ریاضیدانان

خط بار عکس پول تمبر طرح جستجو

Derrick Norman Lehmer

تاریخ تولد:

محل تولد:

تاریخ مرگ:

محل مرگ:

27 July 1867

Somerset, Indiana, USA

8 Sept 1938

Berkeley, California, USA

ارائه
توجه -- ترجمه خودکار از نسخه انگلیسی

جر ثقیل نورمن Lehmer 'ثانیه پدر و مادر جر ثقیل Fernstück Lehmer و ایزابل پری اسمیت بودند. او این بود :

... فرزند و نوه از پیشکسوتان پنسیلوانیا و نوه بزرگ اسب سواری ادم پولکی که بعدها به ارتش ملحق شده و قاره های مستقر در ایالت پنسیلوانیا. مادر او ایزابل پری اسمیت ، در سال 1823 در Covington ، کنتاکی متولد شد.

او تحصیلات ابتدایی را در مدارس مختلف در نبراسکا. جزییات مربوط به آموزش در مدرسه او را زیاد هستند ، کم پشت و معلوم نیست که آیا یک تصویر گرفته شده در سال 1885 نشان از او در اونیفورم نظامی و بدان معنی است که او در ارتش خدمت کرده است و یا اینکه آیا آن لباس را برای دبیرستان او برگزار شد. او در دانشگاه نبراسکا تحصیل کرده بود ، اخذ آب خود را در سال 1893 و سپس برای خطوط راه آهن به عنوان یک نقشه بردار قبل از بازگشت به دانشگاه نبراسکا به خود را برای کارشناسی ارشد است که در سال 1896 اهدا شد مطالعه کار کرده است. قبل از انجام تحقیقات از او headmaster Worthington در آکادمی نظامی 1896-97 بود. او سپس به دانشگاه شیکاگو رفت و در آنجا تحقیقات تحت نظارت Eliakim مور عهده گرفت. Lehmer دکترای خود را اهدا شد در سال 1900 از دانشگاه شیکاگو برای پایان نامه مجانبی خود را بررسی بعضی از Totient - یاد بگیرند.

پس از اعطای دکترای خود را Lehmer در سال 1900 به عنوان استاد در ریاضیات در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی منصوب شد. Lehmer کلارا یونیس میچل در یدلایمخیرات 1900 ژوئیه 12 در Decatur ، ایلینویز ازدواج کرده ، و بعد از آنها به برکلی سفر کرده بود ، نوشت : Lehmer به خواهر او در قانون دیزی Lehmer در 2 سپتامبر :

من به حال دو هفته تدریس کار و پیدا کردن آن بسیار جذاب و جالب توجه کار کند. من ترجیح می دهند که از انجام هر چیز دیگری بر روی زمین و در ادامه من تدریس را دوست دارم بهتر بگیریم. ما به استقبال بزرگ رفت و شب جمعه و ملاقات بسیاری از بزرگ مردان بزرگ دانشگاه. خانم هارست وجود داشته است -- آرام ، با وقار زن... millionairess اول من همیشه با دست های بسته. رئيس جمهور ویلر یک مرد خوش تیپ با حضور خوب و ابتکار خوبی برای به خاطر سپردن چهره و نام می باشد...

جر ثقیل و کلارا صاحب دو پسر و سه دختر یونیس (1903 ب) ، هلن (1904 ب) ، جر ثقیل هنری (1905 ب) ، استفان (1907 ب) و آلیس (1911 ب). جر ثقیل هنری Lehmer ریاضیدان مشهور تبدیل شد و همچنین در این زندگینامه بایگانی. Lehmer به استاد در برکلی در سال 1918 پیشنهاد شد و همچنان به تدریس در آنجا تا زمانی که در یدلایمخیرات 1937 ژوئیه 27 بازنشسته شد.

Lehmer عوامل در سال 1909 منتشر شده است ، و فهرست اعداد اول 1 - 10006721 در سال 1914. انتشار 1909 ، عنوان کامل آن است جداول عاملها برای اولین ده میلیون حاوی کوچکترین عامل از هر عدد را 2 ، 3 ، 5 و یا 7 بخش پذیر نیست بین 0 حد و مرزها و 10017000 بود ، توسط موسسه کارنگی واشنگتن منتشر شده است. در آن Lehmer می دهد کمی از سابقه جداول اعداد اول :

از روز پس از اراتوستن ، مخترع جداول عامل ، به زمان حال علاقه به مشکل حل شده flagged هرگز. ... سابقه جداول عامل واقعا در قرن هفدهم آغاز می شود ، با شروع شاید با یک میز توسط Cataldi (بولونیا ، 1603) ، که داد همه از عوامل از تمام اعداد تا 750...

او به Schooten منتشر می گویند که یک لیست از اعداد اول به 10،000 (1657) می رود ، Chernac منتشر شده که در جدول اول به 1،020،000 (1811) ، یک میز برای Burckhardt دوم میلیون (1814 منتشر شده) ، و به پایان Crelle سوم ، چهارم ، و اما میلیون ها نفر پنجم جدول به هم نادرست به انتشار کشف شد.

در سال 1917 Lehmer دوره ابتدایی در مصنوعی هندسه تصویری منتشر شده است. او در مقدمه می نویسد :

دوره های زیر را در نظر گرفته شده است را ارائه دهید ، به همان اندازه ساده در راه که ممکن است ، الزامات هندسه ترکیبی تصویری. در حالی که ، در اصلی ، در طول نظریه نیز پیگیری ضرب و شتم انجام شده توسط استادان بزرگ از موضوع توسعه گذاشته است ، آن را اعتقاد بر این است که وجود دارد شده است مختصری از صاف کردن جاده در بعضی از نقاط. به خصوص در این فصل در پیچ مشاهده شود. نویسنده آن هرگز احساس رضایت با درمان معمول از آن موضوع با استفاده از محافل و نسبت anharmonic. مفهوم صرفا طرحی باید در مبانی نه موزون بر اساس خواهد شد. ...

یکی از سنگهای واقعی در کتاب فصل نهایی در مورد سابقه موضوع است. Lehmer می نویسد : در مورد نگرش خود را نسبت به سابقه در مقدمه :

نویسنده تا به عمل معمول از قرار دادن یادداشت های تاریخی در پای صفحه به دنبال ندارد ، و سعی کرده به جای آن ، در فصل گذشته ، برای دادن حساب متوالی از تاریخ هندسه خالص ، یا ، حداقل ، از همان اندازه از آن را به عنوان دانش آموز قادر به درک است که تسلط به عنوان دوره داده شده در فصل قبل. یکی آپارتمان به دریافت نمایش بسیار گسترده ای از سابقه موضوع را با خواندن صد پاورقیها زندگینامه ، مرتب به هیچ گونه ترتیب. نویسنده ، علاوه بر این ، احساس می کند : زمان مناسب برای یادگیری تاریخ از موضوع است بعد از دانش آموز تا به برخی از ایده های کلی از موضوع خود دارد.

در طول Lehmer 1920s مشغول به کار در stencils عامل که داد روش factorising تعداد سوراخ با استفاده از کارت های پانچ شده در آنها است. روش توسط پسر او را به عنوان توضیح داده شده است عبارتند از :

از آنجا که هر تحقیق مانده درجه دوم از عدد باقی مانده است همچنین درجه دوم از هر عامل احتمالی ñ ، به شرح زیر است که مشکل از مقاطعه عدد است بدینوسیله به کشف تعداد کافی از درجه دوم تحقیق باقیمانده ازت و superposition کاهش می یابد از stencils مربوط به فاش کردن آن اعداد اول با داشتن این چند مانده R.

Lehmer Stencils عاملها در سال 1929 منتشر شده است. او با پسرش در تولید stencils کار کرده است. آنها با تحقیق مانده کار <240 و 5000 پوشش داده شده است که شامل تمام اعداد اول اعداد اول تا 48611. این اعداد صحیح را فعال کنید تا 2 48611 = 2363029321 به factored.

زیر را در از ایده stencils عامل ، Lehmer با دیگر دستگاه مکانیکی به شماره فاکتور رسید. مرجع میدهد جزییات مربوط به این دستگاه :

"حتی کرم روشن خواهد شد ،" و در حال حاضر برق و نور ، که در سال گذشته برای حل این مشکل پیچیده خود را به ریاضیات رفته ، نوبت و در مورد حل مسائل در ریاضیات است که تعداد بسیار زیادی از سال را برای تکمیل نیاز دارد.

ساخت و ساز از یک ماشین که این وظایف انجام شده توسط خسته کننده اعطای 1،000 $ می باشد که توسط مؤسسه کارنگی در واشنگتن دی سی به دکتر جر ثقیل ñ Lehmer از دپارتمان ریاضیات از دانشگاه کالیفرنیا بیمه
هدف فوری دستگاه برای تعیین عوامل از اعداد بزرگ که بیشتر از دو میلیون نفر هستند. ...

دستگاه جدید ، که تحت هدایت استاد 'sLehmer شود توسط پسرش جر ثقیل ارتفاع Lehmer ، همکار تحقیقاتی ملی ، ساخته شده شامل یک شافت که بر روی چرخ دنده های سی و 100 هر یک از دندان ها قرار است. Meshing با این چرخ دنده های چرخ دنده هستند سی و دیگر با تعدادی از دندان های متفاوت ، بسته به اعداد اول 1 - 127.

تحت هر دندان در این سری دوم از سوراخ چرخ دنده کوچک است. هنگامی که دستگاه راه اندازی شده و آماده برای استفاده ، برخی از این حفره می گذارند و دیگران باز است. پرتویی از نور را در کنار بازیگران دستگاه است و سپس آن را در حرکت می باشد با استفاده از یک موتور الکتریکی مجموعه.

شفت اصلی و تمام چرخ دنده ها در دور زدن با سرعت یکسان ، اما چرخ دنده meshing با آنها دور زدن در سرعت های مختلف با توجه به تعداد مختلفی از دندان. زمانی که در دوره شاید صدها هزار نفر از انقلابهای یک سوراخ در هر چرخ به همان نقطه می رسد در عین حال وقتی که سی و اندود شده تا سوراخ هستند ، به عبارت دیگر ، پرتویی از نور می رود مستقیما از طریق دستگاه ، اعتصاب حساس عکس بشقاب - الکتریکی و بلافاصله دستگاه متوقف می شود.

ضد کمی که سوابق تعدادی از انقلاب های ساخته شده توسط شفت اصلی ، می دهد که تعدادی از عوامل از تعداد زیادی زیر به راحتی می تواند تجزیه و تحلیل به دست آمده.

ریاضیات Lehmer به حال در خارج از منافع چند که در تولید شده توسط برکلی وابسته به وفات شرح داده شده است :

علاقه تحقیقاتی او بود و عمدتا در زمینه ریاضیات ، حرفه ها avocational حمل او را به حوزه موسیقی و شعر. دوستان سابق وی در نتیجه دو سوش در طبیعت او شناخته شده است. کرنش جر ثقیل ، اگر که تا ممکن است خود را از تبار سهام بلند نشان می دهد ، برای او حساب می شود استاد ریاضیات و در یک زمان معاون پژوهشی مؤسسه کارنگی در واشنگتن ، جایی که در میان چیزهای دیگر در او به "جداول عاملها اول ده میلیون ". کرنش در نورمن او را برای حساب های عشق خود را از ادبیات ، کار خلاق خود را در زمینه موسیقی و شعر ، اپرا و آهنگ های او تشکیل شده و اشعار او نوشته است.

اجازه دهید جزئیات بیشتر از چند Lehmer 'sدستاورد های ادبی و موسیقی هستند که در نقل قول بالا به آن اشاره در اختیار ما. او یک بازی Gazers کریستال است که در سال 1936 منتشر شد هرگز. این بازی روح و نگرانی conjuring کیمیاگری ، و recounts داستان که چگونه ادوارد کلی متقاعد ریاضیدان جان Dee که او می تواند جهان روح تماس بگیرید. Lehmer نوشت دو اپرا : گردنبندی از خورشید : درام تولیدی صنعتی مایان فولاد به حال برتر خود را در اسکاتلند مناسک تالار کنفرانس ، اوکلند ، در یدلایمخیرات 1935 فوریه 28. همچنین ، در سان فرانسیسکو انجام شد. اپرای دوم برداشت ، که به حال تم قرمز هند ، در تئاتر کوچک ، کاخ لژیون افتخار در سان فرانسیسکو را در 14 و یدلایمخیرات 1933 اکتبر 17 انجام شده است. او همچنین مجموعه های منتشر شده است که بسیاری از آهنگهای او از جمله هند از هفت آهنگ ها دره یوسمیتی (1924) تشکیل شده ، پایین جریان هند و سایر آهنگ ها (1927) ، هند اردوگاه - آهنگ های آتش (1930) ، آهنگ از هند Northland (1931) ، از انگشتان خورشید و سایر آهنگ های هند از دامنه های سیرا (1931) ، آهنگ ها را از Mesas (1932) ، آهنگ ها را از Tundras (1932) ، تصنیف از خلیج سانفرانسیسکو (1937) ، و پنج آهنگ کوچولو (1937) . او همچنین نوشت : دیک Fightery و اشعار دیگر.

Lehmer افتخارات زیادی را برای کار ریاضی خود را در نظریه اعداد دریافت کرد. او D.Sc. افتخاری اهدا شد از دانشگاه نبراسکا در سال 1932. او عضو بسیاری از جوامع یاد گرفته ، از جمله آمریکا انجمن ریاضی بود ؛ انجمن ریاضی امریکا ؛ Circolo Matematico دی پالرمو ؛ انجمن انسان شناسی آمریکا ؛ انجمن شعر امریکا ؛ انجمن شعر در لندن ؛ باشگاه نویسندگان کالیفرنیا '؛ Bookfellows ؛ نبراسکا انجمن صنفی نویسندگان ؛ لیگ برتر فوتبال از نویسندگان غربی و جامعه آمریکا برای مقایسه اعصاب. او یک شخص از انجمن آمریکایی برای پیشرفت علم شد و او به عنوان معاون رئيس جمهور خدمت کرده است ، و متولی انجمن ریاضی امریکا است.

Lehmer در خانه اش ، خیابان ریجنتز یدلایمخیرات 2736 ، کالیفرنیا ، پس از یک بیماری طولانی درگذشت.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland