ریاضیدانان

خط بار عکس پول تمبر طرح جستجو

Ladislaus Josephowitsch Bortkiewicz

تاریخ تولد:

محل تولد:

تاریخ مرگ:

محل مرگ:

7 Aug 1868

St Petersburg, Russia

15 July 1931

Berlin, Germany

ارائه
توجه -- ترجمه خودکار از نسخه انگلیسی

Ladislaus (یا ولادیسلاو) Bortkiewicz 'ثانیه جوزف Ivanowitsch Bortkiewicz پدر و مادر او ، هلن فون Rokicka شد. خانواده بودند از تبار لهستانی. جوزف Bortkiewicz آمدند از اشراف روسی. او مردی نظامی با رتبه سرهنگ شده بود اما او استاد توپخانه و ریاضیات تدریس شد. در واقع او می نویسد تعداد متون آموزش ابتدایی در ریاضیات ، اقتصاد و امور مالی. Ladislaus قطعا منافع علمی پدر را تحت تاثیر قرار گرفت.

Bortkiewicz قانون مورد مطالعه در سنت پترزبورگ ، فارغ التحصیل در سال 1890 و سپس برای تحصیل در اقتصاد سیاسی و آمار را برای یک سال کار کارشناسی ارشد. او در استراسبورگ 1891 - 1892 مورد مطالعه و سپس در Göttingen تحت Lexis در سال 1892 ، رفتن بر روی هم در وین و لایپزیگ مطالعه است. پس از تسلیم پایان نامه ، او را به عنوان دکترا در سال 1893 از Göttingen اهدا شد.

پس از سخنرانی در آمار و علم actuarial 1895 - 1897 به عنوان یک privatdozent در استراسبورگ ، او به سنت پترزبورگ رفت و در آنجا کارمند در اداره راه آهن از یدلایمخیرات 1897 تا 1901 بود. با این حال ، در این زمان او به زندگی دانشگاهی بازگشت و تدریس آمار از یدلایمخیرات 1899 تا یدلایمخیرات 1900 دسامبر در سالن سخنرانی عمومی Alexandrowskii. سپس در سال 1901 او به عنوان استاد فوق العاده ای از آمار در دانشگاه برلین منصوب شد. Bortkiewicz استاد عادی از آمار و اقتصاد سیاسی در دانشگاه برلین در سال 1920 تبدیل شد و او را صرف بقیه عمر او وجود دارد. استدلال با تأسف شاخص امار شناس ایتالیایی ، که Bortkiewicz دزدی ادبی از متهمان ، منجر به قسمت ناراضی در نزدیکی پایان عمر Bortkiewicz است.

Bortkiewicz مشغول به کار در تاریخ ریاضی آمار و نرم افزارهای کاربردی برای actuarial علم و اقتصاد سیاسی. آثار او در علم actuarial تا حد زیادی با جداول مرگ و میر بود نگران است. او امید به زندگی در افزایش جمعیت مورد بررسی قرار و نشان داد در سال 1893 ، بر خلاف آنچه قبلا معتقد بودند ، که امید به زندگی در چنین جمعیت فقط می تواند خود را از جداول محاسبه می شوند : مرگ و میر بوده و تابعی از نرخ تولد مشاهده شد و میزان مرگ و میر نیست. او در میزان مرگ و میر به چاپ دوباره در انتشار یدلایمخیرات 1904 و 1911 در آنجا به بررسی روش مقایسه میزان مرگ و میر.

خوب ، در ، استدلال میکند که باید به توزیع پواسون شده اند به نام فون توزیع Bortkiewicz. Bortkiewicz در قانون اعداد کوچک علاقه مند شد و او با استفاده از ضریب انشعاب س ، deducing انتظار و انحراف استاندارد. این جنبه از پژوهش Bortkiewicz در جزییات در مورد مطالعه است. او منتشر شده کار قانون اعداد کوچک در سال 1898. او در این اولین بار بود به یاد داشته باشید که وقایع را با بسامد کم را در یک جمعیت بزرگ به دنبال یک توزیع پواسون حتی زمانی که از رویدادهای احتمالات متنوع است. Gumbel می نویسد در :

مثال قابل توجه تعدادی از سربازان کشته شده توسط ضربات در هر اسب در هر سال سپاه ارتش پروس بود. چهارده تن از سپاه ، برای هر یک از بیست سال مورد بررسی قرار گرفت. برای بیش از نیمی از سپاه ، در رابطه با ترکیب وجود نداشت مرگ ناشی از ضربات اسب ؛ برای ترکیب دیگر تعداد مرگ و میر در بازه زمانی حداکثر چهار. احتمالا خطر ابتلا به اسب کشنده ضربات بیش از سال و سپاه متنوع ، رتبهدهی نشده است توزیع بیش از همه بود و خوبی که در یک توزیع پواسون می ¬ شود.

ما همچنین به ذکر است که Bortkiewicz مشغول به کار در اقتصاد سیاسی. او در اینجا مورد بررسی قرار تئوری مارکس سود و قیمت ها. او نشان داد که بی ثباتی در استدلال مارکس وجود داشته است و تغییر طرح مارکس آن را سازگار. Schumpteter می نویسد در :

با دور [Bortkiewicz 's] مهم ترین دستاورد تجزیه و تحلیل خود را از چارچوب نظری در نظام وابسته به کارل مارکس ، خیلی ، بهترین کاری همیشه بر روی آن نوشته شده است ، و اتفاقا ، در دیگر منتقدان آن است. شاهکار مشابه مقاله خود را بر روی تئوری های اجاره از Rodbertus و مارکس است.

نواحی دیگر که به Bortkiewicz اعمال روش های آماری خود را شامل رادیواکتیویته (1913) ، آمار سفارش و نرم افزارهای کاربردی برای مطالعات قانونی دارد.

Bortkiewicz انتقاد از رویکرد کارل پیرسون به آمار بود. او ادعا کرد که فرمولهای تولید پیرسون برای مطابقت با نتایج مشاهده شد اما با هیچ استدلال نظری. این ، مدعی Bortkiewicz شد ، بی ارزش. کینز با این حال می شود از طرف دیگر هنگامی که او در استدلال خود در رسالهای احتمال (1921) نوشته است :

... Bortkiewicz دریافت نمی کند کمتر به عنوان مبهم وی در حرکت می کند. استدلال ریاضی مناسب است و اغلب به اندازه کافی درخشان. اما آنچه در آن است همه واقعا در مورد ، و آن را واقعا به چه مقدار ، و چه مکان هستند ، به طرز روز افزونی به perplexing تصمیم می گیرید.

Sheynin می نویسد در :

Bortkiewicz یکی از نمایندگان اصلی "مسیر قاره" در آمار ریاضی و کاربرد آن در آمار بود ، اما او نداده جزوه و مقالات ، و دانشمند آلمانی در حاشیه تنها آثار او مورد توجه قرار گرفت. او به یک مدرسه ایجاد کنید...

با وجود نوشتن هیچ جزوه و مقالات ، Bortkiewicz نوشتن کتاب بود و او بیش از 100 مقاله نوشت : (برخی بسیار طولانی) است که در فهرست شده اند. He wrote almost exclusively in German and his works :

... توسط عقاید مستقل هستند... ها ، کسر خیلی دقیق و مفصل از مراجع حوزه بین المللی است. در عین حال ، جامع بودن و نه به همراه خلاصه ، آنها خواندن را سخت.

Bortkiewicz دریافت بسیاری از جمله افتخارات عضویت در آکادمی علوم سوئد ، رویال جامعه آماری ، آماری در آمریکا و انجمن بین المللی موسسه آماری.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland