ریاضیدانان

خط بار عکس پول تمبر طرح جستجو

John Wallis

تاریخ تولد:

محل تولد:

تاریخ مرگ:

محل مرگ:

23 Nov 1616

Ashford, Kent, England

28 Oct 1703

Oxford, England

ارائه ویکیپدیا
توجه -- ترجمه خودکار از نسخه انگلیسی

جان والیس 'ثانیه پدر کشیش جان والیس که وزیر در Ashford در یدلایمخیرات 1602 تبدیل کرده بود. او مردی بسیار محترم به طور گسترده ای در منطقه شناخته شده بود. کشیش والیس ازدواج Joanna چپمن ، که به همسرش ، دوم در سال 1612 سوم و جان خود را از پنج فرزند بود. وقتی که جوان بود جان حدود شش سالگی پدرش در گذشت.

جان به مدرسه می رفتند اما در Ashford شیوع طاعون در منطقه ، منجر به مادر خود را به تصمیم بگیرد که این امر می تواند بهترین راه حل برای او را به حرکت. او به مدرسه دستور زبان ، جیمز Movat در Tenterden ، کنت ، در یدلایمخیرات 1625 رفت و در آنجا اولین پتانسیل بسیار زیادی او را به عنوان یک دانشمند نشان داد. نوشتن در زندگینامه خودنوشت او ، والیس نظرات :

این روند همیشه محبت من ، حتی از یک کودک ، نه تنها به صدای موج های یاد بگیرند ، اما به دانستن دلایل و یا دلایل از آنچه من آموخته ؛ برای اطلاع رسانی به حکم من و همچنین مجهز به حافظه من.

در سال 1630 ، هنوز هم تنها 13 سال سن ، او در نظر گرفته خود را برای دانشگاه آماده :

من به عنوان رسیده بود برای دانشگاه به بعضی ها که به آنجا فرستاده شده اند.

با این حال او در مدرسه 1631-32 مارتین Holbeach در Felsted ، Essex ، جایی که او در لاتین ، یونانی و عبری مسلط بود به سر برد. او همچنین منطق در این مدرسه مورد مطالعه در نظر گرفته بود ولی ریاضیات نه مهم در بهترین مدارس آن زمان ، پس والیس در ارتباط با موضوع که در مدرسه نداشتند آمده است. آن را در زمان تعطیلات کریسمس یدلایمخیرات 1631 والیس بود که برای اولین بار در ارتباط با ریاضیات آمد وقتی که برادرش او را آموزش داده قواعد حساب. والیس متوجه شد که ریاضیات :

... مناسب خوشی من این خوبی که من هم از ان پس از آن پیگرد قانونی ، به عنوان یک مطالعه رسمی نیست ، اما به عنوان یک انحراف خشنود در ساعت یدکی...

کتاب ریاضیات دفعات بازدید : او در آن او شانس خوبی داد بودند از :

برای من به حال هیچ کدام به من چیزی مستقیم به خواندن کتاب ، یا آنچه به دنبال ، و یا در روش کلاه به عنوان خوانده شده برای ریاضیات ، در آن زمان با ما بودند ، نادر به عنوان نگاه در مطالعات academical ، بلکه مکانیکی -- به عنوان کسب و کار ، تجار ، بازرگانان ، seamen ، carpenters ، نقشه برداران اراضی و می خواهم.

از مدرسه در Felsted او به Emmanual دانشگاه کمبریج رفت ، در اطراف وارد کریسمس 1632. وی لیسانس هنرهای استاندارد درجه ، و از هیچ کس در کمبریج در این زمان می تواند مطالعات ریاضی خود را مستقیم ، او طیف وسیعی از موضوعاتی مانند اخلاق ، متافیزیک ، جغرافی ، ستاره شناسی ، پزشکی و تشریح قرار گرفت. اگر چه قصد آن هرگز به دنبال شغلی در طب ، او نظریه انقلابی خود را معلم فرانسیس Glisson از گردش خون در بحث های عمومی در دفاع ، که اول شخص را به انجام آن است.

والیس در سال 1637 لیسانس خود را دریافت کرد و تحصیلات خود را ادامه داد او را از دریافت مدرک کارشناسی ارشد در یدلایمخیرات 1640. در همان سال او از طرف اسقف وینچستر مقدر شد و موبد در Butterworth به سر ریچارد Darley منصوب در ایالت یورکشایر درشمال انگلستان. بین سالهای 1642 و 1644 او در Hedingham ، Essex و موبد در لندن بود. آن را در این زمان است که اولین بار دو رویداد که در آینده به شکل والیس 'sبرگزار شد :

... یک شب در شام ، در صدر در نامه آورده شده ، مربوط به دستگیری Chichester در یدلایمخیرات 1642 دسامبر 27 ، والیس که در دو ساعت موفق به افشای سر. طالع feat ساخته شده است. او تبدیل شد adept در هنر cryptologic ، تا آن زمان تقریبا ناشناخته است ، و آن را به نمایندگی از حزب مجلس اعمال شود.

این زمان جنگ های داخلی بین Royalists و نمایندگان مجلس و والیس بود مهارت های خود را در رمزنگاری در رمزگشایی پیام های طرفدار سلطنت برای نمایندگان مجلس استفاده می شود. از آنجا که از تلاش های خود را به نمایندگی از نمایندگان مجلس را به اتهام کلیسای سنت گابریل در Fenchurch خیابان لندن در سال 1643 داده شد. در همین سال مادرش درگذشت و این والیس بعنوان یک مرد از سمت چپ به معنای مستقل از او به ارث مهمی در املاک کنت.

والیس در سال 1644 وزیر امور خارجه به روحانیت در وستمینستر تبدیل شد و او را از طریق این کمک هزینه تحصیلی در کالج کوئین کمبریج به او داده شد. مطالعات او از الوهیت چندان دوام نیافت او از سوزانا Glyde در یدلایمخیرات 1645 مارس 14 ، بنابراین شد دیگر قادر به داشتن کمک هزینه تحصیلی (بورسیه نمی تواند ازدواج کرده) ازدواج کرده است. او به لندن بازگشت و در آنجا شروع به بارگیری در این هفته ملاقات با یک گروه از دانشمندان علاقه مند به علوم طبیعی و تجربی. این گروه مشتاق بود ، سرانجام انجمن سلطنتی لندن تبدیل شده ، اما حتی در این مرحله اولیه تکامل یافتن آنها قوانین سختگیرانه. والیس نوشته است :

[ما] آشنا بارگیری در این هفته ، (گاهی اوقات در دکتر گودارد 'slodgings ، گاهی اوقات در تاج چوب در خیابان های نزدیک) را در یک ساعت خاص ، تحت مجازات خاص ، و سهم بارگیری در این هفته برای آزمایش به اتهام ، با برخی از قواعد مورد توافق در میان ما . ، جلوگیری از به وجود دارد که با گفتمان های دیگر منحرف و برای برخی از دلایل دیگر ، ما تمام ممنوع بحث در مورد الهیات ، امور خارجه ، و اخبار (غیر از آنچه نگران کسب و کار ما را از فلسفه) محدود خودمان به سوالات فلسفی ، و موضوعات مرتبط ؛ به عنوان پزشکی ، علوم تشریح ، هندسه ، نجوم ، ناوبری ، مبحث اجسام ساکن ، مکانیک ، و آزمایش های طبیعی است.

در این پاساژ ما modernised والیس انگلیسی 'sکمی به آن را آسان تر درک.

ما در بالا در مورد وقایع صحبت کرده است که دو شکل در آینده والیس است ، اولین بار که رمز نویسی. دوم ، از نزدیک با آغاز انجمن سلطنتی و مسلما ناشی از آن مربوط به جلسات بود ، که او خوانده Oughtred 'ثانیه Clavis Mathematicae در یدلایمخیرات 1647. عشق به سرعت خود را از ریاضیات ، که او به عنوان یک دانش آموز بود ، اما حال که فرصتی برای شکوفا نشد هرگز ، در حال حاضر ریختن بیرون آمد. او در زندگینامه خودنوشت می نویسد که او خود تسلط Oughtred 'ثانیه کتاب را در چند هفته و رفت تا تولید خود را از ریاضیات.

والیس نوشت : رسالهای کتاب بخش زاویهای است که منتشر نشده را برای چهل سال باقی مانده است. او همچنین کشف روش حل معادلات از درجه چهار که مشابه بودند ، اما آنهایی که هریوت پیدا شده است والیس ادعا کرد که او به اکتشافات خود ، از عدم هریوت 'ثانیه مشارکتهای تا اواخر آگاه است.

او در آکسفورد به چرخی Savilian هندسه در سال 1649 منصوب شد توسط کرامول و عمدتا به دلیل حمایت خود را برای نمایندگان مجلس. بدیهی است دارنده قبلی از صندلی ، پیتر ترنر ، اخراج برای مشاهده طرفدار سلطنت او بود. کرامول والیس در خصوص بالا برگزار می شود ، و نه فقط به خاطر دیدگاههای سیاسی خود ، بلکه برای کمک هزینه تحصیلی خود را. والیس چرخی Savilian برای بیش از 50 سال برگزار شد و تا زمان مرگ او ، حتی اگر او به دلایل نادرست ، منصوب شد ، او قطعا سزاوار برای برگزاری صندلی.

این بود که فقط و موقعیت والیس در آکسفورد را نگه ندارد. در سال 1657 او به عنوان نگهبان از آرشیو دانشگاه منصوب شد. بود اختلاف قابل توجهی بیش از انتخابات خود را به این پست وجود ندارد. اوبری نوشت : در زندگی خود را از مردان برجسته :

در سال 1657 او کردم خود را (به معنی انتخاب شده توسط ظالم) را به Archivorum Custos از دانشگاه آکسفورد... در حال حاضر ، برای نگه پروفسور Savilian به محل دیگری علاوه بر این ، خیلی رک در برابر سر هنری Savile 'ثانیه اساسنامه که چیزی می تواند تصور بیشتر ، و اگر او نشانی از او صرفا مرتکب جنایت یا جنحه. با این حال دکتر مجاز است برای حفظ محل های دیگر هنوز.

بدیهی است والیس 'sمخالفان معتقد بودند که او حافظ از آرشیو دانشگاه به دلیل حمایت خود را برای کرامول شد. حتی اگر این مورد شد ، تا با صندلی Savilian ، والیس انجام وظایف خود بسیار خوب و به طور کامل سزاوار پیام ارسال شده.

والیس اگرچه او مطمئنا نمایندگان مجلس خود را علیه اعدام چارلز من صحبت کرد ، و در سال 1648 ، یک سند مخالفت با اعدام را امضا کرده بود. این حسن نیت برای انجام شد اگر چه والیس استفاده می شود بدون تردید او را مهارت سیاسی به دست آوردن آنچه می خواستند در زمان های بود که او هر گونه پیشنهاد هر چیزی غیر از انسان صادق وجود داشت هرگز. والیس ، با این حال ، به دست اورد با امضای طومار علیه اعدام را برای پادشاه ، در سال 1660 زمانی که سلطنت و ترمیم شد چارلز دوم آمد به تاج و تخت ، والیس به حال ملاقات حضوری با مدیریت خود را در صندلی Savilian تایید شده توسط کینگ. چارلز دوم رفت و حتی بیشتر برای او والیس به عنوان موبد منصوب و سلطنتی ، در سال 1661 ، او را به عنوان عضو کمیته راه اندازی به مرور کتاب دعای نامزد شد.

والیس کمک قابل توجهی به ریشه های حساب و ریاضیدان انگلیسی قدرتمند قبل از نیوتن بود. او مورد مطالعه آثار کپلر ، Cavalieri ، Roberval ، Torricelli و دکارت ، و سپس به معرفی ایده ها از حساب جامعه و فاضله فراتر رفتن است که از این نویسنده.

معروف ترین کار والیس 'sinfinitorum Arithmetica که او در سال 1656 منتشر شد. در این کار والیس تاسیس فرمول

π / 2 = (2.2.4.4.6.6.8.8.10..)/( 1.3.3.5.5.7.7.9.9...)

هویگنس که رد تا او به این باور است که منجر به عددی صحیح approximations به π نشان داده شد. والیس کشف این نتیجه هنگامی که او تلاش برای محاسبه انتگرال (1 -- × 2) 1 / 2 0 - 1 و از این رو به مساحت یک دایره با شعاع واحد را به پیدا کنید. وی حل مشکل از ادغام (1 -- × 2) برای قدرت های ñ ñ صحیح ، ساختمان در Cavalieri 'ثانیه روش indivisibles ، اما ، قادر به مقابله با قدرتهای کسری ، او با استفاده از الحاق ، یک کلمه است که او در این اثر معرفی شده است. الحاق او مورد استفاده قرار کپلر 'ثانیه مفهوم تداوم ، و با آن او را کشف روش برای ارزیابی انتگرال که بعدا توسط نیوتن مورد استفاده قرار گرفت در کار خود را در قضیه دو جملهای. نیوتن نوشته است :

درباره آغاز مطالعات ریاضی من ، به محض آن آثار هم میهن گرامی ما ، دکتر والیس ، سقوط کرد را در دست من ، با توجه به سری ، توسط Intercalation از آن ، او نمایشگاه های مساحت دایره و هذلولی... .

در دستگاه خود را در بخش Conic (1655) والیس توصیف منحنی که به عنوان سطح مقطع ، توسط برش مخروط با یک صفحه را به عنوان خواص جبری مختصات به دست آمده :

... بدون embranglings از مخروط.

در مقدمه او اعلام کرد که از آن این بود :

... هیچ بیشتر لازم... با توجه به قطع مخروط به عنوان بخش های مخروطی هواپیما موازی به ژنراتور با توجه به بیش از یک دایره به عنوان یک بخش از مخروط های موازی هواپیما به پایگاه ، و یا حتی یک مثلث را به یک هواپیما از طریق راس.

والیس روش به سبک درمان تحلیلی دکارت را توسعه و او اولین ریاضیدان انگلیسی به استفاده از این تکنیک های جدید شد. این کار همچنین برای استفاده از اولین ∞ برتر که توسط والیس انتخاب شد و برای نشان دادن منحنی است که یک نفر می تواند از بی نهایت ترسیم چند بار مشهور. او با استفاده از نماد دوباره در ادامه کار تاثیرگذار infinitorum Arithmetica که چند ماه بعد منتشر شد.

والیس نیز مورخ اوایل مهم و در ریاضیات او رسالهای در جبر او می دهد تعداد زیادی از مواد با ارزش تاریخی است. اما مهمترین ویژگی این اثر ، که در سال 1685 ظاهر شد ، این است که آن را به کار ریاضی دانان به ارمغان آورد و از هریوت در بیان روشن ، برای اولین بار توسط کسی که واقعا درک اهمیت کمک های او ارائه شده.

در atise Tre در جبر والیس می پذیرد ریشه های منفی و ریشه های پیچیده ای دارد. او نشان داد که 3 -- 7 = 6 است و دقیقا سه ریشه است که همه آنها واقعی است. او همچنین انتقاد قانون دکارت از نشانه بیان ، کاملا درست است که حکومت است که تعیین کننده تعداد مثبت و منفی تعداد ریشه های بازرسی ، فقط معتبر است اگر همه ریشه های معادله واقعی هستند. یکی از بخش بسیار جنجال برانگیز در این کار یک والیس که در آن ادعا می کند که دانش دکارت از جبر به طور مستقیم از به دست اورد هریوت ساخته شده است. والیس برای نقد این ادعاها بلافاصله کتاب منتشر شد ، اما این موضوع هنوز هم مورد توجه مورخان از ریاضیات امروز دریافت کرد. ادعا شده توسط والیس در این موضوع ساخته شده اند نشان داده شده هرگز دروغ را به رضایت کامل هر کس است. فقط یک اشاره است که می تواند وجود داشته باشد در حقیقت برخی از ادعاهای او که زنده نگه می دارد ، این بحث وجود دارد.

والیس سهم دیگر را به تاریخ ریاضیات شده توسط باز می گرداند برخی از متون کهن یونانی مانند بطلمیوس 'هماهنگهای ثانیه ساخته شده ، Aristarchus' ثانیه در قدر و فاصله از خورشید و ماه و شن و ماسه Archimedes '- reckoner.

غیر ریاضی آثار او عبارتند از آثار بسیاری از مذهبی ، کتابی در علم اشتقاق لغات و دستور زبان Grammatica linguae Anglicanae (آکسفورد ، 1653) کتاب و منطق logicae Institutio (آکسفورد ، 1687).

والیس در مناقشه تلخ با هابز ، درگیر شد که اگر چه محقق بسیار خوب ، بسیار کمتر بود کلاس والیس به عنوان یک ریاضی دان. هابز در سال 1655 ادعا کرد که کشف شده به روش مربع دایره. والیس کتاب infinitorum Arithmetica با روش های خود را در مطبوعات در آن زمان بود و او تکذیب ادعای هابز. هابز پاسخ به :

... insolent, injurious, clownish language ...

از والیس با شش جزوه درس به اساتید ریاضی در موسسه سر هنری Savile. والیس پاسخ با اصلاح با توجه به دفترچه برای آقای هابز ، یا مدرسه انضباط و بگوییم نه خود درس استقامت به خرج دادند که هابز نوشت جزوه نشانهای از هندسه Absurd ، روستایی و غیره از زبان دکتر والیس.

پس از یک دوره جنجال که به نظر می رسید که به پایان رسید ، هابز استدلال باز دوباره با یک کار جدید است. در مقدمه او می نویسد :

از کسانی که با من نوشته اند چیزی در مورد این مسائل ، یا به تنهایی من دیوانه هستم ، یا من تنها هستم از جا در رفته است. هیچ گزینه سوم می تواند نگهداری ، مگر آن که (شاید از آن به عنوان ممکن است به بعضی از) بود همه از جا در رفته به نظر می رسد.

والیس پاسخ :

اگر او از جا در رفته است ، او به احتمال زیاد به دلیل های قانع میشوند ؛ در طرف دیگر ، اگر ما از جا در رفته باشد ، ما در موضع به آن تلاش می شود.

اختلاف ادامه داد برای بیش از 20 سال ، تبدیل شدن به تمدید شامل بویل ، و پایان تنها با هابز 'ثانیه اعدام محکوم کرد.

یکی از جنبه ای از مهارت های ریاضی والیس کرده است هنوز ذکر شده است ، یعنی قابلیت بزرگ خود را به انجام محاسبات ذهنی. او آرام گرفت و اغلب به شکل بدی انجام محاسبات ذهنی او به عنوان بیدار در رختخواب خود را غیر روحانی. یک شب او محاسبه ریشه دوم عدد با 53 رقم در سر او. در صبح او املا 27 رقمی با ریشه دوم عدد ، هنوز به طور کامل از حافظه است. این feat است که به حق قابل توجهی در نظر گرفته شد ، و Oldenburg ، دبیر انجمن سلطنتی ، خبر از همکاران برای تحقیق بود چگونه آن را والیس بود. این مهم به اندازه کافی شایستگی بحث و گفتگو در معاملات فلسفی جامعه سلطنتی یدلایمخیرات 1685 در نظر گرفته شد.

Hearne ، نوشتن از والیس در سال 1885 ، او را شرح زیر می باشد :

... او مردی از قطعات ریز بیشتر قابل تحسین بود و صنعت بزرگ ، به موجب آن در چند سال پس به خاطر مهارت او عمیق خود را در ریاضیات تبدیل شد اشاره کرد که او deservedly بزرگترین شخص در آن حرفه را در هر زمان خود را سبب شدند. او با آن الهی خوب ، متوسط و بدون منتقد را در زبان یونانی و لاتین.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland