ریاضیدانان

خط بار عکس پول تمبر طرح جستجو

Konrad Zuse

تاریخ تولد:

محل تولد:

تاریخ مرگ:

محل مرگ:

22 June 1910

Berlin-Wilmersdorf, Germany

18 Dec 1995

Hünfeld (near Fulda), Germany

ارائه ویکیپدیا
توجه -- ترجمه خودکار از نسخه انگلیسی

کنراد Zuse تا در Braunsberg آورده بود ، در شرق پروس در آنجا حضور داشتند ورزشگاه Humanistisches. او هوخشوله Technische برلین - Charlottenburg در سال 1927 وارد دوره در آنجا در رشته مهندسی عمران انجام گرفته است. این مطالعات ، در این مهندسی که منجر به Zuse در حال توسعه یک دستگاه مکانیکی برای محاسبه حدود یدلایمخیرات 1934 علاقه مند شدن بود. او متوجه شد که او مجبور به صرف ساعات زیادی :

... کار را از طریق محاسبات ایستاشناسی طولانی است که آنقدر مهم در آموزش مهندسین عمران...

پس از فارغ التحصیلی Zuse تاریخ عضویت Henschel هواپیما شرکت جایی که او در تجزیه و تحلیل تنش کار کرده است. به طور خاص مورد مطالعه او تنش های ناشی از ارتعاشات بال هواپیما است. کار او دوباره درگیر مقدار زیادی از محاسبات و غیره ، برای کمک به انجام این محاسبات او ، Zuse کامپیوتر Z1 پدر و مادرش او را در اتاق نشیمن ساخته شده است. او نوشته است :

من در سال 1934 آغاز شده ، در هنگام کار به طور مستقل و بدون آگاهی از پیشرفت های دیگر رفتن در اطراف من. در واقع ، من مجبور بودم از چارلز ببیج حتی آن چیزی نمی دانند وقتی که من در کار من کرده است.

Zuse دستگاه در سال 1938 به پایان رسید. این کاملا مکانیکی است ، با واحد حساب متشکل از تعداد زیادی از سوئیچ مکانیکی ، و حافظه متشکل از لایه هایی از میله های فلزی بین لایه های شیشه ای. یکی از برجسته ترین ویژگیهای آن ابتکاری بود که می تواند از طریق نوار منگنه شده برنامه ریزی کرد. دلیل اصلی که چرا Zuse موفق به ساخت کامپیوتر مکانیکی را که در آن ببیج به حال شکست خورده ، این واقعیت است که Z1 Zuse 'sدستگاه دوتایی با دو سوئیچ موقعیتی بود برای نشان دادن 0 و 1 بود. با این حال ، به Zuse می گویند که با Z1 موفق کمی اغراق شده است ، برای دستگاه بود خیلی خوب کار نمی کند. حافظه یکی از ویژگی های موفق ، راه که دستورات را از طریق linkages مکانیکی منتقل می شد با موفقیت به پایان نیست.

طرح های Zuse 'sبه منظور توسعه یک کامپیوتر بزرگتر و بهتر Z2 درگیر نگه داشتن سیستم مشابه ، اما حافظه جایگزین واحد حساب مکانیکی توسط رله الکترومکانیکی. با این حال پروژه ها توسط وقفه ای در جنگ جهانی دوم بود که Zuse برای خدمت سربازی به نام بود. او در پیاده نظام آلمان قرار گرفت اما ارتش را متقاعد به اجازه او را به به کامپیوتر ساختمان بازگشت.

رایش سوم Aerodynamic بودجه موسسه تحقیقات و او کار خود را به اتمام ساختمان Z2 که هنوز کامپیوتر تجربی. او سپس به پیشرفت ساخت Z3 که اولین کامپیوتر ساخته شده به Zuse که مورد استفاده قرار گیرد و نه برای آزمایش کردن ایده های او بود. Z2 و Z3 کامپیوتر ماشین آلات رله الکترومکانیکی و Z3 ، در سال 1941 تکمیل شده بودند ، به حال حافظه الکترومکانیکی متشکل از رله ها و همچنین واحد الکترومکانیکی ریاضی.

البته به آن مفید را برای محاسبات ، Z3 مورد نیاز بسیاری از رله ها و در واقع آن را در مورد یدلایمخیرات 2600 موجود میباشد. این اولین برنامه عملیاتی بود کنترل ماشین محاسبه شد و توسط صنعت هواپیمای آلمانی مورد استفاده برای حل سیستم معادلات همزمان و سایر نظام های ریاضی است که با مشکلات برخورد با ارتعاش از airframes تحت فشار قرار داده تولید شد.

با این حال هنگامی که Zuse پیشنهاد یک کامپیوتر بر اساس دریچه های الکترونیکی ، در زمینه طرح پیشنهادی را رد کرد این بود که آلمانی ها برنده شدند تا به جنگ تلاش است که تحقیقات بیشتری لازم نیست نزدیک بود.

بعضی از کامپیوترهای Zuse در حملات بمب گذاری در نزدیکی پایان جنگ تخریب شد و اگر چه Z3 در سال 1960 برای نمایش در موزه بازسازی شده در مونیخ شد. Zuse کار Z4 را در کامپیوتر خود را در سال 1942 آغاز شد و آن را تقریبا به پایان رسیده بود که به دلیل حملات هوایی ادامه داد ، آن را از گوتینگن به برلین منتقل شد. پس از تنها چند هفته Göttingen در خطر بود توسط سربازان روسی گرفته شده که پیشبرد و Z4 دوباره منتقل شد ، این بار به این روستای کوچک از Hinterstein در بایرن. Z4 بود Versuchsmodell رمزی 4 و یا V4 ، و پنهان در زیر زمین از یک خانه. Ashurst می نویسد :

به دلیل ارتباط با V4 V1 و V2 پرواز بمب ها و راکت ها ، نیروهای بریتانیایی و آمریکایی که در نهایت آن را در بر داشت (که توسط فرانسوی است که اولین بار وارد روستا نشده بود کشف شده است) شگفت زده بودند که اقدامات احتیاطی بیشتر دارای انواع مختلف بودند و غیر ضروری V4 ترسناک تنها توده هایی از بیت ها و قطعات مکانیکی بود.

در نهایت کامپیوتر Z4 به سوئیس منتقل شد و در آنجا ETH در زوریخ در سال 1950 نصب شد. عملیاتی باقی ماند تا سال 1955 وجود دارد و چون به نزدیک فرانسوی aerodynamical موسسه تحقیقاتی به بازل منتقل شد و در آنجا استفاده کنید تا یدلایمخیرات 1960 باقی مانده است.

در واقع طراحی Zuse چندین کامپیوتر دیگر نسبت به افراد مجموعه خود را Ž. او در S1 و S2 برای محاسبات رایانه های اندازه گیری دقیق مورد نیاز برای تولید هواپیما مورد استفاده قرار گرفت. برای S2 کامپیوتر شامل دستگاه های اندازه گیری را اندازه گیری از هواپیماها در تولید و به اشتراک این را مستقیما به محاسبات. L1 کامپیوتر Zuse که بود نه برای حل مسائل ریاضی طراحی شده بود ، بلکه آن را به حل مسائل منطقی طراحی شده است. فقط نسخه آزمایشی ، تهیه شده است هیچ کار دیگری در این ایده خلاقانه انجام می شود.

این تحولات به طور کامل مستقل بودند کسانی که از جان اکرت ، Mauchly هاوارد ایکن و در ایالات متحده آمریکا ، و تورینگ در انگلستان است. Zuse بعدا نوشت :

پس از جنگ شد و بالاخره بر این ، خبر از دانشگاه پنسیلوانیا ماشین انیاک رفت و در تمام طول جهان -- "18،000 لوله!". ما فقط می تواند سر ما را شدیدا تکان بدهم. چه روی زمین همه برای لوله های بود؟ ... توسعه انگلیسی معروف به غول بی سابقه بود در خارج از دایره کسانی که کار بر روی آن. این بود که فقط مقدار بعد wraps آمد کردن این پروژه بسیار جالب است.

Zuse راه اندازی شرکت خود را از محاسبات خود در سال 1950 و بیش از آن توسط شرکت الکترونیکی زیمنس در سال 1967 گرفته شده است. او در سال 1965 م هری Goode یادبود جایزه ، مدال و 2،000 $ اعطا شده توسط انجمن کامپیوتر دریافت کرده بود :

برای کمک به او ، و تلاش در پیشرو ، محاسبه اتوماتیک ؛ به طور مستقل برای پیشنهاد استفاده از سیستم دودویی و حساب شناور نقطه ؛ و برای طراحی اولین برنامه کامپیوتر کنترل شده در آلمان -- یکی از قدیمیترین در جهان است.

او با یدلایمخیرات 1958 Z22 رایانه ، که یکی از اولین تا با طراحی ترانزیستورها می نمود رسیده بود. Zuse همچنان به انجام پژوهش در زمینه کامپیوتر و عمل به عنوان مشاور به شرکت زیمنس پس از کنترل کامل شرکت کامپیوتر Zuse 'sدر سال 1969 انجام گرفته است.

و همچنین پیشرفت های سخت افزاری خود را Zuse در نرم افزار نیز علاقه مند بود و او را توسعه اولین زبان برنامه نویسی الگوریتم به عنوان "Plankalkül" در سال 1945 شناخته شده است. او با استفاده از این زبان را به بازی شطرنج طراحی برنامه است. با وجودی که این زبان به طور گسترده استفاده نمی شد آن را شکل پایه ای برای زبان الگول که نسل بعدی ، البته با استفاده از زبان به طور گسترده ای در جهان تبدیل شد.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland