ریاضیدانان

خط بار عکس پول تمبر طرح جستجو

John Crank

تاریخ تولد:

محل تولد:

تاریخ مرگ:

محل مرگ:

6 Feb 1916

Hindley, Lancashire, England

ارائه
توجه -- ترجمه خودکار از نسخه انگلیسی

جان کرانک دانشجوی لورنس براگ و داگلاس Hartree در دانشگاه منچستر (1934-38) ، جایی که او درجه کارشناسی اعطا شد و کارشناسی ارشد و بعد از آن (1953) D.Sc. پس از جنگ کار در پرتابه شناسی او یک فیزیکدان ریاضی در Courtaulds اساسی پژوهش و آزمایشگاه 1945 - 1957 و استاد ریاضیات در دانشگاه Brunel بود (که در آغاز Brunel کالج در Acton) 1957 - 1981. کار عمده او در راه حل عددی معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزئی و به ویژه ، حل مسائل انتقال حرارت. در چنین 1940s محاسبات ساده را در میز ماشین آلات مکانیکی انجام شده است. کرانک اعلام کرد که به "سوختگی یک تکه از چوب" عددی بعد از یک هفته می تواند به نقل از گرفتن است.

جان کرانک است بهترین کار خود را برای همکاری مشترک با فیلیس Nicolson در معادله حرارت ، جایی که راه حل Ù مستمر (x ، Ŧ) مورد نیاز است که به صدق دوم سفارش معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزئی شناخته شده

Ŧ Ù -- Ù xx = 0

برای Ŧ> 0 ، به عنوان شرط اولیه شکل Ù (x ، 0) = f (x) x برای همه واقعی. آنها روشهای عددی در نظر گرفته است که پیدا کردن راه حل تقریبی در شبکه از ارزش های ایکس و Ŧ ، جایگزین Ŧ Ù (x ، Ŧ) و Ù xx (x ، Ŧ) توسط approximations اختلاف محدود است. یکی از ساده ترین مواردی که به وسیله تعویض LF ریچاردسون در سال 1910 پیشنهاد شد. ریچاردسون 'ثانیه yielded روش حل عددی که بسیار آسان بود برای انجام محاسبات ، اما افسوس عددی ناپایدار بود و در نتیجه غیر قابل استفاده. تا بی ثباتی طولانی محاسبات عددی انجام شده توسط کرانک ، Nicolson و دیگران انجام شد به رسمیت شناخته نشده بود. میل لنگ و Nicolson 'ثانیه روش ، عددی است که پایدار است ، نیاز به راه حل یک سیستم بسیار ساده از معادلات خطی (سیستم) tridiagonal در سطح هر زمان.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland