبریج ناراضی بودند مورد مطالعه قرار شده بود به دست آورد. او نوشته است :

بنا بر این ، اتفاق افتاده است که وقتی من به کمبریج رفت و من می توانم کار را پرسش از قبیل مقدار بسیار متوسطی از ریاضیات که من را مجذوب پذیرفته ، با امکانات مساوی ، در نقطه از نیوتن ، d' ثانیه از لایبنیتس ، یا خط تیره از لاگرانژ. من در نتیجه بی میلی برای بدست روال از مطالعات از محل ، و devoured مقالات اویلر از ریاضیدانان و دیگر پراکنده را از طریق جلد از دانشکده های بی حد و حصر سنت پترزبورگ ، برلین و پاریس ، که در کتابخانه من بود رجوع به موجود میباشد.

در چنین شرایطی آن را تعجب آور بود که من باید نمی فهمند و با قدرت برتر و نماد از لایبنیتس نفوذ.

این مشکل کمی برای درک چگونگی Woodhouse 'ثانیه اصول تحلیلی محاسباتی مانند کتاب بسیار خوبی که از آن برای یادگیری روش های لایبنیتس ، اما Woodhouse بود تدریس نیوتن' ثانیه حساب در کمبریج بدون هیچ گونه اشاره ای به لایبنیتس 'ثانیه روش استفاده مینماییم. Woodhouse یکی از معلمان ببیج 'sدر کمبریج بود رتبهدهی نشده است به نظر می رسد او گرفته اند هیچ قسمتی در جامعه ای که به مجموعه ببیج بود تا سعی در آوردن ریاضیات مدرن قاره به کمبریج است.

ببیج محاکمه به خرید Lacroix 'ثانیه در کتاب حساب دیفرانسیل و انتگرال ، اما این حق به اثبات برساند آسان در این دوره از جنگ با ناپلئون. وقتی که او پیدا کنید یک کپی از کار او به پرداخت هفت guineas برای ایجاد آن بنویسید -- مقدار باور نکردنی از پول در آن روز است. ببیج و سپس از راه اندازی یک جامعه به کار ترجمه فکر :

سپس کشید تا طرح ریزی از یک جامعه برای ترجمه به کار کوچک Lacroix در دیفرانسیل و انتگرال حساب دیفرانسیل و انتگرال برقرار باشد. آن را پیشنهاد کرد که ما باید به صورت دوره ای جلسات برای ترویج d' ثانیه داشته باشند ؛ و ضلالت سپرده به همه کسانی که حمایت از الحاد نقاط. آن را حفظ کنید که کار Lacroix شد تا کاملی می باشد که هر نظر غیر ضروری بود.

ببیج صحبت با دوست خود ادوارد Bromhead (تبدیل شده بود که جورج سبز 'ثانیه دوستان بعد از چند سال ، در مراجعه کنید مقاله سبز) که به تشویق او را به جامعه راه اندازی کرد. جامعه تحلیلی تا در سال 1812 برپا شد و اعضای آن همه دانشجویان کمبریج شد. نه ریاضیدانان اولین جلسه حضور داشتند ، اما دو عضو برجسته ترین ، علاوه بر ببیج ، جان هرشل و جورج طاووس شد.

ببیج و هرشل تولید اولین نشریات از جامعه تحلیلی زمانی که خاطرات جامعه تحلیلی در یدلایمخیرات 1813 منتشر شده است. این کار قابل ملاحظه ای عمیق و وقتی که یکی از realises که توسط دو نفر نوشته شده بود دانشجویان است. آنها داد سابقه حساب جامعه و فاضله ، و نیوتن ، لایبنیتس جدال آنها نوشته است :

آن را مورد توجه قرار اسفناک شده است ، که که کشف کرده است که بسیاری از انجام هر گونه ناموسی در لندن ش به نبوغ انسان ، با این وجود باید با آن را از هر گونه انعکاس قطار کمی پس به اعتبار قلب او بود.

دو نشریه بیشتر از جامعه تحلیلی ببیج کار مشترک ، و هرشل طاووس شد. اینها ترجمه انگلیسی Lacroix 'ثانیه جنوبی توسط calcul différentiel همکاران انتگرال و یدلایمخیرات 1816 منتشر شده در کتاب نمونه های که در حساب آنها در سال 1820 منتشر شده است.

ببیج بود از ترینیتی کالج به Peterhouse نقل مکان کرد و آن را از که کالج است که او با مدرک لیسانس در یدلایمخیرات 1814 فارغ التحصیل شد. با این حال ، ببیج متوجه باشند که هرشل ریاضیدان های قوی تری بود نسبت به او شد تا :

او افتخاری برای رقابت نیست ، و اعتقاد داشتند هرشل مطمئن از محل اول و مراقبت به بیرون آمدن دوم.

در واقع هرشل اولین بار مخاصم ، طاووس آمدن دوم. ببیج در یدلایمخیرات 1814 ازدواج کرده ، و سپس سمت چپ کمبریج در سال 1815 در لندن زندگی می کنند. او نوشت : دو مقاله مهم در معادلات تابعی در سال 1815 و 1816. همچنین در سال 1816 ، در سن 24 اولیه ، او یک شخص از انجمن سلطنتی لندن انتخاب شد. او مقالات متعددی در موضوعات مختلف ریاضی بیش از چند سال آینده نوشت : اما هیچ کدام اهمیت ویژهای دارند و بعضی ، مانند کار خود را در سری بی نهایت ، به وضوح اشتباه است.

ببیج ناراضی با نحوه ای که جوامع یاد گرفته بودند از آن زمان اجرا شده است. هر چند به انجمن سلطنتی انتخاب می شوند ، او با آن ناراضی بود. او بود که از احساسات خود را در نوشتن چگونه جامعه سلطنتی بود اجرا کنند.

شورای انجمن سلطنتی مجموعه ای از مردانی که انتخاب هر یک از دیگری به اداره و سپس به شام خوردن با هم در هزینه در این جامعه را به تحسین یکدیگر بیش از شراب و به هر دو مدال دیگر است.

با این حال در سال 1820 او یک شخص از انجمن سلطنتی ادینبورگ انتخاب شد ، و در همان سال او نفوذ زیادی در تاسیس انجمن نجوم سلطنتی بود. او به عنوان وزیر به انجمن نجوم سلطنتی برای چهار سال اول وجود خود را در خدمت و بعد از آن او به عنوان معاون رئيس جمهور خدمت کرده است ، از جامعه.

ببیج ، همراه با هرشل ، خاصیت مغناطیسی در بعضی از آزمایش های انجام شده و در سال 1825 ، در حال توسعه روش های معرفی شده توسط Arago. در سال 1827 پروفسور ببیج Lucasian از ریاضیات در کمبریج ، و موقعیت او برای 12 سال برگزار شد اگر چه او آموخته هرگز. به همین دلیل ایشان این پست را معتبر هنوز موفق به انجام وظایف می توانست یکی از دارنده انتظار می رود ، این بود که در این زمان او در چه بود به شور اصلی زندگی او تبدیل شد ، یعنی توسعه ی رایانه های مکانیکی کاملا اشغال شده بود تبدیل به .

ببیج است ، بدون شک بنیان گذار از مفاهیم پشت کامپیوتر در روز ارائه دهد. محاسبه لگاریتم و او را از اشتباه محاسبه های انسانی را دور یدلایمخیرات 1812 آگاه ساخته بود. او در نوشته است :

... من در اتاق از جامعه تحلیلی نشسته بودم ، در کمبریج ، سر من تمایل به جلو در جدول در نوع حالت خواب الود ، با جدول لگاریتم را دروغ گویی باز قبل از من. عضو دیگری ، که به یک اتاق ، و من از دیدن نیمی خواب ، به نام کردن ، خوب ، ببیج ، چه رویای شما در مورد "برای من که جواب داد" فکر میکنم که همه این جدول "(با اشاره به لگاریتم)" ممکن است محاسبه شده توسط ماشین آلات ".

بدیهی است ببیج آیا پیروی نمی کنند تا این ایده در آن زمان ، اما در سال 1819 ، زمانی که منافع خود را عطف به سمت ابزار نجومی بود ، ایده های خود را دقیق تر فرمول بندی شد و او طرح را برای ساخت جداول با استفاده از روش تفاوت معنی شده توسط مکانیکی. چنین دستگاه قادر به انجام عملیات پیچیده تنها با استفاده از مکانیزم علاوه بر این برای. ببیج شروع به ساخت یک موتور کوچک ، اختلاف در سال 1819 و توسط یدلایمخیرات 1822 تکمیل شده بود. او اعلام کرد اختراع او در مقاله توجه داشته باشید در استفاده از ماشین آلات به محاسبات نجومی و جداول ریاضی خواندن را به انجمن نجوم سلطنتی در یدلایمخیرات 1822 ژوئن 14.

اگر چه پیش بینی ببیج دستگاه قادر به چاپ کردن نتایج به دست آمده از آن ، این زمان توسط کاغذ نوشته شده بود نشده بود انجام شد. دستیار مجبور به نوشتن نتایج به دست آمده. ببیج ، نشان دهنده چه چیزی موتور های کوچک خود را قادر به انجام محاسبه توسط شرایط را پی در پی از دنباله ñ ñ 2 + 41 + بود.

شرایط را از این دنباله هستند 41 ، 43 ، 47 ، 53 ، 61 ،... در حالی که اختلاف شرایط را در 2 ، 4 ، 6 ، 8 ،.. و تفاوت دوم به 2 ، 2 ، 2 ،..... موتور تفاوت است با توجه به داده های اولیه 2 ، 0 ، 41 ؛ آن ساختار ردیف بعدی 2 ، (2 + 0) ، [41 + (0 + 2)] ، که در 2 ، 2 ، 43 است و سپس ردیف 2 ، (2 + 2) ، [43 + (2 + 2)] ، که در 2 ، 4 ، 47 است و سپس 2 ، 6 ، 53 و سپس 2 ، 8 ، 61 ؛... به گزارش ببیج موتور است که تفاوت های کوچک خود را قادر به تولید اعضای دنباله ñ ñ 2 + 41 + در ارزش گذاری از حدود 60 هر 5 دقیقه بود.

ببیج بود به روشنی به شدت از سوی د Prony 'ثانیه انجام عمده ای برای دولت فرانسه به تولید جداول لگاریتمی و مثلثاتی با تیم های از مردم به انجام محاسبات تحت تاثیر قرار. وی گفت که تفاوت موتور های بزرگ می تواند انجام کار به وسیله تیمی از مردم صرفه جویی در هزینه و کاملا دقیق انجام می شود.

در یدلایمخیرات 1823 ژوئیه 13 ببیج مدال طلا را از انجمن نجوم برای توسعه خود را از موتور اختلاف دریافت کرد. او سپس ملاقات صدراعظم از خزانه داری به دنبال کمک های دولتی برای ساخت یک موتور تفاوت بزرگ است. انجمن سلطنتی شده بود در حال حاضر مشاوره مثبت را به دولت داده می شود :

آقای ببیج تا به استعداد و نبوغ زیادی در ساخت ماشین خود را برای محاسبات است که کمیته ها به طور کامل به حصول اشیاء پیشنهاد شده توسط موجودی کافی نشان داده و آنها در نظر آقای ببیج بسیار شایسته از تشویق های عمومی ، در محاکمه تعهد دشوار است.

اعطایی اولیه او را برای 1500 و او کار بر روی موتور تفاوت بزرگ که به اعتقاد او او می تواند در طول سه سال کامل آغاز شد. او مجموعه ای از برای تولید موتور با :

... شش به دستور تفاوت ها ، هر یک از بیست و اماکن ارقام ، در حالیکه اول سه ستون را داشته اند هر نیم دوجین شخصیت های اضافی.

چنین موتور به راحتی می شده است که قادر به محاسبه تمام جداول که د Prony محاسبه شده بود ، و آن را به یک چاپگر برای چاپ کردن نتایج به طور خودکار در نظر گرفته شده بود. با این حال ساخت و ساز اقدام کندتر از حد انتظار بوده است. یدلایمخیرات 1827 با هزینه های اخذ شده از دست.

سال 1827 سال فاجعه برای ببیج بود ؛ پدرش ، همسر و دو فرزند خود را که همه فوت سال است. او سلامت خود راه داد و به او در این قاره سفر توصیه شده است. پس از سفر او در اواخر یدلایمخیرات 1828 بازگشته است. تلاش بیشتر برای به دست آوردن حمایت دولت سرانجام در دوک ولینگتون ، صدراعظم از خزانه داری و سایر اعضای دولت دیدار و بازرسی از ببیج کار برای خود منجر شد. یدلایمخیرات 1830 فوریه توسط دولت ، پرداخت و یا وعده داده شده بود به پرداخت ، نسبت به 9000 پروژه می باشد.

در سال 1830 ببیج تأملاتی در تاریخ علم انحطاط در انگلستان منتشر شده است ، یک کار جنجال برانگیز است که در شکل گیری منجر شده است ، یک سال بعد ، بریتانیا از انجمن برای پیشرفت علم. در سال 1834 منتشر ببیج کار قدرتمند خود را در اقتصاد ماشین آلات و Manufactures که او در آن یک فرم پیشنهاد اولیه از آنچه امروز ما تماس بگیرید پژوهش عملیاتی.

در سال 1834 که در آن کار بر روی موتور تفاوت متوقف شد. در آن زمان ، دولت را به 17000 پروژه و ببیج 6000 قرار داده بود ، از پول خود قرار داده است. به مدت هشت سال 1834 - 1842 دولت را ندارد که آیا تصمیم به ادامه پشتیبانی کنند. در سال 1842 تصمیم به ادامه نه توسط دولت رابرت پوست میوه گرفته شده است. Dubbey در می نویسد :

ببیج به حال به هر دلیل در مورد درمان خود توسط دولت های پی در پی احساس aggrieved. آنها را درک امکانات وسیع از کار خود را شکست خورده بود ، نادیده گرفته میشوند مشاوره از معتبر ترین دانشمندان و مهندسان ، به مدت هشت سال قبل از رسیدن به یک تصمیم در مورد موتور تفاوت procrastinated ، انگیزه او را اشتباه گرفته و فداکاری های او ساخته شده ، و... نتوانست او را از تهمت ، تمسخر عمومی و محافظت می کند.

توسط یدلایمخیرات 1834 ببیج نقاشی اولین ماشین تحلیلی به اتمام بود ، جد از کامپیوتر مدرن الکترونیکی است. کار او تفاوت در موتور او را به یک ایده بسیار پیچیده منجر شده بود. با وجودی که این موتور تحلیلی فراتر از نقشه جزئیات پیشرفت هرگز از آن قابل ملاحظه ای در اجزای منطقی شبیه به یک کامپیوتر در روز ارائه دهد. ببیج پنج مولفه شرح منطقی ، ذخیره ، آسیاب ، کنترل ، ورودی و خروجی. فروشگاه حاوی :

... تمام متغیرهایی که پس از عمل جراحی ، و همچنین همه کسانی است که مقادیر را از نتایج عملیات دیگری بوجود آمده بود.

آسیاب آنالوگ از پردازنده در یک کامپیوتر مدرن است و مکان :

... به که مقادیر مورد به عمل بر همیشه خرید.

کنترل بر روی دنباله ای از عملیات اجرا شده بود توسط Jacquard دستگاه بافندگی دستگاه را تایپ کنید. این به کارت های منگنه شده و کارت های منگنه شده عمل شد شامل برنامه های خاص برای کار :

هر مجموعه ای از کارت های ساخته شده برای هر فرمول قرار است در هر زمان و در آینده دوباره حساب را با هر فرمول ثابت ممکن است لازم باشد.

بنابراین ماشین تحلیلی خواهد کرد کتابخانه خاص خود را داشتن. هر مجموعه ای از کارت های یک بار ساخته شده قرار است در هر زمان و تکثیر محاسبات برای اولین بار است که آن را ترتیب داده بود.

فروشگاه یدلایمخیرات 1000 برگزار شد به هر یک از اعداد 50 رقم است ، اما ببیج طراحی موتور تحلیلی به طور موثر به ذخیره سازی نامحدود. این داده ها توسط خروجی به کارت های پانچ شده که می تواند دوباره می شود در مرحله بعد در صورت نیاز دفعات بازدید : انجام شد. ببیج تصمیم گرفت ، با این حال ، نه به دنبال پشتیبانی از دولت پس از تجارب خود را با موتور تفاوت.

ببیج تورین در سال 1840 تعداد بازدید و افکار خود را با ریاضیدانان وجود دارد از جمله Menabrea بحث شده است. در طول مدتی که ببیج 's، Menabrea جمع آوری تمام مواد لازم برای توصیف ماشین تحلیلی و او در این یدلایمخیرات 1842 اکتبر منتشر شده است. بانوی ایدا لاولیس ترجمه Menabrea 'ثانیه مقاله به زبان انگلیسی و ارسال یادداشت ، بطور قابل توجهی گسترده تر از خاطرات اصلی. این در سال 1843 منتشر شد و شامل :

... elaborations در نقاط ساخته شده توسط Menabrea ، همراه با برخی از برنامه های پیچیده خود ، پیچیده ترین از این که یکی به منظور محاسبه دنباله ای از اعداد برنولی.

هر چند هرگز ساخته شده ببیج عملیاتی ، کامپیوتر مکانیکی ، مفاهیم طراحی او بوده اند و به تازگی ثابت شده درست مانند یک کامپیوتر به شرح زیر ببیج 'sضوابط طراحی خود ساخته شده است. او در سال 1851 نوشت : (نگاه کنید) :

نقاشی از ماشین تحلیلی شده اند به طور کامل در هزینه خودم ساخته شده است : نهاد من یک سری آزمایش های طولانی مدت به منظور کاهش هزینه ساخت و ساز خود را به محدودیت های که ممکن است در درون من می توانم خودم را به معنای تحمل به عرضه خواهد شد. من در حال حاضر به صرفنظر کردن از ضرورت ساخت و ساز خود استعفا داد...

با وجود این اظهارات گذشته ، ببیج هرگز کاملا از دادن امیدواریم که که ماشین تحلیلی خواهد بود در سال 1864 ساخته شده است به نوشتن در :

... اگر من برای زنده ماندن برخی از چند سال دیگر ، ماشین تحلیلی هم برقرار خواهد بود...

پس از مرگ ببیج یک کمیته که اعضای آن شامل Cayley و Clifford بود ، توسط انجمن بریتانیایی منصوب :

... به گزارش پس از عملی شدن طرح ، ثبت شده است که نظر خود را تحقق موفقیت آمیز آن عصر ممکن است در طول تاریخ از محاسبه به همان اندازه که از به یاد ماندنی را با مقدمه ای از انساب علامت...

این دست کم گرفتن است. ساخت و ساز از کامپیوترهای مدرن ، منطقا مشابه با طراحی ببیج است ، تغییر کرده باشد تمام ریاضیات است و حتی اغراق آمیز به آنها می گویند که تغییر کرده باشد تمام دنیا.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland