ریاضیدانان

خط بار عکس پول تمبر طرح جستجو

Antoni Zygmund

تاریخ تولد:

محل تولد:

تاریخ مرگ:

محل مرگ:

25 Dec 1900

Warsaw, Russian Empire (now Poland)

30 May 1992

Chicago, Illinois, USA

ارائه
توجه -- ترجمه خودکار از نسخه انگلیسی

Zygmund مشغول به کار در تجزیه و تحلیل ، به ویژه در آنالیز همساز. او ایجاد شده یکی از قویترین مدارس تجزیه و تحلیل قرن 20.

Zygmund به دست آمده دکترای خود را از دانشگاه ورشو در سال 1923 برای پایان نامه نوشته شده و تحت نظارت الکساندر Rajchman است. از 1922 - 1929 او در مدرسه پلی تکنیک ورشو تدریس کرده است. بعد از یک سال در انگلستان انجام گرفت تا او تنها در دانشگاه استفان Batory در Wilno ، لهستان (ویلنیوس ، لیتوانی به عنوان آن می باشد در حال حاضر). او معتقد است تا زمانی که این پست را به ارتش لهستانی در آغاز جنگ جهانی دوم تدوین شد.

Zygmund فرار در سال 1940 با همسر و پسرش را از آلمان به لهستان ، ایالات متحده آمریکا کنترل می شود. پس از تعداد نوشته های او در سال 1947 به دانشگاه شیکاگو منصوب شد و در آنجا باقی ماند تا زمانی که در سال 1980 بازنشسته شد.

Zygmund بود برای ایجاد یک مرکز پژوهشی تحلیل عمده ای در شیکاگو است. در سال 1986 او مدال ملی علوم را برای تحقیقات ساختمان این مدرسه دریافت کرد. او بیش از دانش آموزان پژوهش در سال 80 خود را در شیکاگو تحت نظارت.

کتاب Zygmund 'sمثلثاتی سری (1935) کلاسیک این است که ، همراه با نسخه های بعد ، هنوز کار نهایی در مورد این موضوع شده است. دیگر آثار مهم عبارتند از توابع تحلیلی در سال 1938 و اندازه گیری و انتگرال را در سال 1977.

کار او در آنالیز همساز است موارد مورد استفاده در تئوری امواج و ارتعاشات. وی همچنین انجام کار مهمی در تجزیه و تحلیل فوریه و کاربرد آن در معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزئی.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland