ریاضیدانان

خط بار عکس پول تمبر طرح جستجو

Louis Victor Pierre Raymond duc de Broglie

تاریخ تولد:

محل تولد:

تاریخ مرگ:

محل مرگ:

15 Aug 1892

Dieppe, France

19 March 1987

Paris, France

ارائه
توجه -- ترجمه خودکار از نسخه انگلیسی

لویی دوبروی 'ثانیه پدر بود ویکتور ، دوک دوبروی ، و مادرش Pauline d' Armaillé شد. لویی در Lyceé Janson د Sailly در پاریس مورد مطالعه از اتمام آموزش در مدرسه متوسطه خود را در سال 1909. در این مرحله ، او شغلی در علم در ذهن مجسم کردن نیست ، اما در گرفتن مطالعات ادبی در دانشگاه علاقه مند. او در دانشگاه سوربن پاریس وارد گرفتن دوره در تاریخ ، قصد خود را برای کار در خدمت دیپلماتیک کنند. در سن 18 سالگی با درجه هنر فارغ التحصیل شد اما او در حال حاضر تبدیل شده است که علاقمند به ریاضیات و فیزیک. پس از یک موضوع پژوهشی در سابقه انتخابی او اختصاص داده ، پس از به شدت نگران کننده ای در مورد تصمیم گیری ، برای تحصیل در رشته فیزیک نظری مطالعه است.

دوبروی در سال 1913 او لیسانس علوم És اهدا شد اما قبل از این کار خود را به حال پیشرفت بسیار بیشتر از جنگ جهانی اول را شکست. در طول جنگ دوبروی خدمت در ارتش. او به بخش تلگراف بدون سیم برای تمام جنگ وصل بود و خدمت در ایستگاه در برج ایفل. در طول سال های جنگ این همه اوقات فراغت خود را تفکر در مورد مشکلات فنی صرف شده است. او توضیح داد که چگونه او پس از جنگ به فیزیک ریاضی جذب آن شد (نگاه کنید به عنوان مثال) :

هنگامی که در سال 1920 از سر من مطالعات من... آنچه مرا مجذوب... به فیزیک نظری بود... رمز و راز است که در آن ساختار ماده و تابش بود شدن بیشتر و بیشتر به عنوان enveloped عجیبی از مفهوم کوانتومی که توسط پلانک در سال 1900 در تحقیقات خود پرداخت را به تابش جسم سیاه ، بیشتر روزانه به تمام فیزیک نفوذ معرفی شده است.

با توجه کردن پژوهش در فیزیک ریاضی ، دوبروی با این وجود حفظ منافع در فیزیک تجربی. برادرش موریس دوبروی بود که در آن زمان انجام کار تجربی در پرتو ایکس و این ثابت قابل توجه را به دوبروی در طول چند سال اول 1920s که در طی آن او به خاطر دکترای خود کار کرده است. تز دکترای دوبروی 'sRecherches جنوبی در théorie پردازنده quanta (تحقیقات در تئوری کوانتوم) از یدلایمخیرات 1924 به جلو می شود این تئوری امواج الکترون ، بر اساس کار انیشتین و پلانک. این نظریه پیشنهاد شده است که برای او بهتر است شناخته می شود ، یعنی ذرات موج نظریه دوگانگی ماده است که خواص هر دو از ذرات و امواج.

در کلاس درس دوبروی داد به مناسبت هنگامی که جایزه نوبل را در سال 1929 دریافت کرد او توضیح داد که در پس زمینه به ایده های موجود در تز دکترای خود (نگاه کنید به عنوان مثال) :

سی سال پیش ، فیزیک را به دو اردوگاه تقسیم شده بود :... فیزیک ماده ، بر اساس مفهوم است که ذرات و اتمها را به اطاعت از قوانین مکانیک کلاسیک نیوتنی تصور شد ، و فیزیک از تابش اشعه ، بر اساس ایده انتشار موج در محیط فرضی مستمر ، اتر درخشان و الکترومغناطیسی. اما این دو سیستم از فیزیک می توانند از یکدیگر جدا نشده باقی می ماند : آنها مجبور به توسط فرمول یک نظریه از تبادل انرژی بین ماده و پرتو و متحد باشد. ... در تلاش برای آوردن دو سیستم از فیزیک با یکدیگر ، در واقع نتیجه گیری رسیده بودند که نه درست بود و نه حتی در زمانی که مجاز به تعادل انرژی بین ماده و تابش پلانک کاربردی...... به عهده گرفت... که منبع نور... تابش ساطع خود را در برابر و به مقدار محدود -- در quanta. موفقیت پلانک 'ایده ثانیه توسط عواقب جدی همراه بوده است. اگر نور در quanta صادر شده است ، باید آن را ، نه یک بار صادر شده ، دارای ساختار گلبول؟ ... عیسی و پوانکره [نشان داد] که اگر حرکت ذرات ماده در یک منبع نور صورت گرفت با توجه به قوانین مکانیک کلاسیک ، سپس درست از قانون تابش جسم سیاه ، پلانک 'ثانیه قانون است ، نه می تواند بدست می آید.

در طی مصاحبه ای در سال 1963 توضیح داد که چگونه دوبروی ، با توجه به سابقه و هدف فوق ، اکتشافها ، خود دست پیدا کرد در مورد :

همانطور که در مکالمات من با برادرم که ما همیشه در نتیجه گیری رسید که در مورد پرتوهای ایکس یکی بود هر دو امواج و corpuscles ، بنابراین ناگهان --... آن را در تابستان 1923 دوره خاص بود -- من فکر کردم که یکی به حال برای تمدید این دوگانگی را به ذرات ماده ، به خصوص به الکترونها. و متوجه شدم که ، در یک طرف ، همیلتون -- ژاکوبی نظریه تا حدودی در آن مسیر اشاره کرد ، زیرا می تواند به ذرات اعمال می شود و ، علاوه بر این ، نشان دهنده آن اپتیک هندسی ؛ در طرف دیگر ، در یکی از پدیده های کوانتومی obtains کوانتومی اعداد ، که به ندرت در مکانیک در بر داشت ، اما بسیار اتفاق می افتد غالبا در پدیده های موجی و در همه مشکلات برخورد با حرکت موج.

طبیعت موجی از الکترون تجربی در سال 1927 بود توسط CJ Davisson ، هیپوتیروئیدی Kunsman و LH Germer در ایالات متحده تایید شده و توسط پزشک تامسون (JJ پسر تامسون) در آبردین ، اسکاتلند. نظریه دوبروی از امواج ماده الکترون بعدا توسط شرودینگر ، دیراک و دیگران استفاده شد به منظور توسعه مکانیک موجی.

او پس از دکترا ، دوبروی باقی مانده در دانشگاه سوربن جایی که او به مدت دو سال تدریس ، تبدیل شدن به استاد فیزیک نظری در آنری پوانکره موسسه در سال 1928. یدلایمخیرات 1932 از او نیز استاد فیزیک نظری در Faculté علوم پردازنده در دانشگاه سوربن. دوبروی آنجا تدریس می شود تا زمانی که در سال 1962 بازنشسته شد. از 1944 ، او عضو دفتر Longitudes پردازنده بود. در سال 1945 او مشاور به کمیساریای انرژی اتمی فرانسه تبدیل شد.

بزرگترین افتخار او بود که جایزه نوبل را در سال 1929 اهدا شده است. در حال حاضر فوق از سخنرانی اش داده در مراسم اهدای جایزه به نقل از. اجازه بدهید ما بیشتر از متن سخنرانی (نگاه کنید به عنوان مثال) :

بنابراین من در زیر ایده کلی است که هدایت تحقیقات من وارد : برای ماده ، تا آنجا که تنها برای تابش ، در نور خاص ، ما باید در یکی معرفی و زمان همان مفهوم ذره و مفهوم موج. به عبارت دیگر ، در هر دو مورد ما باید به وجود corpuscles همراه با امواج فرض. اما corpuscles و امواج را نمی توان مستقل ، از آن زمان ، با توجه به بور ، به آنها مکمل یکدیگر هستند ؛ در نتیجه باید امکانپذیر باشد برای ایجاد همسانی میان برخی از حرکت گلبول و انتشار موج است که با آن همراه است.

پس از دریافت جایزه نوبل در سال 1929 مشغول به کار دوبروی در مکانیک موجی پسوند. در میان بسیاری از نشریات در مورد موضوع های او منتشر شده کار بر روی نظریه دیراک از الکترون ، در نظریه جدید نور ، در Uhlenbeck 'ثانیه از نظریه اسپین ، در برنامه های کاربردی و مکانیک موج به فیزیک هسته ای است. او نوشت : حداقل twenty - پنج کتاب از جمله Ondes همکاران mouvements (امواج و حرکات) (1926) ، لا mécanique ondulatoire (مکانیک موج) (1928) ، امتحانی unë d' تفسیر causale همکاران غیر linéaire د لا mécanique ondulatoire : در théorie د لا دو راه حل (1956) ، مقدمه در théorie nouvelle à پردازنده particules د م ژان پیر Vigier همکاران د Seš collaborateurs (1961) ، نقد اتود پردازنده پایگاههای د تفسیر l' actuelle د لا mécanique ondulatoire (1963). سه کتاب ذکر شده را در ترجمه های انگلیسی به صورت غیر خطی منتشر شده بودند ، مکانیک موج : تفسیر علی (1960) ، مقدمه ای بر تئوری Vigier ذرات ابتدایی (1963) ، و تفسیر فعلی مکانیک موج : مطالعه انتقادی (1964) .

او نوشت : آثار بسیاری از مردمی که در نشان دادن علاقه خود را در پیامدهای فلسفی فیزیک مدرن ، از جمله ماده و نور : فیزیک جدید (1939) ؛ انقلاب در فیزیک (1953) ؛ فیزیک و Microphysics (1960) ، و دیدگاه های جدید در فیزیک ( 1962).

در سال 1933 ، دوبروی به علوم Académie پردازنده انتخاب شده بود تبدیل به دائم وزیر علوم ریاضی در سال 1942. Académie خود را به او اعطا آنری پوانکره مدال در سال 1929 من و آلبرت از موناکو جایزه در سال 1932. افتخاری دیگر که به او جایزه Kalinga که توسط یونسکو در سال 1952 به او اهدا شد به خاطر تلاش هایش در جهت درک فیزیک مدرن توسط عموم مردم قرار گرفت. ملی فرانسه مرکز پژوهش های علمی به او اهدا مدال طلای خود را در سال 1956. افتخارات بیشتر شامل اعطای صلیب بزرگ لژیون d' Honneur و بلژیک ساخته شده از او یک مامور از سفارش از لئوپولد. او دکترای افتخاری از دانشگاههای ورشو ، بخارست ، آتن ، لوزان ، کبک دریافت کرده اید ، و بروکسل. او را به عضویت افتخاری دانشکده انتخاب شد و هجده آموخته جوامع در اروپا ، هند ، و ایالات متحده است.

دوبروی خود را به عنوان توضیح :

... داشتن خیلی بیشتر حالت ذهن نگرشگر خالص تر از experimenter یا مهندس ، با محبت به ویژه نمایش کلی و فلسفی... .

پرسش مرکزی در زندگی دوبروی بود که آیا طبیعت آماری فیزیک اتمی منعکس کننده جهل از تئوری زمینه ای و یا چه شده است همه آمار هایی که می توان شناخته شده است. برای بیشتر عمر خود را به اعتقاد او اگر چه سابق به عنوان پژوهشگر جوان او در ابتدا اعتقاد داشت که آمار عدم جهل ما بود. شاید جای تعجب ، او به این نمایش در اواخر عمر خود را بیان کرد که بازگشت :

... تئوری های آماری مخفی کردن واقعیت به طور کامل تعیین و اثبات پذیر است که متغیرهای پشت دوری کردن از روش تجربی ما است.

اجازه بدهید زندگی نامه خود را با ادای احترام توسط سی دابلیو Oseen ، رئیس کمیته نوبل فیزیک را از آکادمی سلطنتی علوم سوئد به پایان پرداخت دوبروی با ما :

هنگامی که بسیار جوان شما خودتان را به چالش ها خشمگین دور عمیق ترین مشکل در فیزیک می سوزاندند. شما به حال جسارت به ادعا ، بدون هر گونه حمایت از این واقعیت شناخته می شود ، که ماده بود ، نه تنها ماهیت گلبول ، بلکه طبیعت موج. آزمایش آمد و بعدها تاسیس صحت نظر شما. شما با شکوه تر از قبل نام ، قرن ها با افتخار تاج گذاری پوشانده شده است.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland