Математики

Час лінія Фотографії Гроші Печатки Sketch Пошук

Louis Victor Pierre Raymond duc de Broglie

Дата народження:

Місце народження:

Дата смерті:

Місце смерті:

15 Aug 1892

Dieppe, France

19 March 1987

Paris, France

Презентація
ВНИМАНИЕ - Автоматичний переклад з англійської версії

Луї де Бройля 'S отець Віктор, герцог де Бройля, а його мати Поліна d'Armaillé. Луї вчився в ліцеї Янсон де Sailly в Парижі завершує свою середню школу в 1909 році. На даному етапі він не передбачає кар'єру в науці, але зацікавлений в ухваленні літературної навчання в університеті. Він увійшов в Сорбонні в Парижі, взявши курс в історію, маючи намір зробити собі кар'єру на дипломатичній службі. У віці 18 років він закінчив з ступінь мистецтва, але він вже починають виявляти інтерес до математики і фізики. Після того, призначені темою досліджень в історії він вибрав після тривожної сильно про це рішення, для вивчення для отримання ступеня в галузі теоретичної фізики.

У 1913 році де Бройля був удостоєний його ліцензія ès наук, але перш ніж його кар'єра прогрес набагато далі світова війна вибухнула. Під час війни де Бройля служив в армії. Він був підключений до бездротової телеграфії розділ для всієї війни і служив на станції на Ейфелеву вежу. У ході цих воєнних років весь свій вільний час було витрачено думаючи про технічні проблеми. Він пояснив, яким його було притягнуто до математичної фізики після війни (див. приклад):

Коли в 1920 році я відновив дослідження ... що привернуло мене ... у теоретичну фізику було ... Таємниця, у якій структура речовини і випромінювання стає все більш і більш оповитий як дивна концепція квантового вніс Планка в 1900 році у своїх дослідженнях в випромінювання абсолютно чорного тіла, щоденно увійшли всередину всієї фізики.

Надходження на дослідження в математичній фізиці, де Бройля проте зберігають зацікавленість в експериментальної фізики. Його брата Моріса де Бройля була в той час проведення експериментальних робіт з Х-променів, і це виявилося значним інтересом до де Бройля в перші кілька років після 1920-х роках під час якої він працював над докторською дисертацією. Докторська дисертація де Бройля Recherches SUR LA Théorie ДЕЗ-квантів (дослідження з квантової теорії) 1924 висунув цю теорію електронних хвиль, заснований на роботі Ейнштейна і Планка. Він запропонував теорію, для яких він є найбільш відомим, а саме: частки хвильова теорія подвійності, що питання має властивості як частки і хвилі.

У лекції де Бройля дал у випадку, коли він отримав Нобелівську премію в 1929 р. Він пояснив, фон для ідей, що містяться в його докторської дисертації (див. приклад):

Тридцять років тому, фізика була розділена на два табори: ... Фізика речовини, заснований на концепції частинок і атомів, які повинні були підкорятися законам класичної ньютонівської механіки, фізики випромінювання, заснований на ідеї поширення хвиль в гіпотетичному суцільного середовища, світлового та електромагнітного ефіру. Але ці дві системи у фізиці не може залишатися відірваними один від одного: вони повинні бути об'єднані в розробці теорії обміну енергією між речовиною і випромінюванням. ... У прагненні до того, щоб обидві системи фізики разом, висновки були фактично досягли які не були ні правильним, ні навіть прийнятним, коли застосовуються до енергетичної рівноваги між речовиною і випромінюванням ... Планка ... Передбачається, ... що джерело світла ... висвічується в рівних кількостях і звичайно - квантами. Успіх Планка 'S ідеї супроводжувалися серйозними наслідками. Якщо світло випускається у вигляді квантів, чи повинен він не раз випромінюється, мають корпускулярної структури? ... Джинси і Пуанкаре [показав], що якщо рух матеріальних часток у джерелі світла проходив відповідно до законів класичної механіки, то правильний закон випромінювання абсолютно чорного тіла, Планк 'з законом, не може бути отримані.

Під час інтерв'ю у 1963 році де Бройля описано, як, з урахуванням наведених вище фону, його відкриття прийшли про:

Як і в моїх розмовах з моїм братом завжди ми прийшли до висновку, що у разі Х-промені, треба було як хвилі і частинки, таким чином, вдруге - ... він був упевнений, протягом літа 1923 - я прийшла в голову думка, що треба розширити цю подвійність матеріальних частинок, особливо з електронами. І я зрозуміла, що, з одного боку, Гамільтона - Якобі теорія відзначили дещо в цьому напрямку, оскільки вона може бути застосована до частинок і, крім того, вона являє собою геометричну оптику, а з іншого боку, квантові явища виходить квантова номерів, які рідко зустрічаються в механіці, але дуже часто відбуваються в хвильових явищ і у всіх проблем, пов'язаних з хвилею руху.

Хвильовий природи електрона була експериментально підтверджена в 1927 році CJ Девіссон, CH Кунсман і ЛГ Гермеру в Сполучених Штатах і Дж. П. Томсон (син Дж. Дж. Томсон) в Абердін, Шотландія. Теорія Де Бройля хвилі електрона питання було потім використовувалися Шредінгера, Дірака та інших по розробці хвильової механіки.

Після докторантури, де Бройля залишився в Сорбонні, де він викладав протягом двох років, став професором теоретичної фізики Інституту Анрі Пуанкаре в 1928 році. З 1932 р. він був також професором теоретичної фізики на факультеті DES науки в Сорбонні. Де Бройля викладав там до виходу на пенсію в 1962 році. З 1944 року він був членом бюро географічної DES. У 1945 році він став радником французького Комісаріату з атомної енергії.

Його велика честь бути була присуджена Нобелівська премія в 1929 році. Вище ми привели його лекцію на церемонії вручення премії. Наведемо далеко від лекцій (див. приклад):

Таким чином, я прибув на наступні загальні ідеї, яка направляла своїх дослідженнях: для справи, так само, як і для випромінювання, зокрема світла, ми повинні ввести в один і той же час концепція тільце і хвильової концепції. Іншими словами, в обох випадках ми повинні допустити існування корпускули супроводжувалося хвилями. Але частинки і хвилі не можуть бути незалежними, оскільки, згідно Бору, вони доповнюють один одного, отже, вона повинна бути забезпечена можливість встановити певний паралелізм між рухом частинки і розповсюдження хвилі, які пов'язані з ним.

Після отримання Нобелівської премії в 1929 році де Бройля працювали над розширенням хвильової механіки. Серед публікацій з багатьох питань він опублікував роботу з теорії Дірака електрона, на новій теорії світла, на Уленбека 'S теорії спінових, а також про застосування хвильової механіки до ядерної фізики. Він написав принаймні двадцять п'ять книг, включаючи Ondes ET руху (хвиль і рухів) (1926), Ла-Mécanique ondulatoire (хвильова механіка) (1928), Une попередніми d'interprétation causale Et Non linéaire де ла Mécanique ondulatoire: Théorie-де-ла-ла подвійне рішення (1956), Introduction à La Nouvelle Théorie Particules DES-де-М Жан-П'єр де Віжье ET SES collaborateurs (1961), Етюд критика DES бази DE L'interprétation Actuelle де ла Mécanique ondulatoire (1963). Останні три згадані книги були опубліковані в англійському перекладі як нелінійних хвильових Механіка: причинного інтерпретації (1960), "Вступ до Віжье теорії елементарних частинок (1963), і нинішня інтерпретація хвильової механіки: критичний аналіз (1964) .

Він написав безліч популярних робіт, які демонструють його зацікавленість у філософські наслідки сучасної фізики, включаючи темну матерію і легкими: Нова фізика (1939); "Революція у фізиці (1953); фізика і мікросвіту (1960), і нові перспективи у фізиці ( 1962).

У 1933 році де Бройль був обраний членом Французької академії наук стає постійним секретарем з математичних наук у 1942 році. Академія присудила йому свою медаль Анрі Пуанкаре в 1929 році і я Монако Альберт премію в 1932 році. Інша відмінність якого він отримав включений премії Калінгі яка була присуджена йому ЮНЕСКО в 1952 р. за його зусилля, спрямовані на розуміння сучасної фізики широкої громадськості. Французький національний науково-дослідний центр присудив йому золоту медаль у 1956 році. Подальше відміну включений нагородження Великим хрестом ордена Почесного легіону та Бельгії зробили його офіцером Ордена Леопольда. Він отримав почесні докторські ступені в університетах Варшави, Бухареста, Афіни, Лозанна, Квебеку і Брюсселі. Він був обраний почесним членом вісімнадцяти академій і наукових товариств в Європі, Індії та Сполучених Штатів.

Де Бройль назвав себе:

... що мають більш душевний стан чистого теоретика, ніж у експериментатора або інженером, особливо любить загального і філософський погляд ... .

Центральним питанням у життя де Бройля, чи є статистичний характер атомної фізики відображає незнання основних теорія статистики чи це все, що може бути відомо. Протягом більшої частини свого життя він вважав, що хоча, як колишній молодий дослідник він спочатку вважали, що статистичні дані приховують свого невігластва. Може бути, дивно, що він повернувся до цієї точки зору в кінці його життя заявивши, що:

... Статистична теорія приховати повністю визначаються і підтверджуються в реальності за змінними, які вислизають наших експериментальних методів.

Давайте покінчимо з нашою біографії данину де Бройля по ХВ Озеена, голова Нобелівського комітету з фізики Королівської шведської академії наук:

Коли зовсім молодий ти кинув себе в суперечки вирують навколо самої серйозною проблемою в галузі фізики. Ви мали сміливість стверджувати, без підтримки будь-якої відомий факт, що питання не тільки корпускулярної природі, але й хвильову природу. Експеримент прийшла пізніше, і створило правильність вашого зору. Ви охоплюються у свіжій слави назвою вже увінчалися століть з честю.

Source:School of Mathematics and Statistics University of St Andrews, Scotland