ریاضیدانان

خط بار عکس پول تمبر طرح جستجو

Walter Frank Raphael Weldon

تاریخ تولد:

محل تولد:

تاریخ مرگ:

محل مرگ:

15 March 1860

Highgate, London, England

13 April 1906

London, England

ارائه
توجه -- ترجمه خودکار از نسخه انگلیسی

رافائل Weldon 'ثانیه مادر آن نخ و پدر او بود ، والتر Weldon شد. والتر ، روزنامه نگار و شیمیدان بود ، و او در سراسر کشور منتقل شد بنابراین اغلب از آن بود که امکان پذیر نیست رافائل برای رفتن به مدرسه رسید تا او سیزده سال سن داشتند. والتر بود و آن سه فرزند ؛ اولین فرزند دختر خود شده است ، با رافائل متولد بعدی توسط برادر کوچکترش دانته قرار دارد.

رافائل آیا دریافت خواهید کرد برخی از انستیتوی از کشیش های محلی قبل از او سیزده ساله بود و سپس ، در سال 1873 ، او شبانه روزی آقای واتسون در مدرسه در خواندن Caversham در نزدیکی وارد می شود. پس از سه سال در مدرسه ، توسط چند ماه مطالعه خصوصی به دنبال او دانشگاه کالج لندن ، در سال 1876 وارد شده باشد. او مورد مطالعه وجود دارد طیف وسیعی از مطالب است که وی در آمادگی برای تحصیل در رشته پزشکی انجام گرفته است. او توسط ریاضیات Henrici آموخته بود که تحت تاثیر بیش از هر یک از سخنرانان دیگر او Weldon ؛ او بعدها نوشت که Henrici اولین بار به طور طبیعی استعداد معلم او زیر مورد مطالعه قرار کرده بود.

در سال 1877 Weldon رفت به کالج کینگ لندن ، هدف او هنوز در حال ورود به حرفه پزشکی است. او به کالج سنت جان در کمبریج نقل مکان کرد ، matriculating 6 آوریل 1878 ، و تحت تأثیر فرانسیس Maitland Balfour ، منافع خود را تبدیل به سوی حیوان شناسی. او برنده بورسیه ها و برجسته تولید شده با وجود نتایج دوره های بهداشت ، درمان بیمار است. او قبل از امتحان حساب علوم طبیعی در سال 1881 نشسته او دچار فاجعه زمانی که برادر دانته به طور ناگهانی فوت کرد. با وجود شرایط استثنایی دشوار است که تحت آن وی در زمان امتحانات ، او به دست اورد درجه اول کلاس که در آن سال.

پس از فارغ التحصیلی وی شروع به تحقیق ، رفتن به ناپل جایی که او در مزرعه جانورشناسی کار کرده است. او در اثبات حیوان شناسی در کمبریج در سال 1882 منصوب شد ، تبدیل شدن به یک شخص در کالج سنت جان و استاد دانشگاه در مورفولوژی فاقد ستون فقرات در سال 1884. تدریس او در این شرایط را درخشان توصیف شده بود :

به ندرت است آن را به انسان آموزش داده شده به عنوان Weldon تدریس کرده است. او تقریبا به عنوان یکی الهام گرفته از سخنرانی. earnestness افراطی او تنها با روشن بینی مساوی با او بود. او اشتیاق حتی در dullest awoke ، و به حال این هدیه الهی بهره فوتی و فوری.

Weldon ازدواج فلورانس Tebb ، از Burstow در سوری ، 13 مارس 1883. او نقش بزرگی در کار علمی Weldon است ، کمک او را در بسیاری از پروژه های خود را. پس از او Weldon ازدواج کرده بود تمام تعطیلات خود را با همسر خود را در مناطقی که آنها می تواند زیست شناسی دریایی مطالعه انجام گرفته است. به طور خاص آنها باهاما در سال 1886 برای بازدید بود که تعداد بازدید علمی بسیار سودآورتر است. زیستشناسی دریایی انجمن راه اندازی یک آزمایشگاه در شهر پلیموت و Weldon و همسرش آغاز شد تمام تعطیلات خود را صرف انجام پژوهش وجود دارد. یدلایمخیرات 1888 با آنها به عنوان زمان وجود دارد آنجا که وظایف Weldon 'sدر کمبریج که اجازه می دهد هزینه شد ، و او تنها خود را به دانشگاه رفت و او را به سخنرانی می کنیم. او متعهد پژوهش ژوئن-ژانویه ، تدریس در کمبریج به مدت دو ترم در هر سال.

چرا این جانور شناس در تاریخ ما از ریاضیات بایگانی است؟ کار او به زودی شروع به درگیر تجزیه و تحلیل آماری. او در این مسیر توسط کار Galton در وراثت طبیعی منجر شده است. او توسعه یافته است که تجزیه و تحلیل آماری Galton و Quetelet به حال به انسان به گونه های دیگر جانوران استفاده می کند. متوجه باشند که مهارت های ریاضی خود را تا حدودی کمتر از او خواسته بودند ، به طور گسترده ای Weldon دفعات بازدید : تحصیل ، به ویژه ، که منجر آثار ریاضیدانان فرانسوی در حساب احتمالات. آثار او شامل ضریب همبستگی برای تحصیل در رشته روابط بین اندازه گیری های ارگان در حیوانات و برای آغاز biometry مهم است.

او مورد مطالعه قرار shrimps ساخت اندازه گیری از ویژگی های مختلف در shrimps از مکان های مختلف. او به زودی متوجه شد که اندازه گیری های او در زمان ذخیره کردن بر روی یک توزیع نرمال. او دو مقاله درباره این موضوع منتشر شده است ، دوم تحقیق در مورد ارتباط بین اندازه گیری از ارگان های خاصی در shrimps. بسیاری از نظر داشته باشید که این دو مقاله ذخیره کردن پایه های "biometrics".

Weldon یک شخص از انجمن سلطنتی یدلایمخیرات 1890 مه انتخاب شد و بعد از آن که در آن سال او استاد Jodrell در دانشگاه کالج لندن ، منصوب شد گرفتن تا وظایف خود را در سال 1891. این قرار ملاقات خوش شانس بود ، زیرا او در تماس نزدیک با پیرسون که منصوب شده است وجود دارد و پنج سال قبل به ارمغان آورد. واکر می نویسد (نگاه کنید به پیرسون 'ثانیه زندگینامه) :

اهمیت علم از دوستی شدید شخصی که به زودی تا بین پیرسون و Weldon شکلی ناگهانی ظهور ، سپس هر دو در thirties اولیه آنها ، به ندرت می تواند اغراق آمیز باشد. Weldon خواسته پرسشهایی که سوار پیرسون به برخی از مهمترین سهم او.

چه سوالاتی که پرسیده Weldon پیرسون بود؟ چگونه کسی را توصیف نامتقارن ، دو خم ، و دیگر غیر توزیع گاوسی فرکانس؟ چگونه ارزش ها یکی از بهترین مشتق برای پارامترهای توزیعهای چنین؟ خطاهای احتمالی چنین تخمین می زند چه هستند؟ اثر انتخاب بر آنچه است یک یا چند متغیر در ارتباط؟

توسط یدلایمخیرات 1893 Weldon خدمت در انجمن سلطنتی کمیته به همراه Galton و پیرسون 'برای رسیدن به هدف از انجام پرس و جو آماری به تنوع بود Organisms'. در یک مقاله که او در سال 1894 منتشر شده برخی از اظهارات در مورد تنوع در گیاهان و جانوران که ناشی از کار از انجمن سلطنتی کمیته Weldon نوشته است :

... سوالات مطرح شده توسط داروین فرضیه کاملا آماری و استفاده از روش آماری فقط و فقط در حال حاضر واضح است که طی آن فرضیه است که می تواند تجربی چک.

Weldon مجله برای biometrics در نامه ای کتبی به پیشنهاد مورخ پیرسون یدلایمخیرات 1899 نوامبر 16. پس از آن ویلیام Bateson ، پیشگام در ژنتیک ، نوشته شده بود شدیدا انتقاد از یکی از مقالات پیرسون شده است را مشاهده کنید به انجمن سلطنتی می باشد. Weldon نوشته است :

مشاجره 'که اعداد میانگین هستند و هیچ چیزی در طبیعت است چیزی بسیار جدی ، که باید مبارزه کرد وجود ندارد. بیشترین افراد دیگر از فراتر از آن کردم ، اما بیشتر زیست شناسان است. آیا فکر می کنید این امر می تواند خیلی گران hopelessly برای شروع یک مجله از نوعی؟ ...

Biometrika مجله در عرض چند هفته و Weldon پیرسون و سردبیران مشترک شد ، نامگذاری شد. آنها قابل ملاحظه ای سریع بودند به اخذ مجله به بالا و در حال اجرا ، برای اولین بار ظاهر شد مسئله در اکتبر 1901. سرمقاله ، نوشته شده توسط Weldon و پیرسون ، تنظیم محدوده :

Biometrika خواهند بود عبارتند از (خاطرات) در مورد تنوع ، وراثت ، انتخاب و در حیوانات و گیاهان ، پس از سؤال از نظر آماری تعداد زیادی از نمونه ها بر اساس (البته با این کار عبارتند از تحقیقات آماری از anthropometry) ؛ (ب) تحولات آن تئوری آماری که به مشکلات بیولوژیکی قابل انطباق هستند ؛ (ج) جداول عددی و راه حل های گرافیکی مایل به کاهش کار حساب آماری (د) خلاصه خاطرات ، خرید و فروش با این مطالب ، که در جای دیگر منتشر شده ، و (ه) نکاتی در مورد کار جاری و بیومتریک مشکلات حل نشده.

Weldon در سال 1900 به یک صندلی در آکسفورد منصوب شد و او این پست را تا زمان مرگش در سال 1906 برگزار شد. او در سال 1898 ریاست جمهوری را به آدرس بخش توسعه ، بخش حیوان شناسی ، انجمن بریتانیایی داده بود ، و در طول جلسه یدلایمخیرات 1904 در کمبریج او در استدلال بر کار مندل در گیاه hybridisation درگیر شد :

آقای ویلیام Bateson ، به عنوان رئيس جمهور از توسعه بخش برای همان سال ، آدرس خود را در توجه به تنوع و توارث به دفاع از اصول مندل اختصاص داده شده بود ، بحث و بررسی های بعدی در همین موضوع موجب از استاد Weldon و پروفسور کارل پیرسون برخی از انتقاد شدید و نه ، که آقای Bateson پاسخ. بحث ، که تا قبل از بزرگ و تا حدودی agitated مخاطبان ، خود را به دوئل مناظرهای بین رئيس جمهور از بخش و استاد حل و فصل Weldon ، کاملا توسعه یافته و مقدار قابل توجهی از حرارت انجام شد.

در تعطیلات عید پاک سال 1906 Weldon اقامت با همسرش بود در مسافرخانه Woolstone در زمانی که قرارداد ذات الریه. کاملا محتمل است که بیماری جدی تبدیل شد به دلیل overwork و امتناع Weldon به توقف کار شد که او مریض است. ممانعت از ترک محل کار ، او به لندن بازگردانده شده توسط آن زمان ذات الریه حاد تبدیل شده بود. او به خانه سالمندان بستری بود اما مرگ وجود دارد. او در Holywell در آکسفورد به خاک سپرده شد.

در پیرسون می دهد با این شرح به جای لمس کردن از Weldon :

او با طبیعت بود ، شاعر ، و این را بهترین برای علم ، برای او به اندیشه ها بود.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland