ریاضیدانان

خط بار عکس پول تمبر طرح جستجو

Gottfried Wilhelm von Leibniz

تاریخ تولد:

محل تولد:

تاریخ مرگ:

محل مرگ:

1 July 1646

Leipzig, Saxony (now Germany)

14 Nov 1716

Hannover, Hanover (now Germany)

ارائه ویکیپدیا
توجه -- ترجمه خودکار از نسخه انگلیسی

گوتفرید لایبنیتس پسر فریدریش لایبنیتس ، استاد فلسفه اخلاق در لایپزیگ بود. فریدریش لایبنیتس :

... شد آشکارا صالح ، اگرچه نه محقق اصلی ، اختصاص داده شده است که وقت خود را به دفاتر خود و خانواده اش به عنوان زاهد ، پدر مسیحی.

مادر لایبنیتس 'sCatharina Schmuck ، دختر یک وکیل و همسر سوم فریدریش ی لایبنیتس متشکل شده بود. با این حال ، هنگامی که فریدریش لایبنیتس درگذشت لایبنیتس تنها شش ساله بود و او از طرف مادرش آورده بود. بدیهی است لایبنیتس آموخته های اخلاقی و مذهبی ارزش های خود را از او که می تواند نقش مهمی را در زندگی و فلسفه خود را ایفا کند.

در سن هفت ، لایبنیتس Nicolai در لایپزیگ به مدرسه وارد می شود. اگر چه او لاتین در مدرسه آموزش داده بود ، لایبنیتس به حال خود را بسیار پیشرفته تر آموزش داده لاتین و برخی از یونانی به سن 12 سالگی. توسط او به نظر می رسد که مایل به خواندن آثار پدرش را با انگیزه شده است. همانطور که وی را از طریق مدرسه پیشرفت او ارسطو 'ثانیه منطق و تئوری طبقه بندی دانش آموخته شد. ی لایبنیتس متشکل شده بود به وضوح با ارسطو 'ثانیه سیستم و شروع به توسعه ایده های خود را در مورد چگونگی در بهبود کیفیت آن راضی نبودید. در بعد زندگی لایبنیتس به یاد می آورد که در این زمان او در تلاش بود برای یافتن orderings در حقایق منطقی است که ، اگر چه او در آن زمان دانند بودند ، در پشت ایده های جدی اثبات ریاضی. علاوه بر کارهای مدرسه اش ، مورد مطالعه قرار لایبنیتس آثار پدرش است. به طور خاص او خواندن کتاب متافیزیک و کتاب الهیات کاتولیک ، و هر دو از نویسندگان پروتستان.

در سال 1661 ، در سن چهارده ، لایبنیتس وارد دانشگاه لایپزیگ. ممکن است امروز به صدا در صورتی که این سن کم واقعا استثنایی برای هر کسی که وارد دانشگاه شدند ، اما منصفانه است که می گویند که توسط استانداردهای آن زمان بود کاملا جوان وجود داشته باشد اما آیا دیگران از سن مشابه. او مطالعه فلسفه ، که به خوبی در دانشگاه لایپزیگ آموخته بود ، و ریاضیات تدریس که بسیار ضعیف بود. از جمله مباحث دیگری که در این دو سال دوره عمومی درجه فصاحت و بلاغت بودند ، لاتین ، یونانی و عبری بودند. او با مدرک لیسانس در سال 1663 با پایان نامه د Principio Individui (در تاریخ اصل انفرادی) فارغ التحصیل شد که :

... تأکید ارزش وجودی فرد ، که نمی شود به چه ماده به تنهایی و یا با توضیح داد که فرم به تنهایی بلکه توسط خود را تمام می شوید.

در این آغاز تصور او از "اتم وجود دارد". ی لایبنیتس متشکل شده و سپس به ینا رفت و در تابستان صرف مدت یدلایمخیرات 1663.

در ینا استاد ریاضیات بود ارهارد Weigel اما Weigel فیلسوف نیز بود و از طریق او لایبنیتس شروع به درک اهمیت استفاده از روش اثبات ریاضی برای موضوعاتی چون منطق و فلسفه. Weigel معتقد بود که عدد مفهوم بنیادین جهان و افکار و او بود که نفوذ قابل توجهی از لایبنیتس. توسط یدلایمخیرات 1663 اکتبر لایبنیتس بازگشت در لایپزیگ بود با شروع مطالعات خود را نسبت به دکترا در زمینه قانون است. او در مقطع کارشناسی ارشد در فلسفه برای یک پایان نامه اعطا شد که جنبه های ترکیبی از فلسفه و قانون در این مطالعه روابط افراد با ایده های ریاضی که او را از یاد گرفتهاید. Weigel. چند روز پس از ارائه ی لایبنیتس متشکل شده پایان نامه اش ، مادرش درگذشت.

پس از اعطا مدرک لیسانس خود را در قانون ، لایبنیتس مشغول به کار در habilitation خود را در فلسفه. وظیفه او در سال 1666 به عنوان Dissertatio د arte combinatoria (پایان نامه ها در هنر ترکیبی منتشر شود). در این کار با هدف کاهش لایبنیتس همه استدلال و کشف به ترکیبی از عناصر پایه ای مانند اعداد ، حروف ، اصوات و رنگ.

او با وجود شهرت رو به رشد و اذعان کرد کمک هزینه تحصیلی ، لایبنیتس دکترا در زمینه قانون در لایپزیگ رد شد. آن کمی معلوم نیست چرا این اتفاق افتاده است. کاملا محتمل است که ، به عنوان یکی از نامزدهای جوان تر که وجود دارد و تنها دوازده tutorships قانون موجود ، او انتظار می رود سال دیگر صبر کنید. با این حال ، نیز وجود دارد که داستان زن دین دین را متقاعد به لایبنیتس در مقابل استدلال می کنند ، به دلایلی غیر قابل توضیح. آماده ی لایبنیتس متشکل شده بود به پذیرش هر گونه تاخیر و او بلافاصله به رفتم دانشگاه Altdorf جایی که او دکترا در زمینه قانون در یدلایمخیرات 1667 فوریه برای پایان نامه خود را د Casibus Perplexis دریافت کرد (در تاریخ Perplexing موارد).

لایبنیتس کاهش وعده یک صندلی در Altdorf چون او به حال چیزهای بسیار متفاوت در نمایش. او به عنوان وزیر به جامعه نورنبرگ کیمیاگری برای خدمت کرده است در حالی که (رجوع کنید) و سپس او ملاقات بارون کریستین یوهان فون Boineburg. توسط یدلایمخیرات 1667 نوامبر لایبنیتس زندگی در فرانکفورت بود ، در استخدام Boineburg. در طی چند سال آینده لایبنیتس عهده انواع پروژه های مختلف ، علمی ، ادبی و سیاسی است. او همچنین قانون کار خود را ادامه داد تا گرفتن اقامت در دادگاه Mainz قبل از یدلایمخیرات 1670. یکی از کارهای او وجود دارد ، برای انجام Elector از Mainz بود ، به منظور بهبود قانون مدنی رومی کد برای Mainz اما :

لایبنیتس نیز نوبت به عنوان وزیر Boineburg 's، معاون ، کتابدار ، وکیل و مشاور اشغال شده بود ، در حالی که در عین حال دوست شخصی بارون و خانواده اش.

Boineburg کاتولیک بود در حالی که لایبنیتس بود اما پیرو ی لایبنیتس متشکل شده بود به عنوان یکی از اهداف خود را مادام العمر از الحاق به کلیساهای مسیحی و :

... با تشویق Boineburg ، او تنظیم تعداد جزوه و مقالات در مورد موضوعات مذهبی ، اکثرا با این مسئله در نقاط بین کلیساها انجام...

یکی دیگر از اهداف مادام العمر ی لایبنیتس متشکل شده بود ، به مقابله همه دانش بشر است. مسلما او کار خود را در قانون مدنی رومی به عنوان بخشی از این طرح را دیدم و به عنوان بخش دیگری از این طرح ، لایبنیتس تلاش برای آوردن کار جوامع یاد گرفته با هم به هماهنگی پژوهش. لایبنیتس شروع به مطالعه حرکت ، و اگر چه او در ذهن مشکل را توضیح نتایج رن و هویگنس در برخورد الاستیک کرده بود ، او با ایده های انتزاعی حرکت آغاز شد. او در سال 1671 منتشر Hypothesis Physica نوا (جدید فیزیکی Hypothesis). در این کار او ادعا کرد ، تا به حال کپلر ، که جنبش بستگی به عمل روح. او با برقراری ارتباط Oldenburg ، دبیر کل انجمن سلطنتی لندن ، و برخی از آثار علمی خود را به انجمن سلطنتی و آکادمی پاریس اختصاص یافته باشد. لایبنیتس نیز در تماس با Carcavi بود ، کتابدار سلطنتی در پاریس. توضیح می دهد که به عنوان راس در :

اگر چه منافع ی لایبنیتس متشکل شده بودند را به وضوح در حال توسعه در جهت علمی ، او هنوز هم بعد از یک کار ادبی hankered. همه زندگی اش را او خودش را در اشعار او prided (بیشتر به لاتین) ، و boasted که او می تواند قسمت عمده Virgil 'ثانیه" Aeneid "توسط قلب تلاوت. در طول این زمان با Boineburg او برای نمونه در اواخر دورهی رنسانس انسان منتقل شود.

لایبنیتس آرزو برای دیدار پاریس به تماسهای بیشتر علمی است. او ساخت یک ماشین محاسبه امیدوار بودند که او را از علاقه می شود شروع شده بود. او با تشکیل یک طرح سیاسی به تلاش برای متقاعد کردن فرانسه برای حمله به مصر و این به معنای ثابت خود را از سفر به پاریس. در یدلایمخیرات 1672 لایبنیتس به پاریس از طرف Boineburg رفت و سعی کنید طرح خود را دارند استفاده کنند تا منحرف لویی چهاردهم از حمله به مناطق آلمان است. جسم اول او در پاریس بود که در تماس با دولت فرانسه اما ، در حالی که منتظر چنین فرصتی ، لایبنیتس ساخته شده با ریاضیدانان و فیلسوفان وجود دارد ، به ویژه Arnauld و Malebranche ، Arnauld بحث و گفتگو با موضوعات مختلف ولی به خصوص الحاق به کلیسا.

در پاریس لایبنیتس ریاضیات و فیزیک آغاز زیر کریستین هویگنس در پاییز یدلایمخیرات 1672 مطالعه قرار گرفت. مشاوره در هویگنس '، لایبنیتس دفعات بازدید : سنت وینسنت' ثانیه کار بر روی سری summing و برخی از اکتشافات خود را در این زمینه ساخته شده است. همچنین در پاییز 1672 پسر Boineburg را به پاریس فرستاده شد تا تحت مطالعه ی لایبنیتس متشکل شده است که این معنا بود که پشتیبانی مالی خود را امن بود. همراه با پسر Boineburg 'sبرادرزاده Boineburg در ماموریت های دیپلماتیک این بود که سعی برای متقاعد کردن لویی چهاردهم به راه اندازی یک همایش صلح است. Boineburg فوت کرد ، اما در روز 15 دسامبر توسط لایبنیتس همچنان به خانواده Boineburg پشتیبانی گردد.

در یدلایمخیرات 1673 ژانویه ی لایبنیتس متشکل شده و برادرزاده Boineburg 'sبه انگلستان رفت و سعی کنید به همان ماموریت صلح ، یک فرانسوی داشتن به شکست انجامید. تعداد بازدید لایبنیتس انجمن سلطنتی ، و محاسبه نشان داد ناقص دستگاه بود. وی همچنین با هوک ، بویل و پل صحبت کردیم. در حالی که او در توضیح نتایج سری به پل ، او این بود که در یک کتاب توسط Mouton یافت می شود گفته بود. روز بعد او مشورت Mouton 'ثانیه کتاب ها و پل نشان داد که درست بود. در جلسه انجمن سلطنتی در تاریخ 15 فوریه ، لایبنیتس بود که حضور ندارد ، هوک ساخته شده بعضی از نظر نامساعد در لایبنیتس 'sدستگاه محاسبه. لایبنیتس به پاریس می رود که در جلسه دادرسی Elector از Mainz درگذشته بود برگشت. لایبنیتس متوجه باشند که دانش خود در ریاضیات بود کمتر از او دوست داشته تا او مضاعف تلاش خود را بر روی موضوع دارد.

انجمن سلطنتی لندن انتخاب لایبنیتس یک شخص در یدلایمخیرات 1673 آوریل 19. لایبنیتس ملاقات Ozanam و حل یکی از مشکلات است. او همچنین مجددا با هویگنس داد او را ملاقات کرد که فهرست مطالب خواندنی از جمله کارهای پاسکال ، Fabri ، گرگوری ، سنت وینسنت ، دکارت و Sluze. او شروع به مطالعه هندسه infinitesimals و Oldenburg در انجمن سلطنتی در سال 1674 نوشت. Oldenburg پاسخ داد که نیوتن و گریگوری روشهای کلی پیدا شده است. ی لایبنیتس متشکل شده بود ، با این حال ، نه در بهترین favours با انجمن پادشاهی از او وعده خود اتمام محاسبه مکانیکی ماشین خود نگه داشته است. Oldenburg بود و نه می دانیم که لایبنیتس از ریاضیدان و نه معمولی که به دیدار لندن ، به نبوغ خلاق ریاضی تغییر کرده است. در یدلایمخیرات 1675 اوت Tschirnhaus در پاریس وارد کشور شدند و او با تشکیل یک دوستی نزدیک با لایبنیتس است که اثبات ریاضی بسیار سود آور را به هر دو.

در طی این مدت در پاریس توسعه یافته است که لایبنیتس ویژگی های نسخه اولیه خود را از حساب جامعه و فاضله بود. در سال 1673 او همچنان تلاش به منظور توسعه یک نماد خوبی برای حساب و محاسبات او اول است که او دست و پا چلفتی بودند. در یدلایمخیرات 1675 نوامبر 21 او می نویسد مقاله با استفاده از f (x) dx نماد برای اولین بار. در همان مقاله قاعده محصول برای افتراق داده می شود. توسط پاییز یدلایمخیرات 1676 لایبنیتس کشف آشنا د x) = nx -1 dx ñ ñ برای هر دو انتگرال و کسری.

نیوتن نوشت : نامه ای به لایبنیتس ، از طریق Oldenburg ، که در زمان مدتی به او برسد. در این نامه ذکر شده که بسیاری از نیوتن 'نتایج ثانیه اما این روش او را توصیف نیست. لایبنیتس ، اما بلافاصله در پاسخ نیوتن ، متوجه نیست که حرف خود را به مدت طولانی برای رسیدن به لایبنیتس گرفته بود ، فکر او بود ، شش هفته در پاسخ به کار کرد. بدیهی است یکی از عواقب نیوتن 'ثانیه بود که حرف او لایبنیتس متوجه به سرعت باید یک حساب سال انتشار فولر روش خودش.

نیوتن یک نامه نوشت دوم به لایبنیتس در یدلایمخیرات 1676 اکتبر 24 بود که تا زمان لایبنیتس یدلایمخیرات 1677 ژوئن رسیدن به آن زمان و نه به وسیله ی لایبنیتس متشکل شده بود در هانوور. این نامه دوم ، اگر چه با ادب در تن ، به وضوح توسط نیوتن نوشته شده بود و اعتقاد داشتند که لایبنیتس روش خود به سرقت برده بود. او در پاسخ لایبنیتس داد بعضی از جزئیات و اصول حساب دیفرانسیل خود از جمله حکومت برای افتراق یک تابع از یک تابع.

نیوتن بود به ادعا ، با توجیه ، که

.. نه تنها قبلا حل نشده مشکل حل شد...

توسط روش لایبنیتس ولی فرمالیته اداری بود که اثبات حیاتی در توسعه ی دوم حساب. لایبنیتس از فکر هرگز مشتق به عنوان یک محدود می کند. این کار تا زمانی که کار دالامبر ظاهر نمی شود.

لایبنیتس می توانست به دوست در پاریس در آکادمی علوم باقی ماند ، اما در حال حاضر که خارجی ها به اندازه کافی وجود دارد و بنابراین بدون دعوت آمده بودند در نظر گرفته شد. لایبنیتس اکراه پذیرفته و موقعیت از دوک هانوور ، یوهان فریدریش ، از کتابدار و عضو شورا از طرف دادگاه در هانوور. او در پاریس یدلایمخیرات 1676 اکتبر چپ ساخت هانوور از طریق سفر به لندن و هلند. بقیه عمر لایبنیتس را ، از یدلایمخیرات 1676 دسامبر تا زمان مرگ او ، در هانوفر به جز سفرهای بسیاری که او به صرف بود.

وظایف او در هانوفر :

... به عنوان کتابدار طاقت فرسا بود ، اما نسبتا دنیوی : مدیریت عمومی ، خرید آثار نو و دست دوم کتابخانه ها ، و cataloguing قراردادی است.

او متعهد یک مجموعه کامل از پروژه های دیگر با این حال. به عنوان مثال یکی از پروژه های بزرگ در آغاز 1678-79 درگیر draining آب از معادن در کوه Harz. ایده او استفاده از نیروی باد ، آب و برق به عمل پمپ. او طراحی شده بسیاری از انواع مختلف آسیاب بادی ، پمپ ها ، دنده ها ، اما :

... هر یک از این پروژه ها در شکست به پایان رسید. لایبنیتس خود اعتقاد داشت که این بود به علت انسداد عمدی توسط مدیران و تکنسین ها ، و ترس کارگر است که پیشرفت های تکنولوژیکی آنها را شغل خود را هزینه.

در سال 1680 دوک یوهان فریدریش درگذشت و برادرش ارنست ماه اوت ، دوک جدید تبدیل شد. پروژه Harz ، همواره دشوار بوده است و آن را توسط یدلایمخیرات 1684 به شکست انجامید. با این وجود نتایج مهم علمی لایبنیتس تبدیل شدن به یکی از اولین کسانی که به مطالعه زمین شناسی را از طریق مشاهدات او برای این پروژه به دست Harz وارد کرده بود. در طی این کار او را تشکیل دادند که فرضیه کره زمین مذاب بود در اول است.

یکی دیگر از دستاورد های بزرگ ی لایبنیتس متشکل شده در ریاضیات خود را از توسعه سیستم دوتایی حساب شده است. او نظام خود را با یدلایمخیرات 1679 مکمل ولی او چیزی منتشر نکرد تا سال 1701 هنگامی که خبر مقاله مقاله d' unë علوم nouvelle پردازنده nombres به فرهنگستان پاریس علامت در انتخابات خود را به آکادمی. یکی دیگر از کارهای مهم ریاضی توسط لایبنیتس کار خود را در عوامل به وجود آمد که از او در حال توسعه روش برای حل سیستم معادلات خطی بود. اگر چه او این اثر را در طول عمر خود هرگز منتشر شده ، او بسیاری از روش های مختلفی را برای موضوع را با نمادگذاری های مختلف توسعه یافته در حال تلاش کردن برای پیدا کردن یکی که بیشتر مفید بود. مقاله منتشر نشده مورخ یدلایمخیرات 1684 ژانویه 22 دارای نماد بسیار رضایت بخش است و نتیجه.

لایبنیتس ادامه به کامل سیستم متافیزیکی خود را در تلاش برای کاهش 1680s استدلال به جبر فکری. لایبنیتس Meditationes د Cognitione ، Veritate همکاران Ideis (تأملاتی در تاریخ علم ، حقیقت ، و افکار منتشر شد) روشن است که تئوری او از دانش است. در یدلایمخیرات 1686 فوریه ، لایبنیتس نوشت Discours او د métaphysique (گفتار در متافیزیک).

یکی دیگر از پروژه های عمده ای است که لایبنیتس عهده گرفت ، این بار برای دوک ارنست ماه اوت ، در نوشتن تاریخ Guelf خانواده ، که مجلس نیوبرونزویک بخشی بود. او به یک سفر طولانی به بایگانی جستجو برای مواد که بر روی پایه این تاریخ ، دیدار بایرن ، اتریش و ایتالیا بین یدلایمخیرات 1687 نوامبر و یدلایمخیرات 1690 ژوئن. مثل همیشه در زمان لایبنیتس فرصت برای دیدار با پژوهشگران بسیاری از رشته های مختلف در این سفرها. در فلورانس ، به عنوان مثال ، او را با ریاضیات ویویانی مورد بحث که گالیله 'مردمک آخرین ثانیه بوده است. هرچند لایبنیتس نه حجم زیادی از مواد بایگانی شده در تاریخ خانواده Guelf منتشر شده است ، کار او بود که به سفارش نوشت هرگز.

در سال 1684 منتشر شده ی لایبنیتس متشکل شده جزییات مربوط به حساب انتگرال و دیفرانسیل را در نوا Methodus طرفدار Maximis همکاران Minimis ، Tangentibus itemque... در Acta Eruditorum ، یک مجله در لایپزیگ تاسیس دو سال پیش از آن. کاغذ موجود نشان گذاری آشنا د ، قواعد برای محاسبه مشتق از قدرت ها ، محصولات و quotients. با این حال از آن موجود نیست و اثبات آن را به نام ژاکوب برنولی انیگما به جای توضیح.

لایبنیتس در یدلایمخیرات 1686 منتشر شده است ، در Acta Eruditorum ، با کاغذ خرید و فروش حساب انتگرال با ظهور اولین بار در سال از چاپ نماد.

نیوتن 'ثانیه Principia ظاهر شد و سال بعد. نیوتن 'ثانیه' روش fluxions 'در یدلایمخیرات 1671 نوشته شده بود ، اما نیوتن موفق به گرفتن آن منتشر شده بود و آن را در چاپ متن نمایش داده نمی شوند تا جان Colson تولید و ترجمه زبان انگلیسی در یدلایمخیرات 1736. این تاخیر در زمان انتشار نیوتن 'ثانیه کار در مناقشه با لایبنیتس منجر شد.

یکی دیگر از قسمت مهمی از کار انجام شده توسط لایبنیتس ریاضی کار خود را در پویایی بود. ایده های او مورد انتقاد قرار دکارت مکانیک مورد بررسی قرار چه هستند و به طور موثر انرژی جنبشی ، انرژی پتانسیل و نیروی حرکت انی. این کار در یدلایمخیرات 1676 آغاز شد اما او به آن در زمان های مختلف بازگشت ، به ویژه در حالی که او در رم در سال 1689 بود. روشن است که در حالی که او در رم بود ، علاوه بر کار کردن در کتابخانه واتیکان ، لایبنیتس کار کرده با اعضای Accademia. او عضو Accademia در این زمان انتخاب شد. همچنین در حالی که او در رم دفعات بازدید : نیوتن 'ثانیه Principia. نوبه خود دو رساله Dynamica انتزاعی مورد مطالعه قرار دینامیک و دینامیک بتن است و در سبک تا حدودی شبیه به نیوتن' ثانیه Principia.. راس می نویسد نوشته شده در :

... هرچند لایبنیتس از زمان خود جلوتر در هدف پویایی واقعی بود ، آن این است که جاه طلبی بسیار او را از تطبیق دستیابی به رقیب نیوتن او را مانع شد. ... این رقص فقط توسط تسهیل مسائل بود... نیوتن که در کاهش ابعاد آنها را به اداره موفق.

لایبنیتس انرژی زیادی را به ترویج جوامع علمی قرار داده است. او در حرکت بود که درگیر راه اندازی دانشکده های در برلین ، درسدن ، وین و سن پترزبورگ. او مبارزات انتخاباتی برای اسکار در برلین در سال 1695 آغاز شد ، او برلین در سال 1698 به عنوان بخشی از تلاش های خود را بازدید و در دیگر دیدار در نهایت در سال 1700 او را متقاعد به فریدریش نشد جامعه براندنبورگ علوم در 11 ژوئیه. لایبنیتس اول رئيس جمهور آن منصوب شد ، این می شود یک وقت برای زندگی است. با این حال ، آکادمی بود به خصوص نیست موفق و تنها یک جلد از روند که تا کنون منتشر شد. آیا این منجر به ایجاد فرهنگستان برلین چند سال بعد.

تلاش دیگر توسط لایبنیتس به دانشکده های یافت نشد کمتر موفق شدند. او به عنوان مدیر آکادمی در وین پیشنهاد یدلایمخیرات 1712 منصوب شد ، اما تا پیش از مرگش لایبنیتس آکادمی ساخته شد. به همین ترتیب او بخش بزرگی از کار را به راهاندازی سریع از سنت پترزبورگ فرهنگستان ، اما دوباره آن را به وجود نداشتند آمده تا بعد از مرگ او.

آن را بدون اغراق بگویم که با مکاتبه ی لایبنیتس متشکل شده است ، بسیاری از دانشمندان در اروپا. او بیش از 600 خبرنگار بود. در میان ریاضیدانان با آنها مکاتبه Grandi او بود. مکاتبات در یدلایمخیرات 1703 آغاز شده ، و بعد نگران نتایج به دست آمده با قرار دادن x = 1 به 1 / (1 + x) = 1 -- x + × 2 -- x 3 +.... لایبنیتس نیز با Varignon قیاس ضد و نقیض در مورد این مکاتبه. لایبنیتس بحث لگاریتم اعداد منفی با یوهان برنولی را ببینید.

در سال 1710 منتشر لایبنیتس Théodicée کار فلسفی در نظر گرفته شده برای مقابله با مشکل بدی در جهان ایجاد شده توسط خدا خوب است. ادعای لایبنیتس است که جهان مجبور به ناقص باشد ، در غیر این صورت خواهد بود نه از خدا تشخیص داد. او سپس ادعا می کند که بهترین جهان ممکن است بدون آنکه کامل است. لایبنیتس آگاه است که این بحث ، بسیار بعید می رسد -- قطعا جهان است که در آن هیچ کس توسط سیل کشته است ، بهتر است از یکی حال حاضر ، اما هنوز کامل نیست. استدلال او در اینجا این است که از میان بردن از بلایای طبیعی ، به عنوان مثال ، آیا چنین تغییراتی به قوانین علمی است که شامل جهان بدتر خواهد بود. در یدلایمخیرات 1714 لایبنیتس نوشت Monadologia که synthesised فلسفه او در اوایل کار ، Théodicée.

بخش عمده ای از فعالیت های ریاضی از سال گذشته لایبنیتس 'sدرگیر مناقشه اولویت بیش از اختراع حساب انتگرال. در سال 1711 او مقاله توسط Keill در معاملات از انجمن سلطنتی لندن که متهم به دزدی ادبی از لایبنیتس بخوانید. لایبنیتس خواستار استرداد و گفت که او از حساب fluxions هرگز نشنیده بودند تا او خواندن آثار والیس. Keill پاسخ به لایبنیتس و گفت که از دو حرف از نیوتن ، خبر را از طریق Oldenburg بود ، پس داده می شود :

... خیلی ساده نشانه... لایبنیتس از کجا مشتق شده از آن اصول حساب و یا حداقل می تواند به آنها مشتق شده.

لایبنیتس نوشت : دوباره به انجمن سلطنتی درخواست آنها را برای اصلاح اشتباه توسط Keill 'ثانیه ادعا کند که به او انجام شده است. در پاسخ به این نامه انجمن سلطنتی تشکیل کمیته اختلاف در تلفظ به اولویت. این کاملا با گرایش بود ، این تقاضا را ندارم لایبنیتس را به نسخه او را از حوادث. گزارش کمیته ، پیدا کردن به نفع نیوتن ، توسط نیوتن نوشته شد و خودش را به عنوان منتشر epistolicum Commercium نزدیک آغاز یدلایمخیرات 1713 توسط لایبنیتس نه ولی تا پاییز یدلایمخیرات 1714 دیده می شود. او از مطالب خود را در یاد گرفتهاید. یدلایمخیرات 1713 در نامه ای از یوهان برنولی ، گزارش در مورد کپی از کار خود را از پاریس توسط برادرزاده نیکلاس (من) برنولی به ارمغان آورد. لایبنیتس منتشر جزوه ناشناس Charta ماهی پرنده تنظیم از طرف او است که در آن اشتباه شده توسط نیوتن در فهم او از مشتقات دوم و بالاتر ، خال خال توسط یوهان برنولی ، به عنوان مدرک در مورد پرونده ی لایبنیتس متشکل شده است استفاده می شود.

مستمر ، همراه با استدلال Keill که منتشر شده پاسخ به این ماهی پرنده Charta. لایبنیتس خودداری کرد در استدلال با Keill حمل کرد و گفت که او نمی تواند پاسخ دادن به این خرفت. با این حال ، هنگامی که نیوتن به او نوشت : به طور مستقیم ، لایبنیتس بود پاسخ داد و توضیحات مفصلی از کشف حساب دیفرانسیل. از 1715 تا مرگ او لایبنیتس با کلارک ساموئل ، طرفدار نیوتن ، در زمان مکاتبه ، فضا ، اختیاری ، جاذبه گرانشی در سراسر باطل و مباحث دیگر ، نگاه کنید ، ، و.

در لایبنیتس به عنوان توضیح داده شده است عبارتند از :

لایبنیتس ، انسان را با ارتفاع متوسط خم شدن بود ، اما چهارشانه پاچنبری را ، تا قادر به فکر کردن برای چند روز نشستن در صندلی همان رفت و آمد از جاده های اروپا در تابستان و زمستان. او کارگر ، خستگی ناپذیر ، نویسنده نامه جهانی بود (او در بیش از 600 خبرنگاران) ، جهان وطنی و میهن دوست ، دانشمند بزرگ ، و یکی از قدرتمند ترین روح تمدن غربی.

راس ، در ، اشاره می کند که میراث ی لایبنیتس متشکل شده اند ممکن نشده است کاملا برای آنچه که وی امیدوار بود :

طعنه امیز است که یکی را به علت درک متقابل اختصاص داده شده باید فقط در اضافه کردن به برتر پنداری فکری و تعصب مذهبی موفق. طنز شبیه است وجود دارد در این واقعیت است که او یکی از آخرین polymaths بزرگ -- و نه در مفهوم سبک به داشتن دانش گسترده ای کلی بود ، اما در مفهوم عمیق تر از یک شهروند در تمام جهان که پرسشگری روشنفکری است. او آگاهانه نادیده گرفته مرز بین دانشکده ها ، و فقدان مدارک تحصیلی از مشارکت در رشتههای تخصصی به بینش های تازه تاسیس هرگز او را منصرف. در واقع ، یکی از دلایلی که چرا او چنان خصمانه بود به دانشگاهها به عنوان نهادهای بود چرا که ساختار دانشکده را نداشتهاند متقابل کود از ایده است که او را دیدم به عنوان اساسی به پیش از دانش و حکمت و دانش. طنز این است که او خودش را در آوردن کاربردی در مورد دوران خیلی بیشتر از اینها specialism فکری و علمی بود ، به عنوان رشته های فنی پیشرفت های بیشتر و بیشتری را از دسترس شخص عامی هوشمند و آماتور فشار داد.


Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland