ریاضیدانان

خط بار عکس پول تمبر طرح جستجو

Jorgen Pedersen Gram

تاریخ تولد:

محل تولد:

تاریخ مرگ:

محل مرگ:

27 June 1850

Nustrup (18 km W of Haderslev), Denmark

29 April 1916

Copenhagen, Denmark

ارائه
توجه -- ترجمه خودکار از نسخه انگلیسی

Jørgen گرم 'ثانیه پدر ، Peder Jørgensen گرم ، یک کشاورز و مادرش ماری بود مریم مجدلیه Aakjaer. پس از اتمام دو بخش آموزش در مدرسه ابتدایی خود را ، Jørgen ریبه Katedralskole مدرسه متوسطه در سال 1862 وارد شده باشد. او در سال 1868 فارغ التحصیل شد و تحصیلات دانشگاهی خود را آغاز کرد.

گرم در سال 1873 فارغ التحصیل شده با درجه کارشناسی ارشد در ریاضیات. این مدرک بود از سطح بالاتر از حال حاضر بریتانیا / در آمریکا درجه کارشناسی ارشد و بیشتر در تعادل با امروز بریتانیا / در آمریکا (Ph.D.) گرم اولین مقاله مهم منتشر شده ریاضیات خود را به حال قبل از او فارغ التحصیل شد. این کار بر روی جبر مدرن است که برای اولین بار در Tidsskrift برای Mathematik ظاهر شد ، اما سال 1874 بود ، منتشر گرم حساب فولر از مواد مشابه در فرانسه. این نسخه در Mathematische Annalen فولر تحت عنوان جنوبی quelques théorèmes fondamentaux د l' algebre مدرن ظاهر شد. این کار ارائه شده ساختار ساده و طبیعی برای ناوردایی نظریه.

در سال 1875 گرم به عنوان معاون در شرکت بیمه Hafnia منصوب شد. در حدود همان زمان او شروع به کار بر روی یک مدل ریاضی از مدیریت جنگل. ما به جزئیات بیشتر ، در زیر این علاقه که در باکتریهای گرم پس از تحقیق را برای سالهای زیادی. کار خود را در Hafnia شرکت بیمه پیشرفت خوبی برخوردار است و به زودی او به نقش ارشد در شرکت ارتقا یافت. با این وجود کار او برای شرکت بیمه او را به رهبری بازگشت به تحقیق ریاضی. او شروع به کار بر روی احتمال و آنالیز عددی ، دو مبحث کاربردهای عملی آنها در روز کار خود را به روز در محاسبه بیمه ساخته شده مهم است که او را مطالعه کنند.

حرفه ای ریاضی گرم بود ، همیشه یک توازن بین ریاضیات خالص و نرم افزار بسیار کاربردی با موضوع دارد. ما قبلا ذکر شده به این برنامهها بسیار عملی را به جنگل که به او ادامه داد : در این زمان مطالعه ، و کار او در احتمالات و تجزیه و تحلیل عددی شامل هر دو نظریه و کاربرد آن در وضعیت های بسیار عملی است. او یک مقاله بر روی این موضوع ها در بسط سری تعیین شده توسط این روش حداقل مربعات منتشر شده و برای این کار او به درجه ای از دکتر علم در سال 1879 اهدا شد. این درجه ، معادل امروز D.Sc. بریتانیا است ، در سطح بالاتر از دکترا. گرم بعد از انتشار این کار در مجله für Mathematik و اثبات آن به اهمیت اساسی باشد در طراحی و توسعه نظریه معادلات انتگرال.

برای گرم مهم در سال 1879 در چهار چوب دیگر ، برای در 30 سپتامبر همان سال ، او ازدواج کرده Dorthe Sørensen ماری که دختر آهنگر بود. همچنین در سال 1879 به چاپ دوم گرم از او چهار مقاله در جنگل که همه در همه مجلات جنگلداری دانمارکی ظاهر شد. اولین بار در سال 1876 ظاهر شده بود ، یک سال پس از شروع به این تحقیق ، و آن را یک مدل ریاضی برای maximising سود در مدیریت جنگل ارائه شده. کاغذ دانمارکی نوشته شد و نتوانست به خارج از کشور خودش متوجه شده باشد. در حقیقت گرم برای این کار است که او سزاوار اما به رسمیت شناختن بین المللی به دست اورد هرگز محققان آلمانی ، غافل از مشارکتهای شما گرم است ، نتایج خود را بر روی همین مشکلات منتشر شده است. است شک کمی وجود دارد که شرایط کاری آنها بود بسیار کمتر رضایت بخش تر از گرم 'sرتبهدهی نشده است ، زیرا به آسانی در دسترس بود آن بود که آلمانی ها و نه گرم به دست اورد که شهرت بین المللی است. گرم طولانی کار خود را در جنگل در مقالات بعد. پس از او دو کاغذ یدلایمخیرات 1879 مقالات بیشتر در سال 1883 و 1889 منتشر شده است. این اسناد شامل تحولات از مدل خود را که در جنگل او قادر شد در پرتو آزمایش را در درختان که او را بیش از چند سال انجام شده است. او در این زمینه کار کردند ، بعدها به طور گسترده ای استفاده می شود.

کار گرم در احتمالات و محاسبات عددی او را به طور طبیعی به مطالعه مقاله مشکلات در تئوری اعداد منجر شده است. در سال 1884 او مدال طلای موجود در جامعه Videnskabernes برای بررسی او کاغذ از تعداد اعداد اول کمتر از عدد داده شده است که او در مجله جامعه منتشر شد. گرم بود با Meissel در این موضوع مکاتبه و در سال 1885 Meissel سفر به دانمارک و ملاقات با گرم است. این یدلایمخیرات 1885 بود که کار خود را در Meissel تعداد اعداد اول کمتر از 10 9 به چاپ دو تا به حال زیاد در مورد موضوع صحبت کنید. گرم نیز در تابع زتای ریمان کار کرده است. Zeuthen می نویسد در :

زیرکی او با هم و آموزش مهارت های علمی و عملی خود را با کمکهای خود را به ریاضیات محض و کاربردی بسیار مهم است.

اگرچه او ادامه داد : برای Hafnia شرکت بیمه کار در نقش های بیشتر و بیشتر ارشد ، گرم خود را به شرکت بیمه خود ، Skjold شرکت بیمه ، در سال 1884 تاسیس شد. او مدیر این شرکت از تاسیس آن تا سال 1910 بود. از 1895 تا 1910 گرم نیز اجرایی Hafnia شرکت بیمه. همسر یدلایمخیرات 1895 آوریل 9 گرم 'sDorthe درگذشت. گرم ازدواج دوباره تنها بیش از یک سال بعد در یدلایمخیرات 1896 مه 15 ، همسر دوم خود می شود اما Birgitte هنسن. از 1910 تا زمان مرگش در سال 1916 گرم رئیس شورای بیمه دانمارکی بود. این کار را از طریق خود را برای شرکت های بیمه که گرم شد نزدیک به یک ریاضیدان دانمارکی ، Thorvald Thiele ، که به عنوان یک actuary مشغول به کار شد.

با وجود نمی ریاضیات تدریس در دانشگاه و در نتیجه هیچکدام از دانش آموزان با داشتن هرگز ، گرم هنوز موفق به نفوذ نسل بعدی ریاضیدانان دانمارکی در یک راه بسیار مثبت است. او اغلب در دانمارک ، انجمن ریاضی سخنرانی ، او سردبیر Tidsskrift برای Mathematik 1883 - 1889 بود ، و او نیز مورد بررسی مقالات نوشته شده به زبان دانمارکی برای über Jahrbuch جان Fortschritte der Mathematik.

گرم افتخاری برای مقالات ریاضی خود را با وجود در اصل ریاضیدان آماتور دریافت کرد. جامعه Videnskabernes خود را به او مدال طلا در سال 1884 اعطا شده بود قبل از او عضو بود ، اما در سال 1888 او با انتخاب شدن به عنوان افتخار جامعه بود. او غالبا با حضور جلسات جامعه و چاپ شده در مجلات جامعه است. برای سال های بسیاری از او خزانه دار انجمن Videnskabernes شد.

گرم است گرم بهترین راه حل برای به یاد اشمیت - orthogonalisation که روند ساخت یک مجموعه متعامد از یکی از مستقل است. او با این حال نمی اول برای استفاده از این روش. فرایند به نظر می رسد ناشی از لاپلاس و آن را در اصل توسط کوشی در سال 1836 استفاده شد.

مرگ او در گرم و نه خیلی عجیب و غمگین راه ملاقات کرد. او در راه رفتن به نشست جامعه Videnskabernes بود که او به عنوان محو و تار شده و به قتل توسط یک دوچرخه. او sixty و پنج سال سن داشت هنگامی که مرگ خود را در این حادثه غم انگیز است دیدار کرد.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland