ریاضیدانان

خط بار عکس پول تمبر طرح جستجو

William Davidson Niven

تاریخ تولد:

محل تولد:

تاریخ مرگ:

محل مرگ:

1843

Peterhead, Scotland

29 May 1917

Sidcup, Kent, England

ارائه
توجه -- ترجمه خودکار از نسخه انگلیسی

ویلیام نیون یکی از سه برادر ها ریاضی بود. او از دانشگاه آبردین در اسکاتلند که در دانشگاه های محلی خود را به عنوان Peterhead بود فارغ التحصیل شده است نه چندان دور از آبردین. از آنجا ، به عنوان سنت و دانشگاه در اسکاتلند که در آن زمان بود ، رفت و به نیون در دانشگاه کمبریج تحصیل باشد.

در کمبریج نیون ریاضیات در ترینیتی کالج ، که در آن مورد مطالعه او به عنوان سوم مخاصم در سال 1866 فارغ التحصیل شد. سال بعد او به کمک هزینه تحصیلی در کالج ترینیتی انتخاب شد.

نیون چپ کمبریج را به این انتصاب به عنوان استاد در Woolwich. او وجود دارد مشغول به کار در تیر اندازی و پرتابه شناسی. با این حال جاذبه کمبریج بزرگ بود و او بازگشت و در آنجا becaming دوستان از شرکت ماکسول.

ماکسول پس از 'ثانیه مرگ ، کمک کرد تا ویرایش نیون چاپ دوم ماکسول' ثانیه الکتریسیته و مغناطیس. با الهام از ریاضیات و ماکسول او ، به طور فزاینده نسبت به نیون مطالعه هماهنگهای کروی و ellipsoidal تبدیل شده است.

نیون در سال 1882 به یک صندلی در کالج نیروی دریایی سلطنتی در گرینویچ منصوب شد. در همان سال او مفتخر شد انتخاب شدن همکار از انجمن سلطنتی می باشد.

نیون عضو فعال و پشتیبان ثابت قدم لندن انجمن ریاضی بود و او به عنوان رئیس جمهور خود را از 1908 تا 1910 خدمت کرده است.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland