ریاضیدانان

خط بار عکس پول تمبر طرح جستجو

Marie Georges Humbert

تاریخ تولد:

محل تولد:

تاریخ مرگ:

محل مرگ:

7 Jan 1859

Paris, France

22 Jan 1921

Paris, France

ارائه
توجه -- ترجمه خودکار از نسخه انگلیسی

ژرژ Humbert پدر و مادرش می دانست هرگز از او یتیم بود که او بسیار جوان است. او از طرف پدر و مادربزرگ خود را در Franche - کنت آورده شد که در آن پدر بزرگ خود را صنعتگر بود. پدربزرگ و مادربزرگ او خبر ژرژ به کالج Oratorian از Juilly که تبدیل به یک شاگرد شبانه روزی وجود دارد. او آثار کلاسیک در کالج مورد مطالعه ، سپس او را به مطالعه و تحصیل در استانیسلاس کالج در پاریس رفت. او از این دانشگاه فارغ التحصیل شد و در سال 1877 ، برای اولین بار ورود به اکول نرمال Supérieur و هفتم برای ورود به École Polytechnique در آن سال قرار داده شد. او تصمیم گرفت École Polytechnique و بعد از فارغ التحصیل شدن در جای دوم را در مهندسی معدن و École پردازنده مطالعه قرار گرفت.

پس از فارغ التحصیلی او چند سال به عنوان مهندس معدن به سر برد. اولین و موقعیت او در این ظرفیت او را در زمان به Vesoul ، اما پس از آن او به پاریس می رود که در آن ، علاوه بر کار او را به عنوان مهندس معدن ، وی به زودی به عنوان یک معلم در École Polytechnique استخدام شد و در اکول پردازنده و معادن منتقل شد.

Humbert دکترا در ریاضیات در سال 1885 برای پایان نامه خود را به دست آمده جنوبی له courbes د ژانر سازمان ملل متحد او نوشت کار مهم است کاربرد د لا théorie پردازنده fonctions fuchsiennes à l' اتود پردازنده courbes algébraiques که در سال بعد منتشر شد. کار او رسما به رسمیت شناخته شده بود که او جایزه را از Poncelet Académie علوم پردازنده در پاریس در سال 1891 اعطا شد و جایزه از انجمن ریاضی فرانسه در سال 1893.

Humbert ماری Jagerschmidt در سال 1890 ازدواج کرد و در سال بعد پسر او پیر بود متولد شد. پیر Humbert بزرگ باشد تا ریاضی دان است و در این زندگینامه بایگانی. لذت ژرژ Humbert 'sدر تولد فرزند خود بود کوتاه زندگی می کردند ، با این حال ، برای همسرش در سال 1892 درگذشت. Humbert دوباره در سال 1900 ازدواج کرد و با همسر دوم خود را با سوزان لامبرت - Caillemar به حال دو فرزند بیشتر.

در سال 1893 او به نقش رئيس جمهور از انجمن ریاضی فرانسه انتخاب شد ، و دو سال بعد ، او استاد تجزیه و تحلیل در École Polytechnique منصوب شد. در مرگ Hermite در سال 1901 ، Humbert برای پر کردن جای او در علوم Académie پردازنده انتخاب شد. در حقیقت این بود بسیار مناسب برای او ادامه داد : Hermite 'ثانیه کار در نظریه اعداد ، و آنچه بیشتر است ، بنابراین در شیوه ای بسیار موثر تولید مشارکتهای مهم بود. او تبدیل شد اردن 'ثانیه دستیار در کالج فرانسه در سال 1904 موفق به اردن' ثانیه صندلی در سال 1912.

دکترای او تمدید Clebsch 'ثانیه کار بر روی منحنی. او سپس مورد مطالعه قرار آبل 'ثانیه که کار او قرار داده توسعه یافته و به تنظیمات هندسی. به عنوان یک نتیجه مستقیم از کار خود را در مورد استفاده از توابع abelian در هندسه برای او که برنده جایزه یدلایمخیرات 1892 Académie پردازنده علوم برای کار بر روی سطوح ادوارد کومر بود. همانطور که می نویسد Costabel در :

او در نتیجه داد و غنی سازی تجزیه و تحلیل کاملی از راه حل دو سوال بزرگ تحول از توابع hyperelliptic ضرب و پیچیده است.

او همچنین ، همانطور که در بالا ذکر شد ، تمدید کار Hermite با توجه به برنامه های کاربردی را به نظریه اعداد در طول زندگی اش.

ژرژ Humbert بهتر خواهد بود امروز اگر شناخته شده منطقه از ریاضیات که او در آن مشغول به کار بود به نفع باقی مانده است. از آنجا که در حال حاضر تبدیل به تنها چیزی از کنجکاوی تاریخی به جای مسیر اصلی ریاضیات ، سهم خود را بسیار کمتر است به خوبی شناخته شده است. این کار ، با این حال ، نشان می دهد کیفیت خود را که در ریاضیات ، با وجود این ، نام خود را به نتایج به دست آمده و شناخته شده است. تا حدی این است نتیجه این واقعیت است که اگر چه او در حوزه تخصصی او دانش قابل ملاحظه ای گسترده ای از ریاضیات و نتایج کار خود را فرم و رابطه بین مناطق.

Humbert یک مرد بسیار مورد احترام بود که :

... شد قابل ملاحظه ای نه تنها در ریاضیات ، بلکه در شفافیت بیان و سطح زیر کشت با استعداد فکری. او اعمال نفوذ بزرگ و موفق شد ، با صلاحدید و بی طرفی وی ، برای تضمین احترام به اعتقادات مذهبی خود را در طول دوره برخی از خصومت نسبت به مذهب ، در محافل فرانسوی علمی است.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland